Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-06-30 12:26:15

Powrót miesiączki w trakcie przyjmowania Lucrinu

Mam 43 lata. W sierpniu miałam usuniętą zmianę - 2,5 cm. Rak hormonozależny 100%, Luminalny B, węzły chłonne czyste, Ki 50%, her2 (1+). Przeszłam operację oszczędzającą, chemioterapię 4 razy AC, 12 razy Taksol, radioterapię, obecnie jestem na Tamoxifenie. Miesiączka zatrzymała się w trakcie chemioterapii na okres 6 miesięcy. Jednak w czasie radioterapii powróciła. Lekarz ginekolog dodatkowo przepisał mi Lucrin. Po 3 tygodniach miesiączka się pojawiła i jest bardzo obfita. Nie ukrywam, że bardzo mnie to zaniepokoiło.
Bardzo proszę o odpowiedz na pytania:
1. Czy leczenie jest optymalne?
2. Co oznacza powrót miesiączki mimo Lucrinu?
3. Czy mogę coś jeszcze zrobić i czy jestem optymalnie zabezpieczona?

 

Odpowiedź:

 

Plan postępowania wydaje się optymalny. Sądzę, że wskazane byłoby wykonanie USG, żeby upewnić się, że krwawienie to była rzeczywiście
miesiączka, a nie objaw przerostu endometrium spowodowany przyjmowaniem tamoksyfenu, chociaż to mniej prawdopodobne, bo lek stosuje Pani dość krótko.
Na pewno konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2017-03-25 09:12:45

    Odroczenie podania chemioterapeutyku

    Choruję na nowotwór piersi. Jestem po operacji oszczędzającej i obecnie po pierwszym wlewie AC (Adriamycyna, dawka...
  • Avatar

    2017-03-25 09:07:31

    Interpretacja wyniku USG piersi

    Od jakiegoś czasu cyklicznie bolały mnie piersi (w połowie cyklu), szczególnie jedna. Wyczułam w niej zgrubienia,...
  • Avatar

    2017-03-22 10:46:29

    Interpretacja przypadku

    Proszę o interpretację mojego przypadku i jeśli można o opinie w sprawie dalszej terapii. Mam 58 lat, 30 maja 2016 r....