Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-12-29 00:52:35

Leczenie raka piersi po wcześniejszej chemii i radioterapii

Jakie leczenie zastosowałby Pan w przypadku nowotworu złośliwego prawej piersi, 40 mm x 50 mm, skóra na piersi jest czerwona, sutek wciągnięty, guz umiejscowiony w górnym zewnętrznym kwadrancie, zasutkowo. Miałam robioną biopsję cienkoigłową, z gruboigłowej zrezygnowano, ze względu na trombocytopenię. Początkowo zdiagnozowano guz jako nieoperacyjny, po tygodniu jednak zdecydowano, że konieczna i możliwa jest mastektomia.
Moja sytuacja jest o tyle skomplikowna, że w wieku 9 lat byłam leczona na nephroblastomę, chemio i radioterapią, mam również usuniętą prawą nerkę. Dodatkowo mam marskość wątroby, hcv i hbv - alat, aspat w normie, znacznie podwyższona bilirubina. Mam 30 lat.
 

JEŻELI GUZ JEST ZDANIEM CHIRURGÓW OPERACYJNY, TO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NALEŻY ROZWAŻYĆ ZABIEG OPERACYJNY. W ZWIĄZKU Z OBCIĄŻENIAMI WCZEŚNIEJSZYM LECZENIEM ONKOLOGICZNYM ORAZ WSPÓŁTOWARZYSZĄCYMI SCHORZENIAMI ISTNIEJE PEWNE RYZYKO STOSOWANIA U PANI CHEMIOTERAPII. DLATEGO TEŻ, BEZPIECZENIEJSZYM ROZWIĄZANIEM JEST OMINIĘCIE (JEŻELI RZECZYWIŚCIE JEST TO GUZ OPERACYJNY) CHEMIOTERAPII PRZEDOPERACYJNEJ. PO PRZEPROWADZENIU RADYKALNEGO ZABIEGU OPERACYJNEGO (MASTEKTOMIA) I OCENIE HISTOPATOLOGICZNEJ GUZA BĘDZIE MOŻNA USTALIĆ OPTYMALNE LECZENIE UZUPEŁNIAJĄCE UWZGLĘDNIAJĄCE W PANI PRZYPADKU WYWIAD I WSZYSTKIE SCHORZENIA WSPÓŁISTNIEJĄCE.

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2017-08-17 09:00:04

  Wysoki poziom estradiolu

  Rak hormonozależny G1, receptory po 50%, 4 mm, bez przerzutów, KI67 - 10% - radioterapia zakończona, aktualnie 3...
 • Avatar

  2017-08-16 10:15:12

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  51 lat, przed menopauzą. Wyciek podbarwiony krwią z brodawki. MMG - b/zm, USG - mastopatia, MRI - bez zmian...
 • Avatar

  2017-08-16 10:12:50

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Mam 29 lat. Zdiagnozowano u mnie raka piersi prawej ct3n3m0 (przerzuty na węzłach chłonnych nadobojczykowych). Wynik...