Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-04-16 10:00:00

Złe samopoczucie w czasie terapii hormonalnej

 3 miesiące temu przeszłam operację amputacji piersi i węzłów chłonnych po zdiagnozowania złośliwego raka. Węzły były czyste. Jestem na terapii hormonalnej.Od 2-ch tygodni zaczęłam słabnąć, odruchy wymiotne, skurcze mięśni, skąpomocz, brak łaknienia i apetytu, stan podgorączkowy, skoki ciśnienia. Badanie krwi wykazało spadek sodu (Na) do wartości 120 mmoli/l (norma 135 – 145).Czy może to być efektem leczenia hormonalnego (tamoxifen) czy też pojawienia się kolejnych ognisk nowotworowych?

 

 

Odpowiedź:

 Podane przez Panią objawy nie są na tyle specyficzne, abym mógł odpowiedzieć Pani w sposób uczciwie wiążący - proszę skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • 2006-10-25 00:00:00

    Leczenie przerzutów raka piersi do kości

    Przerzuty do kości są częstym zjawiskiem u osób z uogólnionym rakiem piersi. Problem ten dotyczy 65–75%...
  • 2010-02-16 00:00:00

    węzły chłonne pachowe

    Węzły chłonne są częścią naturalnego układu odpornościowego organizmu. Chłonka natomiast to nazwa płynu tkankowego,...
  • 2017-12-03 07:00:00

    Eksperci radzą jak wybrać najlepsze miejsce do leczenia raka

    Pacjenci z rozpoznanym nowotworem, tuż po postawieniu diagnozy czują się zagubieni. Nie wiedzą, jaki wybrać ośrodek, w...
  • 2010-01-14 00:00:00

    markery nowotworowe

    Markery to substancje, których zwiększone stężenie we krwi można powiązać z toczącym się w organizmie procesem...
  • 2010-02-09 00:00:00

    skala Bloom'a Richardsona

    Metoda określania stopnia złośliwości nowotworu piersi. W klasyfikacji tej uwzględnia się zdolność tworzenia cewek,...