ból w klatce piersiowej

Wysłane przez kasial 

kasial (offline)

Post #1

31-10-2011 - 12:51:26

Dziewczyny, od jakiegoś czasu odczuwam ból w klatce piersiowej i kręgosłupie między łopatkami. Początkowo to mijało ale teraz boli mnie cały czas i już sama nie wiem co mnie boli serce, mostek, płuca (choć płuca podobno nie bolą) po prostu mam wrażenie jak by mi ktoś położył ciężarek na piersi i mam takie uczucie ciężkości. Myślałam, że to od herceptyny bo ja biorę ale badania ekg i echa serca mam dobre to skąd ten ból. Już mam stracha i na następnej herceptynie za dwa tygodnie będę się musiała pochwalić lekarzowi. Ale tak na teraz może któraś z was też miała takie dolegliwości, nie chce panikować ale zaczyna mnie to niepokoić. A może to na tle nerwowym?

Masza70 (offline)

Post #2

31-10-2011 - 12:57:01

wszystko to może być.
Jak Ci nie przejdzie do następnej wizyty to chyba powinnaś o tym powiedzieć lekarzowi, ze względu na nasza przeszłość najpierw wykluczają wiadome, potem dopiero leczą co innego.
Ja jednak wierzę, że herceptynka Cię chroni przed "r" i to są po prostu uboczne skutki leczenia.
A ile Ci jeszcze zostało tej herceptyny?

kasial (offline)

Post #3

31-10-2011 - 13:16:53

jeszcze 4 sztuki, też mam nadzieję, że to tylko skutki uboczne.

aga66 (offline)

Post #4

31-10-2011 - 13:33:35

Warszawa 

Ja też mam takie bóle, zaczęły się po chemii. Lekarz mi powiedział, że to wygląda na refluksbuziak

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

kasial (offline)

Post #5

31-10-2011 - 13:41:29

A co to refluks?

Halinka (offline)

Post #6

31-10-2011 - 14:26:18

Może to też być neuralgia międzyżebrowa (popularny nerwoból). Miewam takie same objawy, jak Ty, gdy za dużo siedzę przy kompie i za kierownicą albo jak mam taki "napięty" okres, pełen nerwów. Pomaga mi wtedy Nimesil (przeciwbólowy i przeciwzapalny) w ciągu dosłownie jednego-dwóch dni, ale lek biorę jeszcze kilka dni dłużej.

Dortek (offline)

Post #7

31-10-2011 - 14:34:24

Albo zwyrodnienia odcinka piersiowego kręgosłupa. Ja właśnie tak miałam. I mam do dzisiaj. SKS czyli.
I zdecydowanie chemia takie dolegliwości przyśpiesza. Zgłoś jednak lekarzowi. Lepiej sprawdzić.

Ciemne wczoraj może sie przemienić w jasne jutro (Marcin Luther King)

Miarą wielkości człowieka jest ilość przeszkód, które udało mu się pokonać.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

jedna z nas: [www.youtube.com]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-10-2011 - 14:35:11 przez Dortek.

berni (offline)

Post #8

31-10-2011 - 14:34:27

Gryfino 

Kasial, a czy miałaś radioterapię? jeżeli tak, to prawdopodobnie ten ból jest po naświetlaniach, ale lekarzowi na kontroli powiedzieć musisz.

aga66 (offline)

Post #9

31-10-2011 - 14:35:56

Warszawa 

kasial
A co to refluks?

"zbyt częste, puste odbijania i cofanie się treści pokarmowej do gardła, ból w klatce piersiowej i nadbrzuszu,
problemy z połykaniem i ból przy połykaniu, krwawienie z przewodu pokarmowego,
uszkodzenie krtani i gardła przez kwaśną treść żołądkową może objawiać się chrypką, zapaleniem krtani, suchym zapaleniem gardła lub uczuciem zatykania w gardle"

ja aż tylu objawów nie miałam, ale włąśnie tak dziwnie boli mnie w klatce jakby w śroku i promieniuje do łopatekbezradny

Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

aga66 (offline)

Post #10

31-10-2011 - 14:37:34

Warszawa 

Wszystkie dziewczyny mają rację, ja mam też kłopot z kręgosłupem piersiowym i te bóle się kumulują

ewcia20066 (offline)

Post #11

31-10-2011 - 15:00:38

Dziewczyny wszystko może być!

Wykonano mi szereg przeróżnych badań...leczono na różne dolegliwości.
Potrzebna była jedynie scyntygrafia i PET_CT.

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia.przewraca_oczy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-10-2011 - 15:03:15 przez ewcia20066.

kasial (offline)

Post #12

02-11-2011 - 09:17:07

Bardzo wam dziewczyny dziękuję, trochę mnie uspokoiłyście. Też mam nadzieję, że to od siedzenia w pracy przy komputerze albo jakieś nerwobóle.
Tak miałam radioterapię, wiem że od tego też mogą być bóle, bo bark mnie boli prawie cały czas.
A lekarzowi zgłoszę na pewno. Mam też pod koniec miesiąca wizytę u neurologa z okazji migren będzie więc okazja poskarżyć się na ten kręgosłup i klatę.

mag_dag (offline)

Post #13

02-11-2011 - 10:59:57

Sosnowiec 

kasiu, migreny i ból w barku sugerują kłopoty ze strony kręgosłupa szyjnego,

skoro dużo siedzisz przy komputerze, to jest to skuteczny psuciciel naszych kręgów szyjnych - właśnie teraz sama mocno cierpię z tego powodu
zly

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

kasial (offline)

Post #14

16-11-2011 - 12:39:31

No i zaczyna się rozjaśniać mój problem z bólem w klacie. Jak pisałyście prawdopodobnie od kręgosłupa, serce raczej wykluczyli. Byłam dziś u ogólnego lekarza przepytała mnie wszerz i wzdłuż, osłuchała zleciał jakieś dodatkowe badanka i też uważa, że to SKS od leków, ucisk od protezy. Onkolog zlecił jeszcze scyntygrafie kości za tydzień badanko i zobaczymy. Czyli jest dobrze, bo mi oczywiście już jakieś przerzuty do płuc albo do kości chodziły po głowie. A jak boli od SKS to niech boli bynajmniej wiem że żyje.

ira (online)

Post #15

16-11-2011 - 12:45:53

Ja miewam takie bóle od kilku lat. Pojawiają się, znikają, czasem biorę jakieś tablety, częściej nie - po prostu sks oczko

kasial (offline)

Post #16

07-12-2011 - 09:29:54

No i się wyjaśniło skąd te bóle, jak pisała Dortek - zwyrodnienia odcinka piersiowego kręgosłupa. A leczenie to wszystko tylko przyspieszyło, z scyntygrafii wyszło pełno zmian przeciążeniowych, więc jestem spokojna, lecę dziś do ogólnego, obiecała mi dać skierowanie na jakąś gimnastykę, żeby wzmocnić ten mój kręgosłup. No i w domu też się staram ćwiczyć i powinno być ok.

aga66 (offline)

Post #17

07-12-2011 - 15:11:50

Warszawa 

No to super Kasiu, że się wyjaśniłook

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 98
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012