Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-09-21 09:43:55

Niepokojące dolegliwości na początku terapii hormonalnej

Mam 36 lat. Jestem po kwadratenktomi piersi lewej, przebyta radioterapia, obecnie - od 17.08. zoladex i tamoxifen i już zaczęłam odczuwać ból brzucha, a uściślając chyba jajników. Czy to możliwe aby dolegliwości zaczęły się już tak w krótkim czasie po rozpoczęciu terapii? Brzuch mam twardy, większy, ból powoduje dyskomfort. Czy można zminimalizować tę dolegliwość w jakiś sposób?

ZOLADEX + TAMOXYFEN TO TZW. CAŁKOWITA BLOKADA ESTROGENOWA. U MŁODEJ KOBIETY (36 LAT) MOŻE POJAWIĆ SIĘ DOŚĆ NAGLE NARASTAJĄCY ZESPÓŁ KASTRACYJNY ZWIĄZANY Z WYPADANIEM FUNKCJI WEWNĄTRZWYDZIELNICZEJ JAJNIKÓW (BRAK PRODUKCJI HORMONÓW PŁCIOWYCH). W PIERWSZYM RZĘDZIE W TAKIEJ SYTUACJI NALEŻY ODWIEDZIĆ GINEKOLOGA, WYKONUJĄC M. IN. USG PRZEZPOCHWOWE I OZNACZENIA POZIOMÓW HORMONÓW PŁCIOWYCH.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2017-09-13 10:00:56

    Czy obszar mikrozwapnień trzeba usunąć

    Mam 43 lata, ostatnia mammografia 1 rok temu - dobry wynik, po roku następna i radiolog stwierdziła, że w piersi jest...
  • Avatar

    2017-09-11 10:10:53

    Dolegliwości w okolicy obojczyka

    Jestem ponad 4 lata po zabiegu oszczędzającym, chemioterapii i radioterapii (również nadobojczykowej ze względu na...
  • Avatar

    2017-09-11 10:07:21

    Symex zamiast Tamoxifenu

    Operacja oszczędzająca 3 lata temu, radioterapia i tamoxifen. Regularne badania i wizyty (onkolog, ginekolog, itp)....