Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-04-24 09:35:54

Jubileusz 15-lecia Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek

20 kwietnia 2013 roku odbyła się uroczystość 15-lecia naszego stowarzyszenia. Gościłyśmy przedstawicieli władz miasta z wiceprezydentem Waldemarem Wendrowskim a także delegatów organizacji, z którymi współpracujemy. Nie zabrakło przedstawicielek z klubów Łódzkiej Unii Amazonek, a wśród nich koleżanek: z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Opoczna, Zduńskiej Woli, Kutna i Łasku-Kolumny.

Prezes naszego klubu – Ela Gałek wraz z członkiniami zarządu: Zofią Myśliwiec i Bożeną Stańczyk przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej historię naszej działalności, przekształcenie klubu w Organizację Pożytku Publicznego, zrzeszoną w Federacji Stowarzyszeń z całej Polski, z siedzibą w Poznaniu.
W naszej organizacji zapisanych jest obecnie 46 amazonek tomaszowskich.
Koleżanki przedstawiły oprócz historii stowarzyszenia nasze główne zadania i osiągnięcia udokumentowane wyświetlanymi slajdami. Podziękowały organizacjom na terenie miasta, które wspierają naszą działalność umożliwiając korzystanie z różnych form rehabilitacji, edukacji, propagowania profilaktyki. Dzięki temu możemy organizować szkolenia, wykłady z lekarzami, dietetykami, psychologami i prawnikami.


Wspomniane wcześniej organizacje to m.in.:
- PCPR
- ZNP
- Centrum Kształcenia Ustawicznego
- Fundacja „Dar serc”
- Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
- Stowarzyszenia absynenckie Ala i Azyl
- Centrum Dialogu Społecznego
- Fundacja „Kocham życie” w Łodzi


Sponsoringu i wsparcia udzielają nam także:
- Pełnomocnik do spraw Organizacji Pozarządowych
- Biura posła na sejm – pana Witko
- Kierownictwo basenu przy ZS nr 4


Dzięki pomocy PCPRu korzystałyśmy z turnusów rehabilitacyjnych np.: w Ciechocinku, Iwoniczu Zdrój, Dąbkach i Mielnie. Z kolei Sanatorium w Ustroniu specjalizujące się w obrzęku limfatycznym przyjęło w bieżącym roku 4 nasze koleżanki.
Prezes przedstawiła nasz aktywny udział w życiu miasta prezentując działalność stowarzyszenia na łamach lokalnego tygodnika TIT, w radiu Fama i tomaszowskiej telewizji.
Wychodzimy do ludzi uczestnicząc w piknikach organizacji pozarządowych pod nazwą „Lokalni Niebanalni”. Nie czekamy na zaproszenia, ale różnymi drogami trafiamy do kobiet po mastektomii i zachęcamy je do wstępowania w nasze progi. Mamy przeszkolone wolontariuszki, które podczas dyżurów udzielają wszelkich informacji o leczeniu, organizujemy badania mammograficzne i lekcje z profilaktyki w szkołach średnich. W ramach wzajemnej integracji środowiska amazonek organizujemy wycieczki krajoznawcze, do teatrów, ogniska, spotkania opłatkowe i wielkanocne. Uczestniczymy w spartakiadach, organizujemy dla siebie zajęcia na sali gimnastycznej i na basenie.
Prezes Gałek podziękowała szczególnie aktywnym amazonkom z naszego zrzeszenia wręczając honorowe dyplomy i kwiaty. Także my podziękowałyśmy naszej kochanej Eli za wzorowe kierowanie organizacją.
Na koniec wystąpienia wspomniałyśmy nasze koleżanki, które odeszły, a miały duży udział organizacji stowarzyszenia: Alę Karasek i Basię Pietruszczak.
Głos zabrali też goście wręczając zarządowi kwiaty i upominki z okazji jubileuszu. Ela odczytała także życzenia od osób, które nie mogły przyjechać na uroczystość.

Wzruszającą część artystyczną zaprezentował Młodzieżowy Teatr Do Spraw Ciężkich i Grupa Poetycko-Muzyczna przy Stowarzyszeniach Abstynenckich Ala i Azyl. Szczególne emocje towarzyszyły nam podczas wspólnego odśpiewania hymnu Amazonek, który zakończył część oficjalną.
Gości zaprosiłyśmy na uroczysty obiad i na jubileuszowy tort.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2017-10-22 09:29:55

  Hormonoterapia w leczeniu raka zrazikowego

  Mam 37 lat. Zdiagnozowano u mnie raka piersi - Carcinoma lobulare invasivum mammae. Jestem po operacji oszczędzającej,...
 • Avatar

  2017-10-22 09:24:31

  Przerzuty raka piersi do kości

  Choruję na raka piersi z przerzutami do kości. Proszę o radę. W jakim odstępie czasu mogę wykonać badania: scyntygrafię...
 • Avatar

  2017-10-20 12:34:20

  Interpretacja przypadku

  Ze względu na ból piersi oraz zmiany skórne wykonałam USG piersi. W badaniu uwidoczniono 5 mm torbiel z...
 • 2006-10-25 00:00:00

  Leczenie przerzutów raka piersi do kości

  Przerzuty do kości są częstym zjawiskiem u osób z uogólnionym rakiem piersi. Problem ten dotyczy 65–75%...
 • 2010-02-16 00:00:00

  węzły chłonne pachowe

  Węzły chłonne są częścią naturalnego układu odpornościowego organizmu. Chłonka natomiast to nazwa płynu tkankowego,...
 • 2017-05-23 09:45:00

  Moja opowieść - domina13

  Kiedy dowiadujesz się, że masz nowotwór, nagle, dosłownie z dnia na dzień, zostajesz sam. Nawet jeśli jesteś...
 • 2010-01-18 00:00:00

  progresja choroby nowotworowej

  Progresja choroby (progression of the disease) - zwiększenie się wielkości guza o ponad 25 proc. lub pojawienie się nowych...
 • 2010-01-18 00:00:00

  usunięcie węzłów chłonnych pachy

  Usunięcie węzłów chłonnych dołu pachowego (pachy) nazywa się wycięciem pachowych węzłów chłonnych. Wycięcie...