Czas założyć protezę

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

19-02-2010 - 16:54:42

Forumowo 

Napisz kiedy zaczęłaś nosić protezę.

krakuska (offline)

Post #2

03-05-2010 - 12:00:01

Kraków 

Koniec maja operacja ...a w lipcu ( po drugiej chemii) nabyłam pierśduży uśmiech. Dopłaciłam do tej państwowej , bo chciałam mieć lepszą , lżejszą, z jakimiś dodatkowymi warstwami....cieplutką, kiedy trzeba. Wtedy bardzo się cieszyłam. Teraz mi trochę ciąży i plecki bolą. W dodatku, w końcu zaczęłam gubić "nadbagaż kilogramowy"( raptem 6-7 kg) i bezradnyznowu mam nierówno.....a kolejna mi się należy dopiero za rok z haczykiem. Jak nabywałam piersiątko, to dodatkowych kilogramów jeszcze nie miałam , ale chyba przez chemię byłam co nieco opuchnięta. Normalnie nie dogodziszniezdecydowany

justa1970 (offline)

Post #3

04-05-2010 - 08:20:40

Piotrków Trybunalski 

Polecam wkładki pooperacyjne - ja nosiłam chyba ze 3 miesiące po operacjii a jak mi cycuś z rozmiarem podskoczył bo przytyłam po sterydach a do nastepnej refundacjii był jeszcze rok równeiż nosiłam wkładkę - są taniutkie i leciutkie a czasami są takie potrzebne .

Iza

serenia (offline)

Post #4

10-05-2010 - 18:43:44

Cieszyn 

Ja też już protezke zakupiłam lecz troszkę poczekam z noszeniem jej , pani doktor powiedziała , żeby troszkę jeszcze poczekać by ranka się dobrze zagoiła , a ja już bym chciała nosićprzewraca_oczy

'Każdy nowy dzień zaczyna się głęboka nocą'
'Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
nie gaś nigdy światła nadziei'

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-05-2010 - 18:45:23 przez serenia.

bożka1 (offline)

Post #5

10-05-2010 - 20:45:52

Jastrzębie Zdrój 

Sereniu tak bardzo się stęskniłaś za cycuszkiem ok Już niedługo poczujesz jego ciężar/ zapomniałam jaki masz biuścik -mały czy duży?/radocha

serenia (offline)

Post #6

11-05-2010 - 07:42:22

Cieszyn 

Bożenko biustonosz tym razem kupiłam 80 A cosik mi ten biust rośnie i maleje chichot protezka jest super taka jędrna ( kupiłam taką lepsiejszą ) i leciutka prawie wcale jej nie czuję na sobie radocha

bożka1 (offline)

Post #7

11-05-2010 - 09:14:44

Jastrzębie Zdrój 

Beatko jak masz mały biust to jest leciutka przy większym trochę ta proteza waży. Ja też kupiłam już z tych najnowszych , ale moja waży 70 dkg

lulu (offline)

Post #8

11-05-2010 - 11:55:41

k/Kwidzyna 

Ja mam amoenę rozmiar 5R i waży około 30 dkg. Założyłam po przeszło 2 miesiącach po operacji. Ponieważ mi pękła i oddawałam do reklamacji to na ten czas zrobiłam sobie woreczek z gorczycą i to nosiłam. Wcale się nie różni w wyglądzie, jedynie w dotyku jest mała różnica i nawet mam wrażenie, że skóra pod tą "moją protezą" mniej się poci. Mogę już brać następne skierowanie na nową protezę i wezmę ale z tej "mojej" nie zrezygnuję. Będę nosić zamiennie, pewnie latem częściej tą gorczycową.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Haniap. (offline)

Post #9

11-05-2010 - 13:12:26

Poznań 

Świetny pomysł z tą gorczycą.... Ja miałam biust 75D, więc moja proteza ważyła 1,5 kg! Męczyłam się ponad rok. Miałam krzywe plecy, wystającą łopatkę i obtarte ramię od naramki stanika amazońskiego... Mimo, że dosyć systematycznie chodziłam na basen i spałam z protezą. Podobno to właśnie ma zapobiegać skrzywieniom kręgosłupa.
Kiedy amputowano mi drugą pierś poszłam do NFZ po dwie mniejsze protezy. Wtedy dowiedziałam się, że mogę sobie dobrać tylko jedną, bo na tę drugą muszę doczekać do dwóch lat. To oznaczało, że nosiłabym plecak trzykilogramowy założony z przodu.... Długo trwało zanim dostałam się do jakiegoś dyrektora i on mnie zrozumiał. A ja już byłam wtedy przygotowana na wyjęcie mu tej mojej ogromnej protezy i walnięcie nią na biurko! Do czasu, kiedy nie miałam skierowania na dwie protezy nosiłam wkładkę pooperacyjną, tę miękką. Tylko ma jedną wadę - podchodzi do góry i biust nie jest na miejscu... Może gdybym wkładała je do amazońskiego stanika to by się trzymały, ale wtedy jeszcze nie miałam dwustronnego.

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

bożka1 (offline)

Post #10

11-05-2010 - 19:25:10

Jastrzębie Zdrój 

Haniu to miałaś co dźwigać taki ciężar.szok

Ola_1300 (offline)

Post #11

11-05-2010 - 21:04:20

Gdańsk 

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi,rozumiem że po nowy biuścik nie wybierać się wcześniej niż co najmniej miesiąc po operacji.Czy tak?

bożka1 (offline)

Post #12

11-05-2010 - 21:12:39

Jastrzębie Zdrój 

Ola to już indywidualnie od gojenia . Ja protezę miałam dopiero po dwóch miesiącach bo nabawiłam się ropowicy leżałam dwa tygodnie w szpitalu dłużej niż po operacjiMiałam bardzo wysoką temperaturę .

Haniap. (offline)

Post #13

11-05-2010 - 21:14:15

Poznań 

Myślę, że to kiedy pójdziesz po protezę zależy od tego, jak szybko zagoi się rana po operacji. U mnie to były dwa tygodnie. Chemię zaczęłam 10 dni po operacji, bo tak ładnie się wszystko goiło.... no i szczerze sobie trzeba powiedzieć, że działać trzeba było dość szybko, bo gadzina była dobrze zadomowiona.... bezradny

Ezop

Ola_1300 (offline)

Post #14

11-05-2010 - 21:20:46

Gdańsk 

Dziewczyny,a proszę powiedzcie mi czy w szpitalu to długo się po operacji leży , bo Bożka leżała dłużej z powodu ropowicy,a jeśli jest wszystko ok?I jak wtedy mam się ubierać-co sobie przygotować(kupić) zaraz po szpitalu.Bo ja mam zabieg 18 maja.bezradny

Haniap. (offline)

Post #15

11-05-2010 - 21:30:20

Poznań 

Jeśli jest wszystko ok. w Poznaniu leży się ok. dwa tygodnie, razem z badaniami przed operacją. Na wyjście do domu dobrze żebyś miała tę wkładkę pooperacyjną. To znaczy ja miałam duży biust i było widać, że mam dziurę.... Takie wkładki są w sklepach medycznych. Kosztują parę złoty. Stanik miałam swój sprzed operacji, tylko taki trochę delikatniejszy, żeby nie cisnął. Ubranie córka mi przyniosła zapinane z przodu, bo trudno mi było wkładać cokolwiek przez głowę ze względu na rękę. przewraca_oczy

Ezop

lulu (offline)

Post #16

11-05-2010 - 22:16:25

k/Kwidzyna 

Ja w szpitalu byłam cały tydzień. Przy wyjściu dostałam skierowanie na protezę, szybko wysłałam do Słupska, bo to trochę trwa nim odeślą. Wszystkie formalności trwały około 1,5 miesiąca, na tyle długo aby wygoiło się wszystko tak, że mogłam wybrać protezę. A gorczyca to nie mój pomysł, na starym forum któraś (nie pamiętam która) pisała o tym sposobie.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Kasia_W (offline)

Post #17

11-05-2010 - 22:25:58

Zduńska Wola 

Ja w szpitalu AMG w Gdańsku wyszłam po 2 dobach od operacji. z drenem, który nosiłam jeszcze 2 tyg.
Protezę zaczęłam nosić po kilku miesiącach, bo miałam radioterapię i potem musiało się wszystko zagoić

na forum od 13.08.2008
najważniejsze jest mieć plan, a plan jest :-)

Centrala - Klub Muzyczny

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-05-2010 - 22:27:31 przez Kasia_W.

serenia (offline)

Post #18

12-05-2010 - 08:39:38

Cieszyn 

Olu wszystko zależy od gojenia się rany i ilości chłonki która się będzie zbierała pod pachą ---przeważnie leży się około 8-10 dni ---ja po kwadrantektomii leżałam 8 dni po mastektomii zaś tylko 4 chichot a to z powodu braku łóżek hihi ze mną było również wszystko ok tak że to chyba indywidualna sprawasmiling smiley pozdrawiam

agawa (offline)

Post #19

12-05-2010 - 22:45:32

okolice 

Olu, gdzieś jest wątek, w którym piszemy, co do szpitala zabrać. Zajrzyj tam. Ubranko na wyjście dobrze by było, aby po prostu wygodnie się zakąłdało, ale to nie problem winking smiley
Ja w szpitalu byłam 4 dni - badania, operacja, na kolejny dzień wyjście. Później wizyty co 2 dni na odciąganie chłonki... pestka smiling smiley
Ważna dla komfortu psychicznego jest miękka proteza, ale ona dopiero po zdjęciu opatrunku jest potrzebna. Prawdziwą protezę założysz dopiero po 3, 4 tygodniach od operacji, więc masz czas na zakup i zastanowienie się. Gdy będziesz ją kupować, poczytaj sobie nasze wynurzenia o protezach... tutaj nie pamiętam, czy są; na pewno są na poprzednim forum... Generalnie najlepsze są firmy amoena; zdecydowanie je polecam; i polecam również zastanowienie się, czy nie warto zainwestować w nieco droższą niż ta, która jest w całości refundowana. Będziesz ją nosić codzienni przez całe 2 lata... Zadbaj o siebie.
Buziaka zostawiam smiling smiley

Ola_1300 (offline)

Post #20

12-05-2010 - 22:50:12

Gdańsk 

kwiatek bardzo dziękuję za wypowiedzi.

Rita (offline)

Post #21

16-05-2010 - 21:45:44

Olu, ja byłam operowana w piątek a w poniedziałek wyjęto mi dren i do domku! To było w Poznaniu, 3 tygodnie temu. Po dwóch tygodniach założyłam biustonosz z kieszonką i protezkę pooperacyjną chichot
Teraz szykuję się do kupienia protezy piersi Mam dylemat jaką wybrać?niezdecydowany

amor (offline)

Post #22

17-05-2010 - 20:31:55

Siemianowice Sl. 

Idz do odpowiedniego sklepu ,a tam znajdowac sie powinny sprzedawczynie, ktore doskonale ci doradzą! Musisz poprzymierzac..Ja byłam operowana we wtorek, w piatek byłam bez drenu w domu, a w poniedzialek kupowałam protezę i biustonosz!

amado (offline)

Post #23

17-05-2010 - 22:34:40

Rita
Olu, ja byłam operowana w piątek a w poniedziałek wyjęto mi dren i do domku! To było w Poznaniu, 3 tygodnie temu. Po dwóch tygodniach założyłam biustonosz z kieszonką i protezkę pooperacyjną chichot
Teraz szykuję się do kupienia protezy piersi Mam dylemat jaką wybrać?niezdecydowany

Rita, tutaj dziewczyny doradzają na temat zakupu protezy:

[amazonki.net]

mooning (offline)

Post #24

06-07-2010 - 23:07:55

Tuszyn/ Łodzi 

dziewczyny jestem juz dwa lata po amputacji,operowana byłam na koniec czerwca,po proteze zglosiłam sie w sierpniu-rana musiała sie dobrze zagoic.pierwsza moja proteza to amoena,jednak w ciagu ostatniego roku przytyłam-protezka jest zbyt mała,niedługo minie 2 lata,moge starac sie o kolejna zastanawiam sie czy zostac przy amoenie czy moze znacie ina lepsza firme-Monika

lulu (offline)

Post #25

06-07-2010 - 23:56:58

k/Kwidzyna 

Ja mam amoenę, i choć przed upływem 2 lat pękła mi, to chyba zostanę przy tej marce. W upalne dni noszę "protezkę", którą sama uszyłam z gorczycą. Mam wrażenie, że skóra pod tą moją protezką mniej się poci.

je

agawa (offline)

Post #26

07-07-2010 - 00:05:52

okolice 

Moniko, chyba najlepsze są protezy Amoeny. Ja miałam najpierw firmy Maxima - szczerze odradzam.... Ciężka, pocąca się, szybko się zdeformowała... Słyszałam o protezach firmy Anita (mam ich biustonosze - cudo brawo); są tzw. odciążające, czyli niepełne w środku, są duż lżejsze, co ma znaczenie przy większych rozmiarach. Niestety nie widziałam takie na żywo...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-07-2010 - 00:08:39 przez agawa.

basia04 (offline)

Post #27

07-07-2010 - 21:10:23

Olsztyn 

Dziewczyny ja mam protezę F, noszę bez problemu, nawet czasami o niej zapominam. uśmiechMam "zwykłą" protezę Amoeny. Czasami myślę o tej przyklejanej, ale na razie zobaczę, moze za dwa lata, zobaczymy jaki koszt. A może rekonstrukcja, ale to juz inny wątek. Protezę założyłąm po 6 tygodniach od operacji, wcześniej nosiłam wkładkę. Nawet myślałm o kupnie lżejszej protezy, ale ja mam a raczej miałam cięzki biust i wymyśliłam sobie, że ten ten drugi "śtuczny" też musi mieć swoją wagę i na razie

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-07-2010 - 21:18:04 przez basia04.

mooning (offline)

Post #28

07-07-2010 - 23:05:53

Tuszyn/ Łodzi 

po operacji zostałam skierowana do lekarza rehabilitanta-stwierdził,ze proteza musi byc dobrana idealnie(mam mały biust)gdyz zły dobor protezy powoduje wady postawy,cierpi rowniez kregosłup

b_angel (offline)

Post #29

20-07-2010 - 11:03:46

radom 

przy małym biuście nie ma to aż tak dużego znaczenia

ja miałam wklęsłą jedynkę winking smiley i protezę nabyłam ponad 4 miesiące po operacji oczko

najmniejszy rozmiar jaki był - a i tak większa była od mojej ostałej piersi confused smiley

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

ToJa (offline)

Post #30

20-07-2010 - 13:58:24

za to teraz masz Anioł takie piersi, ze ho ho.......
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 328
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018