pogorszenie stanu zdrowia- czy moge sie starac o wyzszy stopien

Wysłane przez ana00 
Forum jest aktualnie w trybie tylko do odczytu. Nie można się logować ani dokonywać żadnych zmian. Zapraszamy ponownie za jakiś czas.

ana00 (offline)

Post #1

11-04-2015 - 17:54:42

Ełk 

Witam.
Posiadam umiarkowany stopien, 2-go kwietnia przeszlam operacje usuniecia guza muzgu, moje pytanie czy w zwiazku z tym moge ubiegac sie o wyzszy stopien? Ten ktory mam jest do 2016. Czy to sie sklada odwolanie czy jak to wyglada?

Agaba190 (offline)

Post #2

11-04-2015 - 18:25:18

k/Warszawy 

W przypadku zmiany stanu zdrowia osoba zainteresowana posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności może wystąpić z wnioskiem do powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności o wydanie ponownego orzeczenia uwzględniającego zmianę stanu zdrowia. W takim przypadku zespół orzekający może wydać orzeczenie uwzględniające te zmiany (nastąpi zmiana stopnia niepełnosprawności np. z lekkiego na umiarkowany ale też z umiarkowanego na lekki, wskazań zawartych w orzeczeniu albo zmiana symbolu przyczyny niepełnosprawności) ale też może wydać orzeczenie o niezaliczeniu do osób niepełnosprawnych (zmiana stanu zdrowia nie uzasadnia zaliczenia do osób niepełnosprawnych) albo też orzeczenie o odmowie wydania orzeczenia, którego istota sprowadza się do stwierdzenia, iż nie wystąpiły żadne nowe ograniczenia funkcjonalne w stosunku do istniejących w chwili wydania obowiązującego orzeczenia i, że posiadane orzeczenie właściwie odzwierciedla ograniczenia funkcjonalne osoby orzeczonej. Wystąpienia nowego schorzenia lub pogłębienia się istniejącego nie należy utożsamiać z automatyczną zmianą zakresu posiadanego orzeczenia ponieważ samo naruszenie sprawności organizmu (choroba) nie jest tożsame z niepełnosprawnością.

To wyczytałam na stronie niepelnosprawni.gov.pl

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

ana00 (offline)

Post #3

12-04-2015 - 07:46:28

Ełk 

Dzieki. Przejde sie i wypytam wszystkiego

koko71 (offline)

Post #4

15-04-2015 - 16:09:08

Poznań 

Witaj możesz złożyć wniosek w związku z pogorszeniem stanu zdrowia trzeba przedstawić dokumentację medyczną i zaświadczenie o stanie zdrowia wypisane przez lekarza.Opłaca się, ja po operacji dostałam znaczny+karta parkingowa,na dwa lata. pozdrawiam.

Użytkownicy online

Gości: 187
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018