Polski tester do badanie piersi Braster

Wysłane przez Maria74 

zeberka (offline)

Post #1

01-03-2018 - 16:48:57

 

Ja się umówiłam do poradni chirurgii onkologicznej, zobaczymy co dalej. Ale własnie mój ginekolog mi mówił, że tam będę pod stała opieką, czyli własnie ewentualna biopsja czy powtórne usg, rezonans czy cokolwiek będzie potrzebne.
A co do tego usg, to ja miałam na nfz, no ale nie tak całkiem nic się nie działo, bo miałam wynik z brastera. Ale wydaje mi się, że skoro tyle się mówi o profilaktyce to chyba powinno to badanie przysługiwać na nfz każdej kobiecie, może nie co pół roku czy co rok, ale chociaż co 2.
kotgirl, chodzi Ci o to, że jak badanie prywatne coś wykaże to musisz się leczyć prywatnie? Myślę, że to bzdura, aż brzmi niewiarygodnie.

kotgirl (offline)

Post #2

08-03-2018 - 22:11:48

 

Nie wiem jak to wygląda, ale lekarz do którego idzie się prywatnie nie może dać Ci skierowania na badanie na nfz, więc trzeba powtarzać badanie które się robiło prywatnie u lekarza w przychodni żeby mógł pokierować dalej, tak ja to rozumiem. A propo brastera, gdzieś mi mignęło, że można kupić na raty nawet.

Maria13 (offline)

Post #3

09-03-2018 - 09:56:57

Gdańsk 

Wprawdzie przed prawie 4-ma laty, ale z robionym prywatnie USG i biopsją udałam się prywatnie do chirurga onkologa i od razu wpadłam w tryby leczenia na NFZ i to bez najmniejszego problemu.Zobaczyli kto robił USG,a jak rzucili okiem na nazwisko patomorfologa, który robił biopsję (cienkoigłową-wiem,że jest uznawana za mało wiarygodną, wtedy tego nie wiedziałam) i opisał - usłyszałam tylko "no tutaj pomyłki na pewno nie ma".
Ja to raczej odebrałam,że byłam pacjentką, która trafiła "przygotowana", z częścią badań. Tych które miałam nie kwestionowano.

pzdr
Maja

Agaba190 (offline)

Post #4

09-03-2018 - 19:31:19

k/Warszawy 

Cytuj
kotgirl
Nie wiem jak to wygląda, ale lekarz do którego idzie się prywatnie nie może dać Ci skierowania na badanie na nfz, więc trzeba powtarzać badanie które się robiło prywatnie u lekarza w przychodni żeby mógł pokierować dalej, tak ja to rozumiem. A propo brastera, gdzieś mi mignęło, że można kupić na raty nawet.

Źle rozumiesz uśmiech. Owszem lekarz, który nie ma podpisanego kontraktu z NFZ nie może dać Ci skierowania na refundowane badania. Natomiast idąc do "państwowego" lekarza z prywatnie zrobionymi badaniami, jak najbardziej są one honorowane i nie trzeba ich powtarzać. Chyba, że są jakieś wątpliwości co do lekarza/pracowni, który te badania wykonywał. Szłam do CO na Ursynowie z prywatnie zrobioną biopsją i nic nie powtarzali. To samo - robię prywatnie badania krwi i zarówno mój rodzinny jak i specjaliści (endokrynolog i reumatolog) nie podważają ich tylko spisują wyniki do mojej karty i na ich podstawie ustawiają leczenie. Wręcz sa bardzo zadowoleni, że pacjentka odciąża ich przychodnię.Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Klaro (offline)

Post #5

13-03-2018 - 22:24:08

 

Cytuj
fianiebieska
To wtedy możesz być pod stałą opieką poradni onkologicznej i dostawać często skierowania na badania kontrolne w tym rezonans, który u mnie znalazł raka niewidocznego i niewyczuwalnego w żadnym innym badaniu( usg piersi 1 lipca i czysto, rezonans piersi 4 lipca birads 4c/5). Poza tym można starać się o profilaktyczne usunięcie piersi i przydatków(warto).

Jak to możliwe??? Czytam i nie wierzę... Jak to możliwe, że USG go nie wykryło? Jakie rozmiary miał guz w momencie wykrycia? I jak uzasadniali to lekarze, że nie wykryto go inaczej? Czy taki Braster/termografia kontaktowa by go wyłapała?

Braster (offline)

Post #6

19-03-2018 - 17:05:12

 

Żadna metoda diagnostyczna nie ma 100% skuteczności. Są różne rodzaje zmian, które mogą być wykryte jedną metodą np. MRI, a są niewidoczne dla innej metody np. USG. Lekarze często łączą różne metody diagnostyczne np. USG+ MRI, aby podnieść ich skuteczność.
Jeżeli zmiana w piersi jest bardzo unaczyniona, to mogła zostać wykryta przez Brastera. Termografia kontaktowa wykrywa silnie unaczynione zmiany, które generują wyższą temperaturę niż otaczające je tkanki, co jest widoczne na termogramach.

Krynia58 (offline)

Post #7

19-03-2018 - 17:54:36

Warszawa 

[www.facebook.com]

W najbliższy czwartek będzie można dowiedzieć się więcej o urządzeniu Braster na spotkaniu, którego szczegóły w linku. Spotkanie w Warszawie.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

dziubal27 , ewela81 , Kawkaga , lulu , myszka (Administrator), pmc , renatar
Gości: 365
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016