Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-10-21 21:15:00

Wielki sukces biegu charytatywnego „Przegonić raka”!

 Ponad 1.000 uczestników, dzięki którym zebrano prawie 50.000 złotych, i dziesiątki bezpłatnie przebadanych osób, tak można podsumować bieg charytatywny „Przegonić raka”. Akcja była finałem dotychczasowych działań w ramach kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”

 Wielkim sukcesem zakończył się bieg charytatywny „Przegonić raka” organizowany w ramach kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”. Wzięło w nim udział ponad 1.000 osób, dzięki którym na Rzecz Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych zebrano prawie 50 tys. zł. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszym biegu charytatywnym wzięło udział aż tyle osób. W wśród biegaczy były także osoby, które zmagają się z nowotworem lub wygrały z rakiem. Dla nich było to nie tylko symboliczne przegonienie raka!” - mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. To się leczy”. – Cieszy nas także zebrana kwota, która w całości zostanie przekazana na pomoc osobom z chorobą nowotworową –  dodaje. Na starcie zjawiły się też znany osoby, między innymi: Tomasz Kammel, Urszula Chincz i Rafał Brzozowski.

Wiele atrakcji czekało też na kibiców. W miasteczku biegowym dostępni byli lekarze warszawskiej lecznicy ONKOLMED, udzielający porad z zakresu dietetyki, ginekologii, położnictwa i chorób wewnętrznych. Kobiety od 30 roku życia mogły dodatkowo skorzystać z badań mammograficznych, które ufundowało ING Życie, partner kampanii „Rak. To się leczy!”. Dużą atrakcją cieszyły się kardiobusy kampanii „Ciśnienie na życie”, w których można było nieodpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdzić wiek swojego serca (każde badanie to złotówka oddana przez organizatora kampanii - Grupę Polpharma - na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu). Było też stoisko firmy CONVATEC, specjalizującej się w leczeniu ran zarówno pooperacyjnych, jak i będących wynikiem urazów. 

Muzyczna atrakcją biegu „Przegonić raka!” był występ zespołu „The Chance”, trio znanego z programu „X- Factor”. Całość poprowadził Marcin Bisiorek Rock oraz wieloletni komentator imprez biegowych – Ryszard Różycki.  Organizatorami biegu byli „Rak. To się leczy”, Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych oraz ING Życie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Amazonki.Net

Poczytaj również

 • 2010-01-13 00:00:00

  hormonoterapia

  Leczenie systemowe wpływające na funkcję hormonalną organizmu stosowane w przypadku raka hormonozależnego. W leczeniu raka...
 • 2010-01-14 00:00:00

  mastopatia

  Zmiany zwyrodnieniowe, włóknisto-torbielowate sutka. Przyczyną są zaburzenia hormonalne występujące najczęściej u...
 • 2010-01-18 00:00:00

  usunięcie węzłów chłonnych pachy

  Usunięcie węzłów chłonnych dołu pachowego (pachy) nazywa się wycięciem pachowych węzłów chłonnych. Wycięcie...
 • 2010-02-09 00:00:00

  rak lity

  Typ nieinwazyjnego raka, który nie daje przerzutów i rośnie...
 • 2010-07-28 23:15:00

  Specjaliści o PET: lista wskazań do badań wymaga weryfikacji

  Badania za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej prowadzone są w Polsce od siedmiu lat. Z uwagi na postęp, tak w...