Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-12-29 00:52:35

Leczenie raka piersi po wcześniejszej chemii i radioterapii

Jakie leczenie zastosowałby Pan w przypadku nowotworu złośliwego prawej piersi, 40 mm x 50 mm, skóra na piersi jest czerwona, sutek wciągnięty, guz umiejscowiony w górnym zewnętrznym kwadrancie, zasutkowo. Miałam robioną biopsję cienkoigłową, z gruboigłowej zrezygnowano, ze względu na trombocytopenię. Początkowo zdiagnozowano guz jako nieoperacyjny, po tygodniu jednak zdecydowano, że konieczna i możliwa jest mastektomia.
Moja sytuacja jest o tyle skomplikowna, że w wieku 9 lat byłam leczona na nephroblastomę, chemio i radioterapią, mam również usuniętą prawą nerkę. Dodatkowo mam marskość wątroby, hcv i hbv - alat, aspat w normie, znacznie podwyższona bilirubina. Mam 30 lat.
 

JEŻELI GUZ JEST ZDANIEM CHIRURGÓW OPERACYJNY, TO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NALEŻY ROZWAŻYĆ ZABIEG OPERACYJNY. W ZWIĄZKU Z OBCIĄŻENIAMI WCZEŚNIEJSZYM LECZENIEM ONKOLOGICZNYM ORAZ WSPÓŁTOWARZYSZĄCYMI SCHORZENIAMI ISTNIEJE PEWNE RYZYKO STOSOWANIA U PANI CHEMIOTERAPII. DLATEGO TEŻ, BEZPIECZENIEJSZYM ROZWIĄZANIEM JEST OMINIĘCIE (JEŻELI RZECZYWIŚCIE JEST TO GUZ OPERACYJNY) CHEMIOTERAPII PRZEDOPERACYJNEJ. PO PRZEPROWADZENIU RADYKALNEGO ZABIEGU OPERACYJNEGO (MASTEKTOMIA) I OCENIE HISTOPATOLOGICZNEJ GUZA BĘDZIE MOŻNA USTALIĆ OPTYMALNE LECZENIE UZUPEŁNIAJĄCE UWZGLĘDNIAJĄCE W PANI PRZYPADKU WYWIAD I WSZYSTKIE SCHORZENIA WSPÓŁISTNIEJĄCE.

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2018-05-27 11:05:00

  Czy konieczne jest leczenie Reseligo

  W lutym br. wyczułam zmianę w prawej piersi. Wykonałam mammografię i usg piersi. Wynik badań: w piersi prawej w...
 • Avatar

  2018-05-27 11:01:37

  Interpretacja przypadku

  W wieku 29 lat w 2014 roku przeszłam oszczędzającą operację piersi prawej z wycięciem I i II pietra węzłów...
 • Avatar

  2018-05-25 09:06:52

  Termin wizyty kontrolnej

  Jestem po operacji oszczędzającej - początek marca, wczoraj zakończyłam radioterapię. Powinnam zgłosić się na kontrolę do...