Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-12-04 22:53:45

Skutki uboczne stosowania Letrozolu

Moje pytanie dotyczy Letrozolu. Jestem po operacji oszczędzającej lewej piersi. Rak hormonozależny. Od marca br. do września br. stosowałam Letrozol Accord 2,5 mg (skutki uboczne: bóle kości nóg, które minęły po 2-3 miesiącach). Od października br stosuję Letrozol Orion 2,5 mg i tutaj skutki uboczne mnie załamują. Po około miesiącu zaczęła mnie bolec prawa ręka (głównie w okolicy barku). Ból ten nie mija pomimo zażywania środków przeciwbólowych. Ręka w zasadzie jest "unieruchomiona", ponieważ nic nie mogę nią robić, ani podnieść do góry, ani podnieść na bok. Przy każdym gwałtowniejszym ruchu jest ogromy ból. Innych dolegliwości nie mam. W styczniu 2018 będę miała scanning kości pod kątem osteoporozy.
Czy możliwe jest, że zmiana Letrozolu (z innej firmy) spowodowała taki skutek uboczny?

 

Odpowiedź:

 

Czasem pacjentki mówią o takich różnicach.
Doradzam powrót do poprzedniej postaci leku.
A niezależnie od tego konsultację ortopedyczną. Może problem z barkiem ma jakieś inne podłoże.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • 2006-10-25 00:00:00

    Leczenie przerzutów raka piersi do kości

    Przerzuty do kości są częstym zjawiskiem u osób z uogólnionym rakiem piersi. Problem ten dotyczy 65–75%...
  • 2010-01-18 00:00:00

    progresja choroby nowotworowej

    Progresja choroby (progression of the disease) - zwiększenie się wielkości guza o ponad 25 proc. lub pojawienie się nowych...
  • 2010-02-16 00:00:00

    węzły chłonne pachowe

    Węzły chłonne są częścią naturalnego układu odpornościowego organizmu. Chłonka natomiast to nazwa płynu tkankowego,...
  • 2010-02-17 00:00:00

    IHC

    IHC, inaczej: badanie immunohistochemiczne Jeden z testów, które pozwalają na wykrycie obecności receptora...
  • 2010-01-13 00:00:00

    kwadrantektomia

    Jeden ze sposobów operacji oszczędzającej. Podczas kwadrantektomii usuwa się więcej tkanki niż podczas zabiegu...