Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-01-30 09:57:44

Tamoksifen a niedokrwistość

Czy tamoxifen może powodować niedokrwistość? Mam 52 lata, mastektomię radykalną przeszłam 01września. Rozpoznanie - carcinoma ductale infiltrans G2, wymiar raka naciekającego - 9 mm. Er(3+) PgR(3+), HER2 ujemny, węzły czyste. Zastosowano tylko tamoxifen, biorę go od 19 września i znoszę dosyć dobrze. Martwią mnie wyniki morfologii. 25 października  HGB - 11.6, HTC - 33.9. Wynik odebrany dzisiaj -HGB -10.9, HCT - 33.6, MPV-6.8, WBC - 3.9, segmenty- 43, limfocyty- 57. Czy spadek tych parametrów może być spowodowany działaniem tamoxifenu czy raczej powodów trzeba szukać gdzie indziej? Badanie morfologii zrobiłam na własną rękę. Lekarz prowadzący nie zlecił mi żadnych badań, mam się zgłosić do kontroli w kwietniu.

TAMOKSYFEN MOŻE POWODOWAĆ HIPERWOLEMIĘ CZYLI ZATRZYMYWANIE WODY W ORGANIZMIE (TYPOWE ZJAWISKO ZACHODZĄCE U KOBIET W TRAKCIE MENOPAUZY).
W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM ZWIĘKSZA SIĘ RÓWNIEŻ OBJĘTOŚĆ PŁYNÓW WE KRWI, CO POWODUJE JEJ ROZRZEDZANIE I W KONSEKWENCJI M.IN. OBNIŻENIE ILOŚCI ERYTROCYTÓW, WARTOŚCI HEMATOKRYTU CZY HEMOGLOBINY.
Z TEGO POWODU ABSOLUTNIE NIE ZALECA SIĘ WYKONYWANIA BADAŃ KRWI U CHORYCH NA RAKA PIERSI PO LECZENIU UZUPEŁNIAJĄCYM! POWODUJĄ NIEPOTRZEBNE ZAMIESZANIE I STRES.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również