Scyntygrafia

Wysłane przez Amazonki.net 

andzia73 (offline)

Post #1

20-06-2013 - 19:41:07

Gdańsk 

Anusia a lekarz na scyty nie zapytal mamy o te złamane zebro?...u mnie po złamaniu prawy łopiec swiecitakidz z tym przeswietleniem do onka...

takamala (offline)

Post #2

25-06-2013 - 16:49:08

Bardzo Was proszę czy mogłybyscie odpowiedziec na moje pytanie

czy zmiany które świeciły u Was w scyntygraii, a okazały się niczym niegroźnym były opisane również jako "ognisko", czy świecenie miało miejsce w całej kości np. żebra, czy ogniskowo?
Wiem, ejstem przewrażliwioną hipochondryczką, ale ciągle myślę, o tym moim wyniku scyntygrafii, który przedstawiłam parę postów wyżej i się martwię...
Bardzo sie martwię
ogolnie w scyntygrafii wyszlo mi drobne ognisko w przynasadzie kosci strzalkowej(tam mam opuchnieta kostke od dluzszego czasu)
dwa drobne ogniska w przynasadzie kosci udwoej(boli mnie)
swiecenie w kregu ledzwiowym od strony wyrostka kolczystego

swiecenie w kosci strzalkowej chcialam zweryfikowac rtg, ale okazalo sie ze jestem w ciazy i nie moge zrobic tego badanaia

wiem jestem nudna, nie macie ochoty pewnie nawet czytac tych moich pisań, ale jestem po prostu wrakiem czlowieka, codziennie mysle o tym cholernym wyniku tej scyntygrafii i po co wogole robilam to badanie
zamiast cieszyc sie ciążą myślę ze umrę zostawie moje dzieci i niewychowam tego nienarodzonego..sad smiley
tak się boję, dlatego proszę nie myślcie o mnie źle, ja się poprostu strasznie boję że mam raka kości jakieś przerzuty od nierozpoznanego nowotworu, dlatego proszę Was czymoglibyscie odpowiedziec na moje pytanie i trochę mnie pokrzepić, bo czuję się fatalnie

jolaxyz (offline)

Post #3

25-06-2013 - 17:06:10

k/Leszna 

Kochanie wiem, że się denerwujesz, ale spokojnie. Ja rok po zachorowaniu miałam świecenie znacznika w żebrze klatki piersiowej. Zrobiono RTG i okazała się zmiana zwyrodnieniowa. Od kilku lat boli mnie dolna część kręgosłupa; w scyntygrafii w tych miejscach miałam świecenia znacznika, robiona Rtg i okazało się że to zmiany zwyrodnieniowe. W lutym tego roku miałam robiony rezonans i mam bardzo duże zwyrodnienia; jestem pod opieką ortopedy.
Znacznik świeci nie tylko przy zmianach nowotworowych ale i zwyrodnieniowych.Tak, więc spokojnie nie panikuj bo stres zaszkodzi Tobie i dzieciątku. A w ogóle to powinnaś te wyniki konsultować z lekarzem i słuchać co powie i zawsze stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam buzki

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

mgiełka (offline)

Post #4

25-06-2013 - 17:10:29

Takamala, wysłałam Ci wiadomość prywatną uśmiech

Z amazonki.net od 2006 roku.

Al_la (offline)

Post #5

25-06-2013 - 17:13:23

k/Warszawy 

Takamala, nawet nie wiem, co Ci napisać.
Kilka razy już u nas pisałaś i piszesz nadal to samo, choć Cię uspokajamy.
Twoje zmiany wcale nie muszą być zmianami nowotworowymi.
Męczysz siebie i swoje nienarodzone dziecko.
Urodzisz, przebadasz się i na pewno okaże się, że jesteś zdrowa.
Po co zatruwasz sobie życie?
Może skorzystaj z porady psychologa lub psychoterapeuty. Jeśli nie dla siebie, to zrób to dla dobra dziecka pociesza

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

elisabeth (offline)

Post #6

25-06-2013 - 17:18:52

Lubuskie 

Ja po otrzymaniu wyników scyntygrafii też spanikowałam bo powypisywali o zmianach w kościach .Zadzwoniłam do swego onkologa i przeczytałam mu wynik.Polecił natychmiast zgłosić się i dał skierowanie na RM.Wynik był bez ognisk beta.Myślę że powinnaś niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i nie zamartwiaj się bo stres źle wpływa na ciążę .Pozdrawiam

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

Perełka (offline)

Post #7

25-06-2013 - 17:24:47

Matko kochana po co tyle myślisz? Badanie robiłaś rok temu. Gdybyś miała nieleczonego raka kości to myślisz, że bolałby cię tylko w tych miejscach?
Żeby mieć przerzut musi być ognisko pierwotne. O ile się zdążyłam zorientować nie masz przeszlości onkologicznej.
Mało kto ma wyniku scyntygrafii tak, żeby mu nic nie zaświciło.
Niektore dziewczyny świecą jak żarówy i nie sa to zmiany typu meta tylko zwyrodnieniowe. Dodam, że mam na myśli dziewczyny z przeszłością onkologiczną, lub czynną chorobą nowotworową.
Ból w kostce, obrzek i gromadzienie się znacznika w kości strzałkowej może być spowodowane dawnym, zapomnianym przez ciebie urazem. Podobnie ból kości udowej. A już naprawdę mało kto ma w idealnym stanie kregosłup lędźwiowy.
Daj sobie spokoj w wyszukiwaniem chorób.
Skup się na ciąży i dzieciatku, ktore nosisz w brzuszku. Po co fundujesz sobie i temu nienarodzonemu dziecku masę niepotrzebnego stresu?

anusia95015 (offline)

Post #8

27-06-2013 - 20:15:31

andzia73
Anusia a lekarz na scyty nie zapytal mamy o te złamane zebro?...u mnie po złamaniu prawy łopiec swiecitakidz z tym przeswietleniem do onka...

Kiedy mama podczas scynty zapytala czy ma powody do zmartwienia, lekarz (technik? nie wiem) powiedział, że nic narazie tam nie widzi. Idziemy do onki w środę. Pocieszam się tym że nic nie boli, wyniki krwi oki, ob, crp oki, i jakby rzeczywiscie cos w tym zebrze było, to chyba radiolog by to zauwazył. no i tego się trzymam! pozdro

andzia73 (offline)

Post #9

27-06-2013 - 20:20:56

Gdańsk 

No i tak trzymajbuziakKciuki trzymam coby wszystko w porzadku byłook

elka1969 (offline)

Post #10

12-07-2013 - 11:18:02

Piła 

Dziewczyny chciałam zapytać o"świecenie"po scyntygrafii.Powiedziano mi w rejestracji że 24godz. po badaniu należy unikać małych dzieci i kobiet w ciąży.Moja onka powiedziała że izotop jest aktywny 4godz.,należy tylko po umyciu wyrzucić ręcznik i gąbkę.Napiszcie proszę jak to było u Was,mam małe dziecko i nie wiem czy się wyprowadzić z domu na dobę.Jak długo czekałyście na wynik?

b_angel (offline)

Post #11

12-07-2013 - 11:26:22

radom 

ja się z domu na dobę nie wprowadzałam po scyntygrafii - w domu miałam pięciolatkę

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

mea (offline)

Post #12

12-07-2013 - 11:30:35

Piaseczno 

Mi też po scyntygrafii powiedzieli, że przez dobe mam sie nie zbliżać do małych dzieci i kobiet w ciąży. Nie miałam z tym problemu, bo dzieci nie mam, a co do kobiet w ciaży to pojechałam bezpośrednio do domku i przesiedziałam w zamknięciu. Ale o gąbce i ręczniku nic nie mówili...hym...

With or without you...

Al_la (offline)

Post #13

12-07-2013 - 12:50:36

k/Warszawy 

Nie mówili mi nic ani o małych dzieciach, ani o kobietach w ciąży...w ogóle nic.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

izka206 (offline)

Post #14

12-07-2013 - 15:03:53

Mi również słowem nie wspomnieli o unikaniu, a jak miałam scyntygrafię to leżałam w szpitalu na oddziale ginek. położn.

b_angel (offline)

Post #15

12-07-2013 - 16:22:09

radom 

powinniśmy unikać bliskiego kontaktu z małymi dziećmi ale wszystko w granicach rozsądku uśmiech

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

anusia95015 (offline)

Post #16

12-07-2013 - 20:28:01

Witajcie
Pamietacie pewnie nieco historię mojej mamy ze świecącym żebrem, źle opisanym rtg itp.
Byłyśmy 3 lipca na kontroli u onki (nawet wyjątkowo miła była, jak nigdy) i powiedziała, żeby się nie przejmować, ale jak bardzo chcemy to na to jej skierowanie zrobić rtg juz tak jak Bóg przykazał u nich w szpitalu (a nie tak jak mama zrobiła, na przepisanym przez rodzinnego skierowaniu w naszej dziurze zabitej dechami), więc zrobiłysmy i w poniedziałek odebrałam wynik.
Opis: "złamanie przedniego odcinka żebra prawego VI - czy był uraz?" Koniec!
Niektóre z Was pewnie pamiętają, że w październiku mama miała złamane właśnie to żebro, bolało, wygoiło się, przestało boleć i oki. W scyntygrafi wyszło świecenie przedniego odcinka 5 żebra. A teraz na rtg znowu 6. Dla mnie ewidentnie na scynty źle policzyli. Sprawę zamykam i uznaję, że jest oki.
I dzięki Wam za wsparcie i porady i dobre słowa.
Tak na margineseie. Jutro mijają dwa lata odkąd mama dowiedziała się o chorobie. Oby tak dalej.
Pozdrowienia anusia!

mgiełka (offline)

Post #17

12-07-2013 - 20:34:33

Aniusiu, bardzo się cieszę, że takie są wyniki i życzę by zawsze były tylko dobre uśmiech I dobrego zdowia życzę buziak Pozdrawiam Cię też buzki

Z amazonki.net od 2006 roku.

nanet (offline)

Post #18

22-07-2013 - 21:40:06

Konstancin/Góra Kalwaria 

Moje kochane, trzymajcie za mnie kciuki. Jutro mam scyntografę na którą zapisywałam się ze dwa miesiące a jak się już zdecydowałam (19.07.2013) i myślałam że będę miała trochę czasu na oswojenie się to okazało się że zapraszają mnie już 23.07.2013 !!!!

„Gdy tkwisz głęboko w ciemnym wąwozie bólu, stajesz się głuchy na słowa. Ukojenie i schronienie przynosi wówczas tylko ciepło dotyku i ramiona innych osób”.
John O’Donohue

andzia73 (offline)

Post #19

22-07-2013 - 21:44:47

Gdańsk 

trzymamokbuziak

mea (offline)

Post #20

22-07-2013 - 21:46:50

Piaseczno 

Nanet trzymam i nie puszczam. Zobaczysz, ze wszystko będzie dobrze, pamiętam, jak to samo mi mówiłaś jak robiłam to badaniebuzki

With or without you...

nanet (offline)

Post #21

22-07-2013 - 21:47:46

Konstancin/Góra Kalwaria 

Mocniej trzymać tak bardziej proszę około godziny 13ok

Tyle tylko że mnie wszystko boli!!!! Tzn. całe biodro i promieniuje do kolana i łydki (ale to nie przerzut, syn zabrał mnie na basen i odkryłam tam zjeżdżalnie!!!!! Bajer. Nie muszę mówić że na jednym zjeździe się nie skończyło.) Mimo wszystko jakiś lęk jednak pozostaje.

edit: scalono posty...w przypadku kiedy nie minie 15 minut od napisanego postu, a chcemy cos poprawic lub dopisać, uzywamy funkcji zmień

„Gdy tkwisz głęboko w ciemnym wąwozie bólu, stajesz się głuchy na słowa. Ukojenie i schronienie przynosi wówczas tylko ciepło dotyku i ramiona innych osób”.
John O’Donohue

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-08-2013 - 10:42:45 przez myszka.

filipinka35 (offline)

Post #22

22-07-2013 - 21:53:54

Nanet mocno trzymam

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

magda2411 (offline)

Post #23

22-07-2013 - 22:42:29

Olsztyn 

thumbs up

aga66 (offline)

Post #24

23-07-2013 - 13:28:35

Warszawa 

ok

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

nanet (offline)

Post #25

23-07-2013 - 19:11:19

Konstancin/Góra Kalwaria 

Już jestem. Cała a czy zdrowa to się okaże za jakieś 14 lat.duży uśmiech W każdym bądź razie wszystko jest w porządku. Oczywiście wszyscy odbierali swoje wyniki bez problemu tylko mnie poprosiła lekarka o pozostanie bo chce chwilke porozmawiać. pytaSzok ze stresem na raz. Wspomnę że jak miałam 17 lat miałam wypadek , złamałam sobie kręgosłup i straciłam włądzę w nogach. W tamtych latach jednym z najlepszych ośrodków był STOCER w Konstancinie i szczęście w nieszczęściu miałam tam od domu jakiś kilometr drogi. Także poskładali mnie na tyle fachowo że chodzę a dzisiaj Pani doktor chciała się upewnić czy naprawdę miałam tam ingerencję chirurgiczną bo nie ma śladu po złamaniu jedynie pozostały ślady po prętach harringtona (usztywnienie kregosłupa które notabene rok później mi spadło i miałam druga operację.) rotflMea, to jest tak jak Ci mówiłam. wszystkim. tak Wszystkim trzymającym kciuki bardzo dziękuję a w szczególności - andzia73, aga66, magda2411, filipinka35, mea - dziwczynki chciałabym abyście wiedziały że dobro powraca. Jeszcze raz bardzo dziekujębuziak

John O’Donohue

magda2411 (offline)

Post #26

23-07-2013 - 19:27:52

Olsztyn 

nanet, wzruszyłam się!!!!! hurahuraspinning smiley sticking its tongue outradocharadocha

mea (offline)

Post #27

23-07-2013 - 20:16:11

Piaseczno 

Widzisz kochana! Cieszę się razem z Tobabuzki a Twój wpis piękny, też mi się na sercu ciepło zrobiłoserce

With or without you...

andzia73 (offline)

Post #28

23-07-2013 - 20:28:14

Gdańsk 

buzkiserceNanet...też przeszłas w swoim życiupocieszajestes wielka i tak trzymajbrawodrink.gif

filipinka35 (offline)

Post #29

23-07-2013 - 20:38:00

Nanet brawo

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

ewawlo24 (offline)

Post #30

23-07-2013 - 22:09:19

Łódź 

Nanet gratuluję wyniku i życzę takich następnychtak

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 93
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012