Scyntygrafia

Wysłane przez Amazonki.net 

jagodula (offline)

Post #1

13-10-2017 - 08:16:54

Sławkow 

jablkoDoniu,powodzenia!ok A może na tk usiadła mucha?duży uśmiech

Aneta68 (offline)

Post #2

13-10-2017 - 08:58:29

Manchester 

Domina trzymam kciuki aby scyntografia wyszla czysta. Ja bede miala we wtorek ale sama poprosilam lekarza o skierowanie bo czasami a teraz nawet czesto bola mnie kosci piszczelowe w obu nogach.

Beatricze1003 (offline)

Post #3

11-01-2018 - 15:22:38

Bydgoszcz 

Witam mam prośbę odebrałam dziś wynik scyntygrafii i nie wiem co o tym sądzić,wizyta dopiero za tydzień.Może znawcy tematu pomogą mi w interpretacji mojego wyniku.Bardzo bym była wdzięczna.A oto opis:Uwidoczniono drobne ogniska zwiększonego gromadzenia radiofarmaceutyku w kości krzyżowej przy lewym stawie krzyżowo-biodrowym.Ponadto zwiększone gromadzenie w stawach barkowych,biodrowych,kolanowych oraz w kościach stóp.Wnioski:Ogniska w rzucie kości krzyżowej-do różnicowania-zmiany zapalne/meta.Pozostałe uwidocznione zmiany o charakterze przeciążeniowo-zwyrodnieniowym.Z góry serdecznie dziękuję

Tomasz. (offline)

Post #4

11-01-2018 - 15:30:31

Pruszków 

Ponieważ znacznik został wychwycony przez możliwe ognisko metastatyczne przy jednoczesnym wychwycie przez lokalizacje z wyjątkowo rzadkim lokowaniu metastazy raka piersi (chodzi np. o kości stóp- praktycznie nieprawdopodobne). Należy ogniskom z prawdopodobnymi ogniskami w kręgosłupie i biodrach przyjrzeć się z wykorzystaniem innej techniki obrazowania- tomografia TK. Powinnaś otrzymać skierowanie na takie badanie.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

atakan , barzory27 , Eleonore , EwaStarogard , Jaggoda0 , Kasiaal , mgiełka , myszka (Administrator), Szpaku (Administrator), Zainteresowana90
Gości: 471
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016