Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-07-11 14:15:00

Do wód po zdrowie ciała i ducha

 Na sanatoryjnej mapie Polski, w Busku Zdroju pojawia się BRISTOL**** ART & SPA Sanatorium. Obecni właściciele, oddając do dyspozycji kuracjuszy, gości i miłośników sztuki wyjątkowe miejsce, przywracają blask słynnej willi z XIX w.


 Przeznaczone słońcu i wodzie. Tradycja wyjazdów kuracyjnych do wód znana była już w starożytnej Grecji, gdzie zakon eskulapów zakładał świątynie zdrowia czyli zakłady lecznicze usytuowane w pobliżu źródeł. W Polsce pierwsze wyjazdy do wód przypadają na wiek XII, choć dopiero w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku nastąpił największy rozwój kąpieli, hydroterapii i lecznictwa uzdrowiskowego. Leczenie zdrojowe odbywa się tylko w tych miejscach, które wyznaczyła sama natura. Takim wybranym miejscem jest Busko Zdrój, miasto słynące z leczniczych wód siarczkowych, które wzbogaca się o czterogwiazdkowy obiekt BRISTOL**** ART & SPA Sanatorium. To luksusowy hotel, gdzie tradycja i współczesność tworzą jedność, harmonię pomiędzy tradycyjnymi zabiegami wykorzystującymi naturalne bogactwo Buska Zdroju i wielowiekowe doświadczenie a najnowszymi technologiami w leczeniu. 

 

Sztuka leczenia z tradycją. W pobliżu głównej bramy Parku Zdrojowego stoi narożna, secesyjna willa z końca XIX w., którą wieńczy charakterystyczna kopuła zakończona iglicą.  Bristol**** ART & SPA Sanatorium to obiekt trwale związany z tradycjami leczniczymi, od niemal stu lat, od początku swego istnienia, identyfikowany jest z działalnością uzdrowiskową. Zaprojektowany z wyjątkową dbałością o szczegóły, zabytkowy, secesyjny hotel wraz ze swą nowoczesną częścią, w unikalny sposób łączy funkcje hotelowe i restauracyjne z balneologią i rekreacją. Rehabilitacja w Bristol****ART & SPA Sanatorium opiera się na indywidualnym i holistycznym traktowaniu Pacjenta i obejmuje swym zakresem leczenie narządu ruchu oraz schorzeń: ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych, dermatologicznych, przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa oraz układu krążenia. Dla uzyskania jak najlepszych efektów leczniczych wykorzystuje się zabiegi balneologiczne, hydroterapię, masaż, fizykoterapię, termoterapię a przede wszystkim wybrane metody kinezyterapeutyczne. Bristol posiada unikalną w Polsce bieżnię antygrawitacyjną ALTER-G. Dzięki technologii opracowanej przez NASA rehabilitacja i trening  wszystkich stawów kończyn dolnych odbywa się bezboleśnie. Zdrowie traktujemy holistycznie, dlatego stwarzamy idealne warunki do odzyskania sprawności 

fizycznej, ale też równowagi psychicznej; od trafnej diagnozy, po skuteczną rehabilitację i relaksację – mówi Dorota Tworek, spiritus movens przedsięwzięcia. 

 

Hotel i Medical SPA. Bristol****ART & SPA Sanatorium to również wymarzone miejsce dla miłośników wypoczynku w komfortowych warunkach. Hotel oddaje do dyspozycji gości 42 gabinety zabiegowe z nowoczesnym sprzętem do rehabilitacji i odnowy biologicznej, jeden z nielicznych w Polsce basenów rehabilitacyjnych oczyszczany nanosrebrem, 4 rodzaje saun, stylową kawiarnię, salon kominkowy z biblioteką, parking podziemny zaś w okresie letnim obiekt powiększa swą gościnną przestrzeń o taras na dachu w nowoczesnej części budynku. To jedyny tego typu obiekt w Polsce, gdzie powietrze w przestrzeni hotelowo restauracyjnej jest oczyszczane, nawilżane i jonizowane; dodatkowo pokoje w zabytkowej części mają możliwość uzdatniania powietrza według indywidualnych preferencji. Hotel posiada ponad 130 miejsc noclegowych. W Medical SPA goście skorzystają między innymi z zabiegów przeciwstarzeniowych, nawilżających, pielęgnacyjnych, pilingów, masaży jak i zajęć zapewniających regenerację ciała, ducha i umysłu. 

Odrobina sztuki

Secesyjny hotel wraz ze swą nowoczesną częścią tworzy doskonałą scenerię dla sztuki. To miejsce przyjazne dla miłośników malarstwa, rzeźby i muzyki. Wierzymy w uzdrawiającą moc sztuki, która jest naszą pasją oraz w to, że człowiek, który z nią obcuje sam czuje się lepiej i szybciej wraca do zdrowia – podkreśla Dorota Tworek. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

BRISTOL**** ART & SPA Sanatorium

Poczytaj również

 • Avatar

  2017-09-13 10:00:56

  Czy obszar mikrozwapnień trzeba usunąć

  Mam 43 lata, ostatnia mammografia 1 rok temu - dobry wynik, po roku następna i radiolog stwierdziła, że w piersi jest...
 • Avatar

  2017-09-11 10:10:53

  Dolegliwości w okolicy obojczyka

  Jestem ponad 4 lata po zabiegu oszczędzającym, chemioterapii i radioterapii (również nadobojczykowej ze względu na...
 • Avatar

  2017-09-11 10:07:21

  Symex zamiast Tamoxifenu

  Operacja oszczędzająca 3 lata temu, radioterapia i tamoxifen. Regularne badania i wizyty (onkolog, ginekolog, itp)....
 • 2010-01-18 00:00:00

  usunięcie węzłów chłonnych pachy

  Usunięcie węzłów chłonnych dołu pachowego (pachy) nazywa się wycięciem pachowych węzłów chłonnych. Wycięcie...
 • 2010-02-16 00:00:00

  węzły chłonne pachowe

  Węzły chłonne są częścią naturalnego układu odpornościowego organizmu. Chłonka natomiast to nazwa płynu tkankowego,...
 • 2011-04-05 07:34:20

  Środa 06.03.2011

  Zapraszamy do zapoznania się z ramówką.
 • 2010-01-14 00:00:00

  mastektomia prosta

  Usunięcie gruczołu piersiowego z zachowaniem węzłów chłonnych.  
 • 2010-02-09 00:00:00

  rak rdzeniasty

  Carcinoma medullare Rodzaj inwazyjnego raka przewodowego charakteryzujący się wyraźną granicą pomiędzy zrakowaciałą i...