Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-06-30 09:45:50

Problemy ze wzrokiem w trakcie hormonoterapii

Mam 64 lata. Biorę Tamoxifen od ponad 2 lat. Jestem po operacji oszczędzającej i radioterapii. Bardzo szybko tracę wzrok. Czy mogę przerwać zażywanie leku? Wizyta w I.O. w Gliwicach dopiero we wrześniu. Wynik Ki67 5%, PR (+++), ER (+++). Czy znane są przypadki zupełnej utraty wzroku?
Proszę o pomoc

 

Odpowiedź:

Nie wiem o jakiej przyczynie utraty wzroku Pani pisze. Jeśli zaćma, to można rozważać zmianę tamoksyfenu na lek z grupy inhibitorów aromatazy (o ile nie ma przeciwwskazań). Jeśli inna, to konieczna jest zespołowa konsultacja onkologa klinicznego i okulisty w celu oszacowania wpływu hormonoterapii na stan wzroku.
Zawsze w sprawach pilnych można poprosić o dodatkową wizytę u onkologa, jeśli sytuacja kliniczna tego wymaga.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • 2006-10-25 00:00:00

    Leczenie przerzutów raka piersi do kości

    Przerzuty do kości są częstym zjawiskiem u osób z uogólnionym rakiem piersi. Problem ten dotyczy 65–75%...
  • 2010-01-18 00:00:00

    progresja choroby nowotworowej

    Progresja choroby (progression of the disease) - zwiększenie się wielkości guza o ponad 25 proc. lub pojawienie się nowych...
  • 2017-05-23 09:45:00

    Moja opowieść - domina13

    Kiedy dowiadujesz się, że masz nowotwór, nagle, dosłownie z dnia na dzień, zostajesz sam. Nawet jeśli jesteś...
  • 2010-02-16 00:00:00

    węzły chłonne pachowe

    Węzły chłonne są częścią naturalnego układu odpornościowego organizmu. Chłonka natomiast to nazwa płynu tkankowego,...
  • 2010-01-14 00:00:00

    markery nowotworowe

    Markery to substancje, których zwiększone stężenie we krwi można powiązać z toczącym się w organizmie procesem...