Wklejanie artykułów na forum

Wysłane przez Szpaku 

Szpaku (offline)

Post #1

04-05-2010 - 22:01:12

Poznań 

Chciałbym przypomnieć o zakazie wklejania artykułów na forum.
Jeżeli macie jakieś ciekawe artykuły prosimy o zgłoszenie ich do redakcji strony.
Wszystkie artykuły które można umieścić i są zgodne z naszym serwisem będą umieszczane na naszych stronach, a komentowane na forum.

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

strawberry1 (offline)

Post #2

17-05-2010 - 18:51:09

Proszę o uzasadnienie tego zakazu.
Rozumiem, że intencją Admina jest przejrzystość forum. Jednak to ograniczenie może spowodować, że dyskusję w określonych wątkach sprowadzi się tylko do sformułowań bardzo ogólnych. To troszeczkę wygląda na cenzurę. Znajdę artykuł i muszę zgłosić go Administratorom i dopiero po zatwierdzeniu pojawi się. Albo i się nie pojawi.
W poście nie mogę podać linku , nie mogę zacytować większego fragmentu dopóki nie dostane zgody Administratorów.
Przykład teoretyczny- dyskutujemy sobie np o raku potrójnie ujemnym i ja np mam link do ciekawego artykułu , ale nie mogę go podać w swojej wypowiedzi, nie mogę zacytować tylko muszę - zgłosić i jak zostanie zatwierdzony to mogę dyskutować po danym artykułem, który zamieścił już Admin. Tylko , że ja chcę go zacytować w konkretnej dyskusji, np w jakimś wątku, właśnie teraz i tu. Bo tak uważam, bo to ma sens w mojej ocenie. Okazuje się, że nie mogę.Musze zgłosić do Admina, czekać aż się pojawi i pod artykułem prowadzić dyskusję. A ja mam w danej chwili wenę twórczą, myśl, chęć, potrzebę. Za godzinę mogę już leżeć na kanapie i sączyć soczek i gapić się w telewizor. I mam jeszcze dziury po chemii, więc jak nie napiszę od razu to istnieje duże prawdopodobieństwo , że zapomnę.myśli To jest jednak ograniczenie wolności wypowiedzi na forum.
I jeszcze się okazuje, że coś napiszę, to zjawia się nadgorliwa koleżanka co mi palcem wytknie- tak nie wolno pisać. Myślę, że do takiego zachowania upoważnione są wyłącznie Administratorki a nie inne koleżanki Amazonki.A może się mylę??
I to też powinno być wyraźnie wyartykułowane- kto ma prawo zwracać uwagę?
Czy Administratorki czy wszyscy wszystkim?

To jakie posty wolno pisać?? Proszę o jasną wykładnię pisania postów. Bo ciągle strzelam jakieś faux pas.

pozdrawiam

b_angel (offline)

Post #3

17-05-2010 - 19:04:29

radom 

strawberry1
Proszę o uzasadnienie tego zakazu.
Rozumiem, że intencją Admina jest przejrzystość forum. Jednak to ograniczenie może spowodować, że dyskusję w określonych wątkach sprowadzi się tylko do sformułowań bardzo ogólnych. To troszeczkę wygląda na cenzurę. Znajdę artykuł i muszę zgłosić go Administratorom i dopiero po zatwierdzeniu pojawi się. Albo i się nie pojawi.
W poście nie mogę podać linku , nie mogę zacytować większego fragmentu dopóki nie dostane zgody Administratorów.

strawbery nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi myśli
przecież wyraźnie w poprzednim swoim poście napisałam, że można cytować fragmenty artykułów i dawać linki do nich jeżeli związane są z dyskusją w danym wątku ...

jaka cenzura ???
jak napisałam poprzednio chodzi o to, żeby nikt NAS do sądu nie podał za wklejanie cudzych artykułów bez zgody portalu, który je opublikował ... jeżeli nasz portal taką zgodę dostał to wklejamy te artykuły na stronie - gdzie tu widzisz cenzurę ???

ps. administratorzy nie zawsze są obecni na forum i jeżeli ktoś komuśprzypomni zasady bądź regulamin nie widzę w tym nic złego

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-05-2010 - 19:06:28 przez b_angel.

Al_la (offline)

Post #4

17-05-2010 - 19:07:44

k/Warszawy 

Są takie strony, które w swoim regulaminie umieszczają zakaz kopiowania zarówno fragmentów artykułów, jak i wklejania linków do nich.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

b_angel (offline)

Post #5

17-05-2010 - 19:14:02

radom 

ano właśnie

czyli tym bardziej musimy uważać gdzie wchodzimy i co cytujemy ....

jeżeli nie można cytować zawsze można swoimi słowami opisać 'o co biega' w danym artykule

Szpaku (offline)

Post #6

17-05-2010 - 22:18:20

Poznań 

Tak jak już zostało napisane. Można wklejać linki artykułów lub cytaty tylko w przypadku, gdy portal na którym się one znajdują nie zastrzega tego w regulaminie.
A co do zwracania uwagi kto jest to nasze forum i każdy może zwrócić uwagę gdy coś jest niezgodne z regulaminem.

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

strawberry1 (offline)

Post #7

18-05-2010 - 09:43:06

Aniele napisałaś, że powinnam w odpowiednim wątku umieścić zapytanie. Co też uczyniłam. Wiem , że mi odpowiedziałaś. Tylko, że skoro jest podział na kategorie na forum to przeniosłam zapytanie w odpowiednie miejsce. Po 1 aby był porządek na forum.
Po 2 aby nowe osoby, które mogą mieć tak jak ja wątpliwości znalazły odpowiedź. Bo w wątku 8 cm nikt nie będzie szukał informacji odnośnie zalecenia Admina.
Zastosowałam się do Twoje sugestii a Ty piszesz, że nie rozumiesz . gafa
Co tu jest trudnego do zrozumienia?? Ja wolę 100 razy zapytać, wyjaśnić aby nie mieć żadnych wątpliwości.
O prawach autorskich nie pomyślałam.

pozdrawiam

b_angel (offline)

Post #8

18-05-2010 - 09:45:51

radom 

strawberry1
Zastosowałam się do Twoje sugestii a Ty piszesz, że nie rozumiesz . gafa

sugestia była na tzw przyszłość chichot

skoro Ci odpowiedziałam na pytanie to miałam prawo nie rozumieć dlaczego pytasz drugi raz o to samo myśli

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 435
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018