Co pomoże w zwalczaniu obrzęku?

Wysłane przez Amazonki.net 

Kass (offline)

Post #1

08-09-2015 - 14:50:41

DD - jesien idzie, bedziesz mogla zaslonic dlugimi rekawami.. pociesza a ten rekaw to jak dlugo trzeba nosic?

doubleD (offline)

Post #2

08-09-2015 - 15:22:12

London 

moj obrzek jest minimalny wiec physio twierdzi ze noszenie rekawa przez ok miesiac codziennie razem ze sportem i masazami powinno rozwiazac problem zupelnie. potem 12-18 miesiecy rekawa do sportu i latania i jest szansa ze pozniej bede mogla chodzic bez. tak wiec jest szansa na 'nagrode' za przelamanie sie do noszenia tych niepieknych akcesoriow do pracy ;-)

to wszystko pod warunkiem ze radioterapia nie pogorszy sprawy ale przy rekawie i rehabilitacji nie powinna, taka mam nadzieje w kazdym razie. physio jest kompletnie zabookwana wiec wciska mnie kiedy moze w swoje dziury w kalendarzu ale przy moim dosc zaladowanym planie zwlaszcza wyjazdowych weekendow i pracy z tym tez bywa problem.

ubezpieczenie pokrywa tylko 6 miesiecy obrzekowej rehabilitacji co jest nieidealne bo moj minimalny obrzek nie zakwalifikuje sie na panstwowa sluzbe zdrowia po tym okresie wiec pewnie bede musiala zalatwiac physio we wlasnym zakresie co 3-6 miesiecy zeby zachowac kontrole nad problemem przynajmniej przez rok/ dwa.

Kass (offline)

Post #3

08-09-2015 - 15:52:37

No wiec wcale nie jest zle! smiling smiley Troche bedziesz musiala przecierpiec chodzenie z rekawem, ale potraktuj to jako wymowke do kupienia sobie paru ladnych koszul, np. jedwabnych.. ja jakis czas temu dostalam jedna ze spinkami do mankietow i nawet nawet jest... grinning smiley

Bede trzymac kciuki za skuteczna rehabilitacje. smiling smiley

anowi73 (offline)

Post #4

02-01-2016 - 18:09:43

Witam . Pragnę prosić o opinię i radę 2 grudnia miesiąc temu miałam zabieg oszczędzający plus 1 węzeł wartownik .Długo nie cierpiałam z ręką...troszkę ją jeszcze czuję ale nie najgorzej .Drenu po zabiegu mi nie zrobili .....raz tylko na wizycie lekarz odciągnął chłonkę . Pod sutkiem chłonka znalazła ujście i wycieka do dziś .Myślicie że to ok czy powinnam iść jak najszybciej do lekarza.W sumie to nie mam zaczerwienienia ani nic z tych rzeczy . Czekam na radioterapie....proszę o odzew Iwona

dziubas (offline)

Post #5

02-01-2016 - 18:24:51

Gdańsk 

Myślę, że poki wycieka chłonka to radio nie rozpoczną...Ja poszłabym na wizyte kontrolna do chirurgonka...myśliserce

anowi73 (offline)

Post #6

05-01-2016 - 20:30:53

cześć dziubasku , byłam u lekarza i zgøosiłam przed radio...cóż Wszystko niby ok Dziś pierwsza lampka poszła Trzymaj kciukismiling smiley buziaki

Helunia (offline)

Post #7

07-02-2016 - 10:11:21

smutnyWitam kobietki. U mnie 13 lutego minie 2 lata od operacji. Miałam usunięte 7 węzłów z tego 2 zajęte. Do tej pory nie było obrzęku ale po świętach zrobił się obrzęk dłoni ( pewnie od leżenia ). Masuję rękę, smaruje lotionem 1000. Rano jest ok ale wieczorem paróweczka. Martwi mnie że podczas kąpieli w ciepłej wodzie wierzch dłoni przybiera kolor czerwono-sinawy. Wgląda to fatalnie. Macie tak ? To normalne przy obrzęku ? :

Agaba190 (offline)

Post #8

08-02-2016 - 17:30:22

k/Warszawy 

Heluniu, kąpiel (w przypadku wycięcia węzłów) jest niewskazana a mnie wręcz zabroniono. Z tego samego powodu opalanie, sauna itp. też odpadają.
Trzeba przejść na prysznic.
Miałam kiedyś obrzęk dłoni i Pani od rehabilitacji z CO kazała przykładać zimne kompresy z sody. Tzn. rozpuszczasz 1/2 łyżeczki sody w szklance gorącej wodzie, czekasz aż ostygnie. Rękę grubo smarujesz czymś tłustym (kremem, albo oliwą,olejem). Moczysz gazę (ścierkę, cienki ręcznik itp.) w roztworze sody i przykładasz na dłoń. Dodatkowo zawijasz w grubszy ręcznik (bo kapie z tego kompresu) siadasz z ręką ustawioną na klinie lub jakiejś podpórce i czekasz aż kompres wyschnie. Potem myjesz rękę chłodną wodą i znowu nacierasz czymś tłustym. Mnie to pomogło. No oczywiście dodatkowo delikatne masaże dłoni i całej ręki (zgodnie z zasadami masażu). Mnie to pomogło. Obrzęk z dłoni zszedł. Został bardzo niewielki w nadgarstku.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

aquila (offline)

Post #9

08-02-2016 - 22:39:27

Helunia
smutnyWitam kobietki. U mnie 13 lutego minie 2 lata od operacji. Miałam usunięte 7 węzłów z tego 2 zajęte. Do tej pory nie było obrzęku ale po świętach zrobił się obrzęk dłoni ( pewnie od leżenia ). Masuję rękę, smaruje lotionem 1000. Rano jest ok ale wieczorem paróweczka. Martwi mnie że podczas kąpieli w ciepłej wodzie wierzch dłoni przybiera kolor czerwono-sinawy. Wgląda to fatalnie. Macie tak ? To normalne przy obrzęku ? :

polecam rękawiczkę mobiderm, jest droga, ok 200zł, ale działa, można w niej spać
kąpiel chyba jest ok, jeśli jest niezadługa i woda nie jest gorąca, ale jeśli ręka robi się czerwona to chyba znaczy, że jest za gorąca winking smiley

It's just a ride ...

Helunia (offline)

Post #10

09-02-2016 - 14:58:59

duży uśmiechDziękuję za cenne porady. Powiedzcie gdzie można kupić taką rękawiczkę ? Agaba190 ja tak bardzo kocham kąpiele w wannie. Dolewam różne olejki i lubię tak sobie poleżeć po całym dniu

aquila (offline)

Post #11

09-02-2016 - 17:28:39

tu: [www.centrumkompresjoterapii.pl]

i w zakładach rehabilitacji w centrach onkologii też powinni mieć, albo móc sprowadzić

dobrze żeby zresztą ktoś spojrzał na to fachowym okiem i orzekł czy jest potrzebna

It's just a ride ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-02-2016 - 17:29:46 przez aquila.

Agaba190 (offline)

Post #12

10-02-2016 - 06:47:53

k/Warszawy 

Helunia, niestety wycięcie węzłów ogranicza nas w różnych sprawach. Niestety również w kąpieli w wannie. Ja też bardzo lubiłam poleżeć, ale tak jak napisała aquila, woda nie może być gorąca. I wtedy kąpiel niestety przestała być dla mnie przyjemnością i przeszłam na prysznic.
Co do rękawiczki to zanim kupisz koniecznie idź do lekarza i rehabilitanta. Niech oni zdecydują co robić z obrzękiem.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

DorisS65 (offline)

Post #13

02-02-2017 - 14:05:27

Witam koleżanki "od piersi" !uśmiech Mam pytanie, czy któraś z Was leczyła się w Centrum Kompresoterapii Thuasne w Warszawie z powodu obrzęku limfatycznego ręki? Mam spory obrzęk ręki prawej i szukam sposobu na poprawienie jej stanu ( u mnie w rejonie nikt mi nie pomoże - 100 km od Warszawy). Poradźcie coś pyta

zuzia1 (offline)

Post #14

17-02-2017 - 16:41:20

Gdańsk 

Może kogoś zainteresuje. myśli
[senior.blizejciebie.pl]

Do pobrania jest ulotka i tam dokładnie łopatologicznie rysunkowo wytłumaczono jak to używać.

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

Febe (offline)

Post #15

17-02-2017 - 19:08:16

Siechnice 

Witam ja tydzień temu miałam operację oczyszczedzająca i wycięte 2 wartowniki i boli mnie cała pachą po pierś a ręką od dołu aż do łokcia i dretwieja mi palce czy to normalne? I jak długo nie ma się czucia pod pachą? Możecie coś doradzić

marzusia (offline)

Post #16

17-02-2017 - 20:28:25

Cieszyn 

Ja nie mam pełnego czucia do dziś A operacja była w lipcu 2015r

anka.stach. (offline)

Post #17

25-02-2017 - 14:56:44

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem tutaj pierwszy raz. Walczę z rakiem od października 2016. Mam na imię Ania. Mam 52 lata. Proszę was o pomoc w sprawie chłonki. 02 lutego miałam operację usunięcia węzłów pachowych, po wyjściu ze szpitala nikt mi nic nie powiedział na temat rehabilitacji czy ćwiczeń jakie powinnam stosować. Więc sama rozpoczęłam rehabilitację przy pomocy Internetu, po przeczytaniu wielu artykułów radochaRękę mam w pełni sprawną tylko zbiera mi się pod pachą duża ilość chłonki, praktycznie co drugi dzień jeżdżę na ściąganie i mam jej ok 300 ml. Przy masażu czuję i słyszę jak mi się normalnie przelewa woda pod pacha na zasadzie wodospadu nie mam pojęcia czy to jest dobrze czy źle. załamkaKogokolwiek pytam w mojej poradni to i lekarz i pielęgniarki mówią że to normalne, jednak jestem tym trochę zaniepokojona.
Proszę o pomoc i podpowiedz co można zrobić aby jakoś poradzić sobie z tym problemem

Al_la (offline)

Post #18

25-02-2017 - 20:14:53

k/Warszawy 

To normalne. Trzeba poczekać, aż chłonka znajdzie sobie nowe ścieżki i nie trzeba będzie jej ściągać.
U jednych to następuje szybciej, inni potrzebują więcej czasu. Cierpliwości!

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

renatar (offline)

Post #19

13-07-2017 - 11:13:37

sieradz 

Od 5 dni mam bardzo bolesną rękę. Nie mam czerwonej ani gorącej tylko jak chce odchylić do tyłu to jak by mi się wyrywało. Prawdopodobnie od rezygnacji z codziennych wieczornych rozciągań wiadomo lenistwo bo jak się w ciągu dnia narobię to padam na ryju a forma wiadomo jaka jest. Wczoraj byłam u rodzinnego i nawet nie dotknęła mi ręki tylko wypisałą antybiotyk i zastrzyki w brzuch. Nie dostałam żadnego zlecenia na rehabilitację czy masaże. Wzięłąm zastrzyk i masuję tą rękę ale antybiotyku nie i nie jestem pewna czy brać, wiem że najlepiej ocenia lekarz ale mam wrażenie że moja lekarka nie ma zielonego pojęcia i wysyłała mnie do onkologa [ mam 70km i wiadomo wizyta najszybsza za tydzień]. Czy przy każdej bolesności ręki dostaje się antybiotyk, rękę mierzyłam i nie ma różnicy.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Al_la (offline)

Post #20

13-07-2017 - 21:41:23

k/Warszawy 

Zastrzyki w brzuch pewnie na rozrzedzenie krwi, żeby nie dopuścić do zapalenia żyły i zakrzepicy, ale nie wiem po co antybiotyk.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aquila (offline)

Post #21

13-07-2017 - 22:15:34

jeśli boli tylko przy poruszaniu to może jakiś przykurcz się robi?
jeśli boli sama z siebie, to może być pierwszy objaw obrzęku (nieprawdą jest co wielu powtarza, że obrzęk nie boli)
rodzinni to na tym zwykle gucio się znają, najlepiej iść do fizjoterapeuty, ale nie pierwszego lepszego tylko takiego od tych "naszych" spraw

It's just a ride ...

renatar (offline)

Post #22

13-07-2017 - 23:05:42

sieradz 

Tylko oczywiście rodzinna mi nie chciała dać skierowania na masaże a bez tego nikt się nie podejmie nawet prywatnie.Zapisałam się prywatnie do chemiczki ale tak sobie myślę że jak mam płacić to chyba wynajdę jakiegoś naczyniowca. Z antybiotykiem jeszcze czekam i masuję cały czas i smaruję lotionem i reparilem.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

aquila (offline)

Post #23

13-07-2017 - 23:34:15

prywatnie nie potrzebujesz absolutnie żadnych skierowań, a rodzinna nie może Ci dać takiego skierowania, bo skąd ma wiedzieć na co konkretnie dać; skierowanie na drenaż czy masaż może dać tylko lekarz rehabilitacji

rodzinna powinna dać Ci skierowanie na rehabilitację, a w zakładach rehab. kierują Cię na ćwiczenia i zabiegi, oczywiście są kolejki i się czeka ...

ja chodziłam do fizjoterapeutów prywatnie (na własne ryzyko ofc, wybierałam tych "onkologicznych"winking smiley bez żadnych skierowań

It's just a ride ...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 316
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016