Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-10-25 13:15:00

VI Marsz Życia i Nadziei w Kaliszu

 7 października br. ulicami miasta Kalisza przeszedł VI Marsz Życia i Nadziei, zorganizowany przez Kaliski Klub „Amazonki”.

VI Marsz Życia i Nadziei

VI Marsz Życia i Nadziei

 Był to barwny, radosny korowód, w którym szło kilkaset osób. Kolorowe baloniki, chorągiewki z głównym hasłem Marszu i liczne transparenty określały jego cel i charakter. Myślą przewodnią było „Bądź Kobietą Zdrową”, a celem popularyzacja założeń programu walki z rakiem piersi, szczególnie konieczności poddawania się badaniom profilaktycznym dla wczesnego wykrywania choroby i podejmowania leczenia w jak najwcześniejszej fazie jej rozwoju.

Cieszymy się, że było z nami, kaliskimi Amazonkami, tak wielu chętnych do poparcia troski o zdrowie i życie kobiet. Przyjechały koleżanki z klubów sąsiednich miast: Jarocina, Kępna, Konina, Krotoszyna, Leszna, Ostrowa WLKP. i Pleszewa. Licznie uczestniczyła młodzież z kaliskich szkół ponadgimnazjalnych. Towarzyszyli nam również najbliżsi – członkowie rodzin, przyjaciółki, znajomi. Pochód prowadziła grupa przedstawicieli władz miasta i organów samorządowych z patronem Marszu – Prezydentem Miasta dr. inż. Januszem Pęcherzem i prezeską Stowarzyszenia „Amazonki”, Barbarą Wrzesińską, która pełni również funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta.

 Marsz zakończył się krótką manifestacją przed Ratuszem, podczas której po przemówieniach, Państwowe Studium Kulturalno – Oświatowe w Kaliszu przedstawiło scenkę pt. „Chcemy żyć”. Historia choroby jednej z naszych koleżanek, zaprezentowana przez aktorkę, Katarzynę Strojną, określiła m.in. rolę, jaką w procesie terapii odgrywają ochotniczki i koleżanki z Klubu „Amazonki”.

Wszystkim uczestnikom Marszu oraz osobom pomagającym nam w jego organizacji bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za to, że byliście z nami.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Kazimiera Lissy-Kalafarska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2018-03-17 13:06:14

  Powikłania po rekonstrukcji piersi

  Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co się może dziać z piersią mojej siostry. W marcu 2017 r. siostra miała wycięty guz oraz...
 • Avatar

  2018-03-14 10:13:59

  Interpretacja przypadku - cd.

  Kontynuacja pytania "Interpretacja przypadku" z 11 marca 2018 r.   Mam jeszcze pytania do Pani...
 • Avatar

  2018-03-11 09:38:35

  Interpretacja przypadku

  W styczniu otrzymałam wyniki biopsji guza piersi: nowotwór Carcinoma invasivum (NST) G1 mammae. Podtyp LUMINAL A, B5...