Co pomoże w zwalczaniu obrzęku?

Wysłane przez Amazonki.net 

Kass (offline)

Post #1

08-09-2015 - 14:50:41

DD - jesien idzie, bedziesz mogla zaslonic dlugimi rekawami.. pociesza a ten rekaw to jak dlugo trzeba nosic?

doubleD (offline)

Post #2

08-09-2015 - 15:22:12

London 

moj obrzek jest minimalny wiec physio twierdzi ze noszenie rekawa przez ok miesiac codziennie razem ze sportem i masazami powinno rozwiazac problem zupelnie. potem 12-18 miesiecy rekawa do sportu i latania i jest szansa ze pozniej bede mogla chodzic bez. tak wiec jest szansa na 'nagrode' za przelamanie sie do noszenia tych niepieknych akcesoriow do pracy ;-)

to wszystko pod warunkiem ze radioterapia nie pogorszy sprawy ale przy rekawie i rehabilitacji nie powinna, taka mam nadzieje w kazdym razie. physio jest kompletnie zabookwana wiec wciska mnie kiedy moze w swoje dziury w kalendarzu ale przy moim dosc zaladowanym planie zwlaszcza wyjazdowych weekendow i pracy z tym tez bywa problem.

ubezpieczenie pokrywa tylko 6 miesiecy obrzekowej rehabilitacji co jest nieidealne bo moj minimalny obrzek nie zakwalifikuje sie na panstwowa sluzbe zdrowia po tym okresie wiec pewnie bede musiala zalatwiac physio we wlasnym zakresie co 3-6 miesiecy zeby zachowac kontrole nad problemem przynajmniej przez rok/ dwa.

Kass (offline)

Post #3

08-09-2015 - 15:52:37

No wiec wcale nie jest zle! smiling smiley Troche bedziesz musiala przecierpiec chodzenie z rekawem, ale potraktuj to jako wymowke do kupienia sobie paru ladnych koszul, np. jedwabnych.. ja jakis czas temu dostalam jedna ze spinkami do mankietow i nawet nawet jest... grinning smiley

Bede trzymac kciuki za skuteczna rehabilitacje. smiling smiley

anowi73 (offline)

Post #4

02-01-2016 - 18:09:43

Witam . Pragnę prosić o opinię i radę 2 grudnia miesiąc temu miałam zabieg oszczędzający plus 1 węzeł wartownik .Długo nie cierpiałam z ręką...troszkę ją jeszcze czuję ale nie najgorzej .Drenu po zabiegu mi nie zrobili .....raz tylko na wizycie lekarz odciągnął chłonkę . Pod sutkiem chłonka znalazła ujście i wycieka do dziś .Myślicie że to ok czy powinnam iść jak najszybciej do lekarza.W sumie to nie mam zaczerwienienia ani nic z tych rzeczy . Czekam na radioterapie....proszę o odzew Iwona

dziubas (offline)

Post #5

02-01-2016 - 18:24:51

Gdańsk 

Myślę, że poki wycieka chłonka to radio nie rozpoczną...Ja poszłabym na wizyte kontrolna do chirurgonka...myśliserce

anowi73 (offline)

Post #6

05-01-2016 - 20:30:53

cześć dziubasku , byłam u lekarza i zgøosiłam przed radio...cóż Wszystko niby ok Dziś pierwsza lampka poszła Trzymaj kciukismiling smiley buziaki

Helunia (offline)

Post #7

07-02-2016 - 10:11:21

smutnyWitam kobietki. U mnie 13 lutego minie 2 lata od operacji. Miałam usunięte 7 węzłów z tego 2 zajęte. Do tej pory nie było obrzęku ale po świętach zrobił się obrzęk dłoni ( pewnie od leżenia ). Masuję rękę, smaruje lotionem 1000. Rano jest ok ale wieczorem paróweczka. Martwi mnie że podczas kąpieli w ciepłej wodzie wierzch dłoni przybiera kolor czerwono-sinawy. Wgląda to fatalnie. Macie tak ? To normalne przy obrzęku ? :

Agaba190 (offline)

Post #8

08-02-2016 - 17:30:22

k/Warszawy 

Heluniu, kąpiel (w przypadku wycięcia węzłów) jest niewskazana a mnie wręcz zabroniono. Z tego samego powodu opalanie, sauna itp. też odpadają.
Trzeba przejść na prysznic.
Miałam kiedyś obrzęk dłoni i Pani od rehabilitacji z CO kazała przykładać zimne kompresy z sody. Tzn. rozpuszczasz 1/2 łyżeczki sody w szklance gorącej wodzie, czekasz aż ostygnie. Rękę grubo smarujesz czymś tłustym (kremem, albo oliwą,olejem). Moczysz gazę (ścierkę, cienki ręcznik itp.) w roztworze sody i przykładasz na dłoń. Dodatkowo zawijasz w grubszy ręcznik (bo kapie z tego kompresu) siadasz z ręką ustawioną na klinie lub jakiejś podpórce i czekasz aż kompres wyschnie. Potem myjesz rękę chłodną wodą i znowu nacierasz czymś tłustym. Mnie to pomogło. No oczywiście dodatkowo delikatne masaże dłoni i całej ręki (zgodnie z zasadami masażu). Mnie to pomogło. Obrzęk z dłoni zszedł. Został bardzo niewielki w nadgarstku.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

aquila (offline)

Post #9

08-02-2016 - 22:39:27

Helunia
smutnyWitam kobietki. U mnie 13 lutego minie 2 lata od operacji. Miałam usunięte 7 węzłów z tego 2 zajęte. Do tej pory nie było obrzęku ale po świętach zrobił się obrzęk dłoni ( pewnie od leżenia ). Masuję rękę, smaruje lotionem 1000. Rano jest ok ale wieczorem paróweczka. Martwi mnie że podczas kąpieli w ciepłej wodzie wierzch dłoni przybiera kolor czerwono-sinawy. Wgląda to fatalnie. Macie tak ? To normalne przy obrzęku ? :

polecam rękawiczkę mobiderm, jest droga, ok 200zł, ale działa, można w niej spać
kąpiel chyba jest ok, jeśli jest niezadługa i woda nie jest gorąca, ale jeśli ręka robi się czerwona to chyba znaczy, że jest za gorąca winking smiley

It's just a ride ...

Helunia (offline)

Post #10

09-02-2016 - 14:58:59

duży uśmiechDziękuję za cenne porady. Powiedzcie gdzie można kupić taką rękawiczkę ? Agaba190 ja tak bardzo kocham kąpiele w wannie. Dolewam różne olejki i lubię tak sobie poleżeć po całym dniu

aquila (offline)

Post #11

09-02-2016 - 17:28:39

tu: [www.centrumkompresjoterapii.pl]

i w zakładach rehabilitacji w centrach onkologii też powinni mieć, albo móc sprowadzić

dobrze żeby zresztą ktoś spojrzał na to fachowym okiem i orzekł czy jest potrzebna

It's just a ride ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-02-2016 - 17:29:46 przez aquila.

Agaba190 (offline)

Post #12

10-02-2016 - 06:47:53

k/Warszawy 

Helunia, niestety wycięcie węzłów ogranicza nas w różnych sprawach. Niestety również w kąpieli w wannie. Ja też bardzo lubiłam poleżeć, ale tak jak napisała aquila, woda nie może być gorąca. I wtedy kąpiel niestety przestała być dla mnie przyjemnością i przeszłam na prysznic.
Co do rękawiczki to zanim kupisz koniecznie idź do lekarza i rehabilitanta. Niech oni zdecydują co robić z obrzękiem.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

DorisS65 (offline)

Post #13

02-02-2017 - 14:05:27

Witam koleżanki "od piersi" !uśmiech Mam pytanie, czy któraś z Was leczyła się w Centrum Kompresoterapii Thuasne w Warszawie z powodu obrzęku limfatycznego ręki? Mam spory obrzęk ręki prawej i szukam sposobu na poprawienie jej stanu ( u mnie w rejonie nikt mi nie pomoże - 100 km od Warszawy). Poradźcie coś pyta

zuzia1 (offline)

Post #14

17-02-2017 - 16:41:20

Gdańsk 

Może kogoś zainteresuje. myśli
[senior.blizejciebie.pl]

Do pobrania jest ulotka i tam dokładnie łopatologicznie rysunkowo wytłumaczono jak to używać.

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

Febe (offline)

Post #15

17-02-2017 - 19:08:16

Siechnice 

Witam ja tydzień temu miałam operację oczyszczedzająca i wycięte 2 wartowniki i boli mnie cała pachą po pierś a ręką od dołu aż do łokcia i dretwieja mi palce czy to normalne? I jak długo nie ma się czucia pod pachą? Możecie coś doradzić

marzusia (offline)

Post #16

17-02-2017 - 20:28:25

Cieszyn 

Ja nie mam pełnego czucia do dziś A operacja była w lipcu 2015r
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 384
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016