Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-06-19 10:19:16

Niski poziom leukocytów

Mam na imię Kasia, 41 lat. W sierpniu miałam raka macicy bez przerzutów, w lutym raka piersi (5 węzłów usuniętych - wolnych). Miałam radioterapię, w trakcie zaczęłam brać Tamoxifen. Leukocyty spadły do 3.300, może i nie tragicznie ale jestem 5 tyg. po naświetleniach a leukocyty nic się niepodniosły (też nie spadły). W tym czasie miałam 3 razy anginę (migdały usunięte) i tym razem nie obyło się bez antybiotyku, dwa razy infekcja pochwy.....
Czy to powód Tamoxifenu, czy reakcja po naświetleniach? Nie chcę sobie robić strachu, ale boję się, że mój system immunologiczny tak osłabiony, że znowu coś źle się uaktywni w moim ciele....

 

Odpowiedź:

 

Lliczba leukocytów obniżyła się raczej z powodu napromieniania. A przy tamoksyfenie też tak bywa. Dopóki jest > 3,0 nie ma powodu do obaw.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2017-09-13 10:00:56

    Czy obszar mikrozwapnień trzeba usunąć

    Mam 43 lata, ostatnia mammografia 1 rok temu - dobry wynik, po roku następna i radiolog stwierdziła, że w piersi jest...
  • Avatar

    2017-09-11 10:10:53

    Dolegliwości w okolicy obojczyka

    Jestem ponad 4 lata po zabiegu oszczędzającym, chemioterapii i radioterapii (również nadobojczykowej ze względu na...
  • Avatar

    2017-09-11 10:07:21

    Symex zamiast Tamoxifenu

    Operacja oszczędzająca 3 lata temu, radioterapia i tamoxifen. Regularne badania i wizyty (onkolog, ginekolog, itp)....