Szukam młodych Pacjentek po profilaktycznym usunięciu jajników i jajowodów

Wysłane przez Kroszek 

Kroszek (offline)

Post #1

14-12-2017 - 12:27:06

Dzień dobry, Mam 33 lata i jestem obciążona mutacją BRCA1 i BRCA2. Mój genetyk sugeruję że powinnam rozważyć profilaktyczne usunięcie jajników i jajowodów. Mam już jedno dziecko i raczej nie planuję kolejnego. Zastanawiam się tylko czy powinnam czekać jeszcze kilka lat czy na wszelki wypadek decydować się wcześniej. Chciałabym porozmawiać z kimś równie młodym jak ja, kto zdecydował się już na taki zabieg, i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami. Genetyk sugerował, że jeśli nie jestem zdecydowana to można rozważyć najpierw usunięcie jajowodów, a dopiero za kilka lat jajników- czy któraś z Pań zdecydowała się na takie rozwiązanie? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informację. Pozdrawiam ciepło Asia

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-12-2017 - 12:28:06 przez Kroszek.

Majinka (offline)

Post #2

21-12-2017 - 21:26:41

Czechy 

Witaj Kroszku, ja jestem po takiej operacji (BRCA1). Dwa lata temu profilaktyczna histerektomia, miałam 38 lat.Nie byłam tak młoda jak ty i mam dwojke dzieci. Dla mnie decyzja była łatwa. Bałam się, że znowu zachoruje i dlatego najszybciej jak mogłam pozbyłam się wszystkiego co mogłam ☺.
Jesteś jeszcze młoda i rozumiem, że decyzja jest bardzo trudna a życie bez hormonów nie jest łatwe .

Kroszek (offline)

Post #3

21-12-2017 - 21:38:47

Dzień dobry pozwoliłam sobie napisać do Pani wiadomość prywatna. Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam cieplo

mildzi (offline)

Post #4

03-01-2018 - 18:31:18

Witaj,
miałam 32 lata kiedy poddałam się profilaktycznemu usunięciu jajników i jajowodów. W badaniach miałam mutację BRCA1.

Moniczka8730 (offline)

Post #5

03-01-2018 - 18:44:08

Olsztyn 

Napisalam wiadomość prywatnąwinking smiley

Kroszek (offline)

Post #6

03-01-2018 - 18:51:25

Dziękuję za odpowiedź. Czy mogę prosić, żebyś napisała jak się czujesz tak ogólnie? Czy po samym zabiegu długo dochodziłaś do siebie? Jak wygląda życie bez hormonów?co jest dla Ciebie największym kłopotem? Tyle pytań mam w głowie, że nawet nie wiem o co wypada zapytaćsmiling smiley Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Asia

Kinga_31 (offline)

Post #7

28-01-2018 - 17:08:02

Przyłączam się do tematuhura.

Mam 31 lat, mutację BRCA1, jestem po zakończonym leczeniu. Od roku biorę tamoxifen, trochę dłużej reseligo i już zaczynam mieć problemy "z dołem". Ostrzegano mnie, że z czasem będę musiała profilaktycznie pozbyć się dołu... także jestem tego świadoma, ale również nie znam nikogo w podobnym wieku, kto przeszedł coś podobnego.

fianiebieska (offline)

Post #8

28-01-2018 - 18:27:50

Warszawa 

Mam 37 lat i od półtora roku nie mam.jajników i jajowodów. Uderzenia gorąca miałam koło miesiąca i to tyle..czasem mam takie jakby palpitacje serca no i trochę mi się przytyło. Decyzji nie żałuję... Widziałam jak moja mama umierała na raka jajnika.

fianiebieska opowiada

Yaga (offline)

Post #9

28-01-2018 - 19:52:55

Mam 35 lat, w listopadzie 2017 roku miałam operacje usunięcia macicy i jajników. Wcześniej przez trzy miesiąc przyjmowałem zoladex, teraz tylko nolvadex. Czuję się bardzo dobrze. Lekkie uderzenia gorąca trafiają się najczęściej w nocy. Jak czytam o tym jak przechodzą to inne kobiety to zastanawiam się czy wszystko ze mną okuśmiech Operacja była przeprowadzona metodą laparoskopową, bardzo szybko doszłam do formy, bez żadnych problemów.

Słyszałem twoją modlitwę,
widziałem twoje łzy. Uzdrowię cię. (Iz 38,5)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-01-2018 - 19:54:39 przez Yaga.

Kinga_31 (offline)

Post #10

29-01-2018 - 20:08:47

Dziewczyny, dziękuję, że odpowiedziałyściehura

Yaga, nie żałujesz tej decyzji? Sama zdecydowałaś, aby usunąć cały dół łącznie z macicą? Zazwyczaj widzę, że jeśli ktoś się zdecyduje, to usuwa jedynie jajniki i jajowody. Stąd odważną decyzję podjęłaś. Najważniejsze, że dobrze się czujeszrotfl
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 269
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018