Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-04-02 09:29:13

Skutki uboczne radioterapii

Moja 28-letnia bratowa 28 maja 2011 roku skończyła 6-tygodniowe naświetlania. Od stycznia tego roku mamy problem ze skórą- najpierw na skórze utworzyła się mała ranka, która rozlała się na prawie całą pierś. Rana jest płytka, jakby uszkodzony jest sam naskórek. Leczyłyśmy to najpierw maściami regenerującymi, potem (I/II 2012) dostałyśmy antybiotyk, troszkę jakby się polepszyło, ale za jakieś 2 tygodnie zaczęło się znowu pogarszać. Teraz bratowa ponownie dostała antybiotyk (Augumentil), wzięto wymaz, no i czekamy.
Moje pytanie dotyczy, czy takie powikłania są możliwe, ponieważ gdzie tylko się udamy każdy "robi tzw. duże oczy", że pierwszy raz takie rany widzi. Czy możliwe jest, że mamy do czynienie ze wznową raka? Rana jest rozlana, nie jest ropna, pierś nie zmieniła kształtu, z sutka nie wydziela się żadem płyn.

ZAKŁADAM, ŻE RADIOTERAPEUCI KONTROLOWALI PANI BRATOWĄ I POSTĘPOWANIE Z TĄ ZMIANĄ BYŁO ZGODNE Z ICH ZALECENIAMI. ZAWSZE ISTNIEJE RYZYKO, ŻE DZIWNE ZMIANY NA SKÓRZE MOGĄ BYĆ ZWIĄZANE Z NAWROTEM CHOROBY NOWOTWOROWEJ, KTÓRY MOŻE PRZYJMOWAĆ BARDZO RÓŻNE POSTACIE NP. WYSYPKI, RUMIENIA, CZY ROPIEJĄCYCH OWRZODZEŃ.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2014-04-17 17:47:31

    Interpretacja wyników i rokowanie

    Kontynuacja pytania "Interpretacja wyników i rokowanie" z dnia 18 lutego 2014 r.   7.03.2014...
  • Avatar

    2014-04-17 17:34:29

    Interpretacja wyniku TK płuc

    Wynik TK: W segmencie 9 płuca lewego widoczna jest zmiana naciekowa wielkości 13x10 mm przylegająca do opłucnej ściennej i...
  • Avatar

    2014-04-17 17:31:08

    Decyzja w sprawie hormonoterapii

    W tym tygodniu byłam na wizycie w CO w Warszawie. Wizyta kontrolna, w grudniu minęło 5 lat od czasu mojej operacji. W tej...