Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-04-27 08:33:58

Neuropatia po AT, tamoksyfen w oczekiwaniu na operację

Czekam na mastektomię obu piersi. Ostatnią chemię AT podano mi 21.03. Operację zaplanowano na 15.05. Czy mogę czekać tyle (osiem tygodni) bez podania dodatkowych leków (hormonoterapii - rak jest hormonozależny)? Wcześniej chciano odstąpić od podania ósmej chemii. I wtedy moja Pani Doktor powiedziała mi, że zabezpieczymy mnie tamoxifenem. Chemioterapeuta zdecydował o konieczności wzięcia ósmego cyklu, jednak potem już nie dostałam żadnego lekarstwa. Czy powinnam skontaktować się jeszcze z lekarzem? Po chemioterapii mam neuropatię - drętwieją mi nogi i ręce, odczuwam w nich zimno. Czy te objawy ustąpią? A może mogę sobie jakoś pomóc? Ponadto puchną mi stopy i bolą mięśnie. Czy to normalne? Czego są objawem?
 

OBJAWY NEUROPATII I BÓLE MIĘŚNIOWE SĄ TYPOWYMI DZIAŁANIAMI NIEPOŻĄDANYMI PO ZASTOSOWANIU DOCETAKSELU. BÓLE POWINNY W MIARĘ SZYBKO USTĘPOWAĆ, NATOMIAST OBJAWY ZWIĄZANE Z USZKODZENIEM ZAKOŃCZEŃ NERWOWYCH UTRZYMUJĄ SIĘ DŁUGO. NIE MA SKUTECZNYCH METOD TERAPII NEUROPATII. OSIEM TYGODNI OCZEKIWANIA NA ZABIEG TO DOSYĆ DŁUGO I NA PEWNO WSKAZANE BYŁOBY W TYM CZASIE STOSOWANIE HORMONOTERAPII - TAMOKSYFEN.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również