Odliczenia od podatku

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

23-02-2010 - 16:09:32

Forumowo 

Tu piszemy o ulgach podatkowych przysługującym osobom niepełnosprawnym

basia04 (offline)

Post #2

23-04-2010 - 15:26:17

Olsztyn 

Cześć dzewczyny,
jakie mamy ulgi w rozliczeniach podatku (czy na przyklad gorset ortopedyczny (czytaj stanik)) można odliczyć, jeżeli ma sie na to fakturę, albo na przykład zakup nowej lepszej protezy... Nie śmiejcie się, ale jestem zupełnie niwa w tej dziedzinie,,,,,Buziaki

luska (offline)

Post #3

23-04-2010 - 15:28:20

Gdynia 

basia04
Cześć dzewczyny,
jakie mamy ulgi w rozliczeniach podatku (czy na przyklad gorset ortopedyczny (czytaj stanik)) można odliczyć, jeżeli ma sie na to fakturę, albo na przykład zakup nowej lepszej protezy... Nie śmiejcie się, ale jestem zupełnie niwa w tej dziedzinie,,,,,Buziaki

nie można odliczać nawet jak jest napisane gorset ortopedyczny
NFZ daje nam 250 zł na zakup protezy .....jeśli zapłacimy 300 zł możemy 50 odliczyć

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 23-04-2010 - 15:32:07 przez luska.

ToJa (offline)

Post #4

24-04-2010 - 07:30:16

Basiu....na poprzednim forum duzo pisałysmy o odliczeniach
tutaj jest link

[archiwum2.amazonki.net]

adamalika74 (offline)

Post #5

12-06-2010 - 23:11:21

Szczecin 

Witajcie, właśnie sie zastanwiałam co będe mogła sobie odliczyc w następnym zeznaniu rocznym. A dokładniej to chodzi mi o to ze zafundowałam sobie ostatnio nowe rzeski na oczy( moje niestety mi wypadły) a wracam do pracy i jakoś głupio bym wygladała bez. Wiec jak to jest? perukę moge sobie odliczyć ( ponad refundowaną kwotę 250zł) ponieważ bez włosów trudno jest normalnie funkcjonowac wśród społeczeństwa, a szczególnie w pracy. Wiec z tego wynikałoby ze rzęsy także. Tak mnie to nurtuje ze chyba napisze do mojego naczelnika o interpretacje przepisu. Gdybście jednak coś na ten temat wiedziały byłabym wdzięczna o odpowiedz.

lulu (offline)

Post #6

12-06-2010 - 23:31:06

k/Kwidzyna 

Oj, rzęski to skarbek chyba nie odliczy ... chyba na pewno.bezradny

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

b_angel (offline)

Post #7

12-06-2010 - 23:33:36

radom 

no
rzęski to tak jakby mała_letka-fanaberia rotfl

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

malgos 10 (offline)

Post #8

13-06-2010 - 00:57:52

Łódź 

też myślę że te rzeski to nie da rady
Ja mialam w tym szczęscie że noszę okulary i brak rzesek nie byl tak widoczny

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

adamalika74 (offline)

Post #9

13-06-2010 - 08:59:07

Szczecin 

mysle ze nie jest to fanaberiąsmiling smiley juz bez włosów człowiek sie źle czuje, po sterydach także nieco nam przybyło tu i ówdzie i na dodatek złego wypadły rzęsy, to wszytsko sparwia ze kobieta moze popaść szybko w zły stan psychiczny z uwagi na swój nowy ( niezbyt atrakcyjny ) wygląd. Oczywiście jeżeli nie bedzie mozna odliczyc - to tego nie zrobie, mam sporo innych odliczeń więc te pare groszy nie gra roli, lecz zapytałam tak dla zasady bo mnie to ostatnio nurtowało.

luska (offline)

Post #10

04-11-2010 - 21:56:13

Gdynia 

LIMITY ODLICZEŃ
W PODATKU DOCHODOWYM OD OSÓB FIZYCZNYCH
OBOWIĄZUJĄCE W 2010 r.

[www.mf.gov.pl]

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

karolina21 (offline)

Post #11

13-02-2012 - 11:46:13

Strzelce Krajeńskie 

A darowiznę przekazaną na rzecz szpitala MSWiA? Czy można sobie odliczyć, bo niby to dopłata do protezy ale zatytuowana umowa darowizny....

Hala1962 (offline)

Post #12

02-03-2012 - 11:04:27

Szczecin 

dziewczyny szukam interpretacji ws odliczenia ulgi na kolonie dla dzieci osób niepełnosprawnych, może któraś już się na takową natknęła?
"moja" księgowa nie chce mi odliczyć wydatku na kolonię córki, twierdząc że nie można i zrobię to na własną odpowiedzialność przewraca_oczy

Hala1962 (offline)

Post #13

02-03-2012 - 12:04:19

Szczecin 

ehhh....już nie aktualne - potwierdziło się, że można duży uśmiech

b_angel (offline)

Post #14

02-03-2012 - 12:37:53

radom 

ta księgowa to jakaś niedouczona przewraca_oczy
w przepisach przeca wyraźnie napisane, że można
i ja odliczam duży uśmiech od kilku lat odkąd zaczęły bachorki jeździć na kolonie

joasia (offline)

Post #15

02-03-2012 - 14:17:15

no ja chyba mam problem... teraz wyciagnelam faktury... i okazuje sie, ze na nich widnieje moje nazwisko, adres, ale nie ma numeru pesel ... czy taka faktura bedzie ważna? czy nie? a jesli nie, to co z tym fantem zrobic......? hmmmm....myśli
może któraś z Was kochane coś wie na ten temat? prosi

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Agaba190 (offline)

Post #16

02-03-2012 - 15:46:05

k/Warszawy 

joasia
no ja chyba mam problem... teraz wyciagnelam faktury... i okazuje sie, ze na nich widnieje moje nazwisko, adres, ale nie ma numeru pesel ... czy taka faktura bedzie ważna? czy nie? a jesli nie, to co z tym fantem zrobic......? hmmmm....myśli
może któraś z Was kochane coś wie na ten temat? prosi

Obejrzałam wszystkie swoje faktury (internet, obozy dziecka). Na żadnej nie ma mojego numeru pesel. I tak ma być. Nie ma takiego obowiązku. Nie musi być ani pesela ani nipu. Mówimy oczywiście o fakturach na prywatne osoby.

[www.podatnik.info]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-03-2012 - 15:48:34 przez Agaba190.

joasia (offline)

Post #17

02-03-2012 - 15:58:56

Agaba, dziękuję! kwiatekbuziak
Ta myśl o peselu nie dawała mi spokoju, po tym jak ostatnio kupowałam leki w aptece i akurat tam zarzadali nr pesel do faktury. Wróciłam do domu i sprawdziłam - na zadnej innej fakturze z zeszłego roku nie miałam peselu... A tu czas wypełniac pity...
Jeszcze raz - wielkie dzieki serce

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Agaba190 (offline)

Post #18

03-03-2012 - 06:33:22

k/Warszawy 

Cieszę się, że rozwiałam Twoje wątpliwości.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Kela (offline)

Post #19

03-03-2012 - 14:20:23

Odliczenia kolonii dzieci? Nie wiedziałam. Od czego się odlicza?

W wakacje Kuba był na obozie sportowym, ale faktura za pobyt jest na męża, nie na mnie, nie będę mogła odliczyćsad smiley

Chyba że może być dowód wpłaty, bo ze swojego konta przelewałam pieniądze.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 03-03-2012 - 14:30:51 przez Kela.

b_angel (offline)

Post #20

03-03-2012 - 14:51:07

radom 

Kelu
chyba jednak faktura
ja zawsze biorę fakturę na siebie z dopiskiem za czyje kolonie zapłata smiling smiley
odlicza się od dochodu w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne

11) kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25 roku życia.

Agaba190 (offline)

Post #21

03-03-2012 - 14:55:49

k/Warszawy 

Kelu musi być faktura na Ciebie + potwierdzenie zapłaty. I tak jak b_angel pisze musi być info za czyje kolonie lub obóz jest faktura.

Mark Twain

Hala1962 (offline)

Post #22

03-03-2012 - 15:06:07

Szczecin 

na mojej fakturze jest wymieniona córka, ale nie mam dowodu zapłaty, na fakturze jest adnotacja, że opłatę wniesiono w kasie szkoły...chyba to wystarczy, tym bardziej że znalazłam dopisek w necie:
Podstawą odliczenia jest dowód poniesienia wydatku – faktura, przelew, pokwitowanie, dowód wpłaty, KP itd. – każdy dokument, który potwierdza faktyczne poniesienie wydatku przez osobę, które dokonuje odliczenia. Musi zawierać informację kto, komu, co świadczył, za ile - a oprócz tego musi istnieć pokwitowanie zapłaty (np. adnotacja na fakturze "zapłacono gotówką", oddzielne pokwitowanie, potwierdzenie przelewu, samo pokwitowanie też może zawierać wszystkie potrzebne informacje).

Kelu może to ostatnie stwierdzenie, że pokwitowanie może zawierać wszystkie potrzebne informacje pozwoli Ci odliczyć kolonie....sprawdź co tam masz napisane. Zawsze można zasięgnąć informacji telefonicznej w krajowej informacji podatkowej:

Krajowa Informacja Podatkowa
czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

Infolinia:
Z tel. stac.: 801 055 055
Z tel. kom.: (22) 330 0330
Z zagranicy.: +48 22 330 0330

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-03-2012 - 15:10:20 przez Hala1962.

żaba (offline)

Post #23

03-03-2012 - 15:43:19

Kobitki!wszystko jest super napisane w broszurce dotyczącej Pit O!

Agaba190 (offline)

Post #24

04-03-2012 - 07:26:54

k/Warszawy 

Hala1962
na mojej fakturze jest wymieniona córka, ale nie mam dowodu zapłaty, na fakturze jest adnotacja, że opłatę wniesiono w kasie szkoły...chyba to wystarczy, tym bardziej że znalazłam dopisek w necie:
Podstawą odliczenia jest dowód poniesienia wydatku – faktura, przelew, pokwitowanie, dowód wpłaty, KP itd. – każdy dokument, który potwierdza faktyczne poniesienie wydatku przez osobę, które dokonuje odliczenia. Musi zawierać informację kto, komu, co świadczył, za ile - a oprócz tego musi istnieć pokwitowanie zapłaty (np. adnotacja na fakturze "zapłacono gotówką", oddzielne pokwitowanie, potwierdzenie przelewu, samo pokwitowanie też może zawierać wszystkie potrzebne informacje).

Kelu może to ostatnie stwierdzenie, że pokwitowanie może zawierać wszystkie potrzebne informacje pozwoli Ci odliczyć kolonie....sprawdź co tam masz napisane. Zawsze można zasięgnąć informacji telefonicznej w krajowej informacji podatkowej:

Krajowa Informacja Podatkowa
czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

Infolinia:
Z tel. stac.: 801 055 055
Z tel. kom.: (22) 330 0330
Z zagranicy.: +48 22 330 0330

Halu, Masz rację . Znalazłam [ulgi-podatkowe.com]
Wprawdzie piszą tam o uldze za internet:

Kolejną ulgą w PIT37 jest ulga internetowa. Rocznie można zyskać nawet 760 zł, co zależy od wysokości rocznych wydatków. Żeby móc odliczyć w PIT37 ulgę internetową, trzeba udokumentować wydatki na tę usługę. Oprócz faktury VAT może do tego służyć także potwierdzenie przelewu bankowego. Dokument musi jednak zawierać niezbędne dane i kwotę wydatku na internet. W PIT 2011 z tego odliczenia skorzystają nawet użytkownicy internetu mobilnego i kafejek internetowych – zniknął obowiązek korzystania z sieci w miejscu zamieszkania.

Ale rozumiem, że to samo powinno dotyczyć wszystkich odliczeń.

Mark Twain

Marzena1 (offline)

Post #25

18-03-2012 - 11:23:40

Czy można odliczyć zakup peruki?Ja mam lekki stopień niepełnosprawności.To ma jakieś znaczenie?

airam (offline)

Post #26

13-09-2013 - 17:21:34

słotwina 

Witajcie, jestem nowa, mastektomie miałam 01 sierpnia, komisje o niepełnosprawności bedę miała za3 mies. tj. chyba w grudniu, mam faktury za proteze piersi[dopłaciłam do niej 25zł.] i gorsety, czytałam na forum że za gorsety nie można odliczać od podatku, przeciez proteza bez gorsetu nic nie jest warta, nie przykleje jej do ciała, napiszcie jak to jest naprawdę. Chodzi o to co można odliczyc od podatku i jak dopiero w grudniu dostane niepełnosprawność czy bede mogła odliczyć za faktury wypisane w sierpniu, przecież niepełnosprawna jestem od dnia mastektomii. Pozdrawiam wszystkie amazonki.

Agaba190 (offline)

Post #27

13-09-2013 - 22:54:03

k/Warszawy 

Na orzeczeniu będziesz miała napisane od kiedy datowana jest niepełnosprawność (nie ma znaczenia data wydania orzeczenia). Ja miałam wydane orzeczenie w lipcu 2004 a niepełnosprawność mam datowaną od lutego 2004 (czyli od dnia operacji).
I od tej daty (luty 2004) mogłam wszystko odliczać.
Na pewno będziesz miała w orzeczeniu datowaną niepełnosprawność od sierpnia 2013, więc spokojnie bierz rachunki i odliczaj.

Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-09-2013 - 22:55:14 przez Agaba190.

Izerka (offline)

Post #28

30-09-2013 - 17:45:28

Orzeczenie mam od niedawna i zbieram info o odliczeniach. Mam przyznany stopień znaczny na 3 lata. Interesuje mnie sprawa użytkowania własnego auta na dojazdy na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Czy moje wyjazdy na chemię /każdorazowo ok. 250 km tam i z powrotem/ podlegają? Wie ktoś coś na ten temat?

Al_la (offline)

Post #29

30-09-2013 - 18:09:35

k/Warszawy 

Nie, dojazdy na chemię, wizyty lekarskie itp. nie podlegają odliczeniom.
Odliczać można tylko dojazdy na rehabilitację zaleconą przez lekarza.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Izerka (offline)

Post #30

30-09-2013 - 18:12:00

Dzięki! szkoda...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 145
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012