Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-03 15:38:26

Kolejki do lekarzy w ramach NFZ można teraz szybko i łatwo sprawdzić

 Dzięki nowej, innowacyjnej e-inicjatywie w postaci portalu MedBiz.pl długie kolejki do lekarzy specjalistów czy na badania diagnostyczne, mogą mniej dawać się we znaki, co jest z pewnością szczerym życzeniem wielu polskich pacjentów.

 Wszystko dzięki odpowiedniemu doborowi oferowanych użytkownikom danych. Twórcy wortalu nie skupiają się bowiem na poradnictwie zdrowotnym, czy na wymienianiu pojedynczych przychodni, w których można otrzymać pożądaną opiekę medyczną. MedBiz.pl to ogólnopolska baza informacji na temat wszystkich prywatnych i publicznych placówek zdrowotnych, które posiadają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podmioty zostały uporządkowane nie tylko alfabetycznie, ale także pod względem miast i regionów, w których się znajdują, a bardzo łatwa w obsłudze wyszukiwarka pozwala w zaledwie kilka sekund odszukać wśród nich takie, które świadczą potrzebne konkretnemu użytkownikowi specjalistyczne usługi medyczne i są zlokalizowane na interesującym go obszarze.

Wszystkie treści udostępniane są absolutnie bezpłatnie, ponieważ źródłem dochodu portalu są wyłącznie reklamy, zatem użytkownicy nie ponoszą żadnych kosztów związanym z korzystaniem z MedBiz.pl.

Kolejki w liczbach na jedno kliknięcie

Absolutną innowacją nowego internetowego serwisu medycznego jest to, że przy każdej ze znajdujących się w bazie informacyjnej placówek zdrowotnych znajduje się długość czasu oczekiwania na wizytę u konkretnego lekarza specjalisty lub na wybrane badanie (na przykład na rezonans magnetyczny). Takie rozwiązanie daje pacjentom możliwość wyboru tego szpitala lub gabinetu, w którym czeka się na usługę najkrócej. Dzięki takiemu systemowi i świadomym wyborom miejsca leczenia przez pacjentów, wszystkie zakłady opieki medycznej mogą mieć podobna liczbę pacjentów, a problem nadmiernego obłożenia chorymi może zupełnie zniknąć z NFZ.

By jeszcze wygodniej było śledzić informacje o kolejkach do lekarza, zestawienia ich najważniejszych parametrów (kolejka w liczbach, liczba oczekujących, liczba nowych pacjentów przyjętych w danym miejscu) zostały zebrane i udostępnione w postaci czytelnych wykresów.

Jest to naprawdę duże udogodnienie, dostępne absolutnie za darmo i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko kliknięcie na stronie MedBiz.pl, a dostęp do specjalistycznych usług medycznych znacznie się zwiększy.

Pozostałe ważne informacje

Jeśli ktoś ze względu na swój stan zdrowia, wiek lub miejsce zamieszkania, nie jest w stanie samodzielnie wybrać się do kliku szpitali czy klinik by porównać w nich długość kolejek, z pewnością portal MedBiz.pl znacznie ułatwi mu życie. Docenią go także chorzy potrzebujący innych ważnych do podjęcia leczenia danych. Przy każdym zakładzie medycznym umieszczono tu dokładny spis dostępnych  nim specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, a także dokładne dane kontaktowe, terminy przyjmowania pacjentów, godziny rejestracji oraz listę niezbędnych przy wizycie dokumentów. Cenne jest także podanie wysokości limitu konkretnych świadczeń w ramach NFZ. Wszystkie tak pomocne i rzetelne dane z pewnością przyczynią się do szybszego powrotu do zdrowia, szczególnie chorych mieszkających w mniejszych miastach lub niepełnosprawnych, dla których taki serwis to wielkie udogodnienie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Amazonki.Net

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2017-01-20 10:14:43

  Interpretacja wyniku USG piersi i mammografii

  Mam 31 lat. USG piersi wykonane 14.12.2016: sutki o budowie gruczołowo - tłuszczowej. W sutku prawym w kgz hypoechogenna...
 • Avatar

  2017-01-19 10:18:35

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Bardzo proszę o interpretację badania USG piersi. Piersi o utkaniu w przewadze gruczołowym z cechami dysplazji. W piersi...
 • Avatar

  2017-01-19 10:16:13

  Interpretacja wyniku PET

  Proszę o wyjaśnienie uwag i wniosków po badaniu PET. Głowa i szyja, klatka piersiowa, jama brzuszna, układ kostny...
 • 2011-04-03 19:24:28

  Na moją nutę

  Zapraszamy na nową audycję w Radiu Pozytyw "Na moją nutę"
 • 2011-01-05 22:50:58

  Słuchacze puszczają muzykę: Pilot_613

  Zapraszam do słuchania.  Nic nie obiecuję oprócz tego, że jestem na bakier z nowościami a starocie...
 • 2011-01-02 23:48:03

  Lista przebojów

  Każde radio ma swoją liste przebojów. My też taką tworzymy :)
 • 2011-02-23 19:45:44

  Muzyka podszyta poezją.

  Zapraszamy na nową audycję w Radiu Pozytyw. Jej roboczy tytuł brzmi: „Muzyka podszyta poezją”. Autorka...
 • 2011-02-06 11:43:50

  Wejdź na czat

  Zapraszam serdecznie do słuchania programu w każdą środę o godzinie 21.