Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-29 10:15:00

Marsz Żonkila 2014r.

W dniu 26 kwietnia 2014 roku Kętrzyńskie Towarzystwo „AMAZONKI” zorganizowało w Kętrzynie, już szósty raz „Marsz Żonkila”, który przebiegał pod hasłem: „PROFILAKTYKA TWOJĄ SZANSĄ – wygraj z rakiem”.  

Marsz Żonkila 2014r.

Marsz Żonkila 2014r.

Zbiórka uczestników odbyła się o godzinie 16 na parkingu przy Kompleksie Rekreacyjno –Sportowym „Kętrzynianka”, gdzie w ubiegłych latach zakładałyśmy nasze „Poletka Nadziei”. Posadzone w poprzednich latach żonkile były radosne i przypominały o swoim symbolicznym znaczeniu.
Cała kolumna przemaszerowała ulicą M. Skłodowskiej, okrążyła Rondo im. Kombatantów, następnie ulicą Wojska Polskiego, Sikorskiego, Plac Piłsudskiego i ulicą Kajki doszła do Amfiteatru..
Całość wyglądała efektownie, a klaksony i syreny z pojazdów uczestniczących dodawały uroku, piękna i atrakcyjności całej akcji.
Pięknie żonkile i żółte balony w dłoniach i na samochodach uczestników marszu dodały ogromnego blasku całości i ( jesteśmy przekonane) przywróciły nadzieję, że „rak to nie wyrok”.
Wśród licznie zgromadzonych i uczestniczących w marszu osób nie zabrakło naszego Pana burmistrza Krzysztofa Hećmana.
Jak zwykle towarzyszyły nam koleżanki z innych kół Amazonek takich jak: Węgorzewo, Giżycko, Olsztyn. W marszu naszym uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia RUBIN, którzy wcześniej dzielnie pomagali nam pompować balony.
Po raz pierwszy wsparli nas dzielnie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Kruszewu.
Ogromną atrakcją marszu był liczny udział korporacji taksówkowej EURO –TAXI. Dziękujemy im serdecznie za tak liczne i głośne wsparcie naszych działań.
Dużą sensację wzbudził również jadący w naszym marszu wóz strażacki. Dzieci towarzyszące kolumnie aż piszczały z radości słysząc buczenie syreny strażackiej czy też klaksonów samochodowych.
W Amfiteatrze, po ogólnym przywitaniu wszystkich gości i podziękowaniu za czynny udział w marszu rozpoczął się koncert. Jako pierwsza wystąpiła nasza lokalna drobniutka o jakże silnym i pięknym głosie Ola Jeznach. Następnie dali swój wspaniały koncert uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie. Występy zakończył duet NH Brava „Piosenkami z półki Gomułki” czyli słynnym przebojami z lat 50 i 60 XX wieku.
W czwartek przed naszym marszem, specjalnie na nasze zaproszenie w podstawionym krwiobusie oddało krew 41 osób, co stanowi 18,5 /osiemnaście i pół/ litra tego bezcennego daru. Dziękujemy krwiodawcom serdecznie.
Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków w Olsztynie oraz Stowarzyszeniu Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS przebadało krew na poziom cukru 78 osób, ciśnienie krwi zmierzyło ponad 100 osób, tkankę tłuszczową zmierzyło ponad 60 osób.
Badania mammograficzne w podstawionym specjalnie w tym celu mammobusie wykonało 88 pań w tym ponad 30 pań bez specjalnych zaproszeń a zachęconych komunikatami z radia, telewizji i artykułów prasowych. Są to bardzo zachęcające wyniki i potwierdzające słuszność naszych akcji.
Całość została sfinansowana ze środków pozyskanych z funduszy grantowych:
Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz wsparciem finansowym: MTI Furninova Polska, KTBS Kętrzyn., Firmy Ubezpieczeniowej ERGO HESTIA w Kętrzynie oraz niezawodnego i zawsze dla nas przychylnego Kętrzyńskiego Centrum Kultury, jak również PGK „Komunalnik”, LOGOS Kętrzyn, „ZATORZE” Spółka Jawna z ul. Cukrowniczej w Kętrzynie, „Market na Górce”.
  

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2018-06-22 10:30:56

  Ciąża po profilaktycznej mastektomii

  Chciałam zapytać czy po profilaktycznej mastektomii obu piersi w przypadku mutacji brca2 (w rodzinie sam rak piersi)...
 • Avatar

  2018-06-19 15:59:31

  Symetryzacja piersi

  W zeszłym roku w lipcu przeszłam operacje oszczędnościową piersi lewej. 1 listopada zakończyłam radioterapię. W wyniku...
 • Avatar

  2018-06-19 15:55:19

  Wypadanie włosów w trakcie hormonoterapii

  Mam 65 lat, w 2014 r. miałam wykonaną obustronną mastektomię - rak piersi hormonozależny, węzły czyste. Przeszłam...
 • 2012-01-30 11:15:00

  Eksperci: Polki wciąż nieświadome korzyści z cytologii

  Polska jako jeden z 9. krajów Europy ma program przesiewowych badań cytologicznych. Jednak Polki ciągle nie są...
 • 2010-01-20 00:00:00

  anaplazja

  Anaplazja inaczej "atypia"- (z łacińskiego anaplasia) jest to zespół cech morfologicznych...
 • 2010-02-09 00:00:00

  stan przedrakowy

  Stanem przednowotworowym określa się taki proces patologiczny, w wyniku którego może rozwinąć się nowotwór....
 • 2010-02-09 00:00:00

  rak cewkowy

  Carcinoma tubulare Odmiana raka przewodowego inwazyjnego, stanowiąca około 2% wszystkich przypadków raka...
 • 2010-03-26 00:00:00

  popromienny odczyn

  Działanie uboczne promieniowania jonizującego.Pojawia się na skórze lub w tkankach i narządach leżących w bliskim...