Kiedy starać się o niepełnosprawność

Wysłane przez Yvanca 

gosia0101 (offline)

Post #1

08-06-2017 - 16:17:57

małopolskie 

To i ja dołączę do pytań Wenus...może któraś z dziewczyn miała taką sytuację...
W tym wniosku jest podane aby dołączyć ksero kartotek z poradni w których się leczę.Czy faktycznie tak jest że Oni tego wymagają,czy może wystarczą same zaświadczenia że jestem chora "na to i na to"itd ??.Takie zaświadczania już posiadam a nadmienię że u dwóch lekarzy leczę się prywatnie i cholera mnie bierze jak sobie pomyślę że mam do nich iść teraz po same papierki i płacić za wizytę.

lulu (offline)

Post #2

08-06-2017 - 17:11:32

k/Kwidzyna 

We wniosku jest jedna strona przeznaczona do wypełnienia przez lekarza.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Wenus304 (offline)

Post #3

19-06-2017 - 10:00:21

Kargowa 

Jakie dokumenty dotyczące choroby nowotworowej dołanczałyście do wniosku?

Al_la (offline)

Post #4

19-06-2017 - 14:32:40

k/Warszawy 

Takie w których jest napisane, że chorowałaś na raka i przeszłaś leczenie.
U mnie wystarczył wypis ze szpitala po operacji. Miałam w nim informację jaką operację przeszłam, rozpoznanie i że byłam leczona chemią przedoperacyjną.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Imari (offline)

Post #5

11-07-2017 - 17:39:48

Łódź 

Złożyłam dzisiaj wniosek, zobaczymy co z tego wyjdzie. smiling smiley Do wniosku dołączyłam kartę informacyjną z oddziału chemioterapii, wypis z chirurgii po założeniu portu i orzeczenie od mojej chemiczki. Kobitka, która przyjmowała wniosek powiedziała, że to w zupełności wystarczy, bo tam są wszystkie potrzebne informacje. Potem powiedziała, że termin komisji przyjdzie pocztą, nazwała mnie dzielną, młodą kobietą i życzyła zdrowia. smiling smiley

waga65 (offline)

Post #6

20-08-2017 - 09:10:52

Ja też w tym tygodniu w środę złożyłam wniosek .Też nie wiem co z tego wyjdzie .Dołączyłam wszystkie karty z ostatnich przebytych operacji,histopatologie wyników ,karty informacyjne z chemii i opis od onkologa.Nie dołączyłm żadnych usg, ani wyników z biopsji, bo stwierdziałm ,że to im wystarczy ,to kazali przynieść na komisje.Teraz czekamuśmiech

Przewodowy G2,Zrazikowy G2 :pT2(m) pN1c(sn)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-08-2017 - 09:11:58 przez waga65.

kocia baba (offline)

Post #7

22-08-2017 - 23:00:05

Legnica 

Cześć, Wam Wspaniałym Kobietkom. Taką mam sprawę, rok temu po chemii i radio składałam wniosek o grupę, otrzymałam na rok, więc teraz muszę ponownie, powiedzcie proszę czy muszę zanosić wszystkie dokumenty od początku choroby czy tylko te z tego roku, jaka jest wasza opinia, bo na stronie urzędu jest ze w ciągu minionego roku a znajome twierdzą,ze zanoszą full-pakiet ;p. Jak Wy zanosicie, dodam, ze w tym roku nie mam nic, bo byłam tak przemęczona choroba, że w sumie przeleżałam czas i oprócz bieżących nie będę miała nic. Tysiące pozdrowień, hej. kwiatek

Al_la (offline)

Post #8

23-08-2017 - 21:24:43

k/Warszawy 

Jeśli od ostatniej komisji minęło 5 lat, trzeba na nowo przynieść dokumenty dotyczące wszystkich chorób.
Jeśli czas jest krótszy, wystarczą z okresu na jaki przyznano stopień. Ja dostarczam tylko z tej choroby, którą da się wyleczyć. Dokumentacji dotyczącej raka piersi itp. nie dostarczam, bo badania kontrolne niczego nowego nie wnoszą.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kocia baba (offline)

Post #9

30-08-2017 - 18:47:08

Legnica 

Bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz tylko oczekiwać, ostatnio trafiłam na lekarkę, podczas komisji, która powiedziała, no ale ma pani pierś, patrzyła na lewą a ja na to - ale nie mam praweh, a ona na to..aachaaa.. i dostałam gr na rok.ciekawe jaka teraz 'przyjemnosć' mnie spotka ;p. pozdrawiam!!uśmiech

dziubas (offline)

Post #10

30-08-2017 - 18:50:15

Gdańsk 

Powodzenia!!! serceok

waga65 (offline)

Post #11

06-09-2017 - 11:56:28

Dziś mam komisje o 15:35.Zobaczymy co powiedząniezdecydowany

waga65 (offline)

Post #12

16-09-2017 - 10:35:01

Dziewczynki przyznano mi stopień znaczny na rok.Komisja trwała 10 min .Wizyta w pierwszym pokoju to -specjalista medycyny pracy trwała +, - 5min. Zmierzenie ciśnienia i obsłuchanie i czy pani jest w trakcie chemii. Drugi pokój to doradca zawodowy i na dzień dobry słowa to na co pani jest chora i kiedy pani chce wrócić do pracy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-09-2017 - 10:37:23 przez waga65.

goja66 (offline)

Post #13

12-02-2018 - 21:15:08

Ozorków 

Dziewczyny- może moje pytanie będzie naiwne - ale co mi da - takie orzeczenie o niepełnosprawności ?Jakie korzyści? I czy ewentualnie może w czymś zaszkodzić?
Bo z tego co czytam - to mogę się starać - jestem w trakcie leczenia od października (chemia przedoperacyjna ) .Na zwolnieniu lekarskim...I może powinnam się starać o takie orzeczenie - chociaż nie czuję się jakoś niepełnosprawna...Jakie to niesie wymierne skutki ...

Agaba190 (offline)

Post #14

12-02-2018 - 21:44:22

k/Warszawy 

goja66
Dziewczyny- może moje pytanie będzie naiwne - ale co mi da - takie orzeczenie o niepełnosprawności ?Jakie korzyści? I czy ewentualnie może w czymś zaszkodzić?
Bo z tego co czytam - to mogę się starać - jestem w trakcie leczenia od października (chemia przedoperacyjna ) .Na zwolnieniu lekarskim...I może powinnam się starać o takie orzeczenie - chociaż nie czuję się jakoś niepełnosprawna...Jakie to niesie wymierne skutki ...

[www.infor.pl]
[serwisy.gazetaprawna.pl]
[www.niepelnosprawni.gov.pl]
[amazonki.net]

Trzeba trochę poczytać, bo tego jest dużo i nie wiem co Cie interesuje. Na pewno przy stopniu znacznym i umiarkowanym - skrócony czas pracy do 7 godz/dziennie. Dodatkowy urlop 10 dni. Usprawiedliwione (nie w ramach urlopu ani zwolnienia) wyjścia do lekarza i na badania ( jeśli nie można tego odbyć poza godz. pracy). Odliczenia w PIT za pobyt dzieci na koloniach i obozach, możliwość odliczenia kosztów użytkowania samochodu do 2280 zł/rocznie.
153 zł zasiłku pielęgnacyjnego przy przyznanym stopniu znacznym. Zniżkowe bilety w komunikacji miejskiej ( trzeba sprawdzić jak jest w danym mieście - oprócz stopnia niepełnosprawności może być istotny kod przyczyny niepełnosprawności), zniżki do muzeów, na basen itd, itd. Na stronie PFRON sprawdź co oferują dla osób niepełnosprawnych - u mnie akurat nic, ale np. w W-wie chyba 2 lata temu można było złożyć wniosek o laptopa (niewielka opłata) + darmowy internet. Dofinansowania z PFRON do wyjazdów do sanatorium, do zakupu protezy piersi (różnica pomiędzy kwotą zapłaconą a refundowaną)
W czym Ci może zaszkodzić? Pracodawcy może to się nie podobać i może Cie zwolnić .
Ale nie musisz pokazywać orzeczenia pracodawcy. Takiego obowiązku nie ma.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-02-2018 - 21:45:56 przez Agaba190.

goja66 (offline)

Post #15

12-02-2018 - 22:18:38

Ozorków 

Agaba - dzięki ...Właśnie próbuję ogarnąć temat i czytam - ale to trudne i zmienia się widzę często...A czy mój pracodawca też może z tego coś mieć .?W sensie na korzyść dla niego ?Mój jest bardzo w porządku -stąd to pytanie ..

Agaba190 (offline)

Post #16

13-02-2018 - 06:45:33

k/Warszawy 

Tak często się znowu nie zmienia uśmiech. Owszem w tym roku rozszerzono ulgę rehabilitacyjną.
Zapomniałam napisać, że mając stopień znaczny przysługują zniżki w zakupie biletów na pociąg. Ale to trzeba wg mnie sprawdzić bezpośrednio u przewoźnika, z usług którego masz zamiar korzystać, i w uprawnieniach do zniżek może być ważny kod niepełnosprawności .
[www.intercity.pl] - tutaj zniżki w PKP Intercity pkt.15 ( dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności).
Co do pracodawcy, tak może on starać się o dofinansowanie z PFRON Twojej pensji

[praca.gazetaprawna.pl]
[www.pfron.org.pl]

Tylko, że trzeba spełniać konkretne warunki
[www.pfron.org.pl]

Możesz zawsze spytać pracodawcę, czy chce mieć takie orzeczenie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

goja66 (offline)

Post #17

13-02-2018 - 11:34:13

Ozorków 

AgabaN- no trudno się to czyta...tzn nie Ciebie....tylko przepisy - właśnie się doczytałam -że pracodawca może mieć ekstra kasę na mnie ...ale ten "efekt zachęty " albo wypłata wynagrodzenia ze środków innych niż publiczne ...Czytam po pięć razy a i tak nie rozumiem...Ale masz - rację zapytam pracodawcę -czy chce ...
Ale napisz mi też -czy jest szansa ,że dostanę takie orzeczenie ?Czy jest to loteria raczej ?Czy samo leczenie przedoperacyjne wystarczy czy czekać do zabiegu ...

lulu (offline)

Post #18

13-02-2018 - 11:52:07

k/Kwidzyna 

Do uzyskania orzeczenie najważniejszy jest wynik histopatu, u mnie tak było, bo to jest stwierdzenie choroby.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Agaba190 (offline)

Post #19

13-02-2018 - 12:07:47

k/Warszawy 

Ważne jest jakie leczenie przechodzisz (uciążliwości , obciążenie organizmu, skutki uboczne). Wg mnie powinnaś w trakcie brania chemii dostać stopień znaczny.

Mark Twain

goja66 (offline)

Post #20

13-02-2018 - 13:27:47

Ozorków 

Agaba190
Ważne jest jakie leczenie przechodzisz (uciążliwości , obciążenie organizmu, skutki uboczne). Wg mnie powinnaś w trakcie brania chemii dostać stopień znaczny.

Czyli nie mam co się zastanawiać -tylko składać ? bo zawsze coś tam ugram na korzyść...jakieś przywileje...A z tego co czytam znaczny jest najbardziej hmm.."korzystny"...?A na ile można go dostać ?rozumiem ,że nie ma na to miary jednej - ale tak mniej więcej...I w sumie pracodawca też może się ucieszyć - bo ktoś mu da kasę - za toi na to ,ze ja jestem chora...

Agaba190 (offline)

Post #21

13-02-2018 - 14:26:40

k/Warszawy 

Oczywiście składaj teraz.
Pracodawca musi spełniać określone warunki, żeby móc skorzystać. Szczerze to malo który spełnia.

Mark Twain

goja66 (offline)

Post #22

13-02-2018 - 14:33:56

Ozorków 

Agaba - dzięki ...Żeby nie Załamka i nie Ty - to by mi przez myśl nie przeszło - że ja też mogę....nikt o tym nie mówi....a ja się nigdy nie zastanawiałam kogo to dotyczy...Myślałam,że bardziej takich chorszych...dzięki ,dzięki...

Załamka (offline)

Post #23

13-02-2018 - 14:39:45

Kraków 

goja66
Agaba - dzięki ...Żeby nie Załamka i nie Ty - to by mi przez myśl nie przeszło - że ja też mogę....nikt o tym nie mówi....a ja się nigdy nie zastanawiałam kogo to dotyczy...Myślałam,że bardziej takich chorszych...dzięki ,dzięki...
No to do boju :-)

goja66 (offline)

Post #24

13-02-2018 - 14:50:21

Ozorków 

Załamka
No to do boju :-)
Jasne - Szefie ...!.rozbije bank...!rozpier....system...!wow...!

goja66 (offline)

Post #25

21-02-2018 - 22:54:12

Ozorków 

Agaba190

Agaba- to co napiszę teraz akurat nie dotyczy tego cytatu z "ciebie" bezpośrednio....ale teraz nie znajdę i nie wiem czy w tym wątku....akurat...Ale to Ty pisałaś wcześniej - dzięki Bogu ,że ja to przeczytałam wcześniej- bo bez uprzedzenia -to dziś bym chyba przykucnęła...
Ale pewnie doktor też ma doświadczenie dużeeee w pisaniu takich wniosków...Bo bez sugestii z mojej strony ( jakoś nie miałam śmiałości - jak to ja ..) wpisała w punkcie 4 ....ocena wyników leczenia, rokowania....
No do brzegu , do brzegu....Wiesz o co chodzi ...Wpisała pięknie ""rokowania co do życia i wyleczenia niepewne , raczej złe "...
Ufff- dobrze ,że wiedziałam od Ciebie -że tak jest idealnie dla skuteczności wniosku - bo bym miała dziś kryzys....Tylko się z okna rzucić .. szok

Agaba190 (offline)

Post #26

22-02-2018 - 06:30:45

k/Warszawy 

Ma widocznie doświadczenie w wypisywaniu wniosków uśmiech.

Mark Twain

dziubas (offline)

Post #27

22-02-2018 - 09:09:07

Gdańsk 

dla lekarki brawo

goja66 (offline)

Post #28

22-02-2018 - 11:23:07

Ozorków 

Agaba190
Ma widocznie doświadczenie w wypisywaniu wniosków .

Mark Twain

dziubas
dla lekarki

Ok...Ufff.....uf.....To rzucę się z okna tak normalnie ....Jak zwykle....Czyli z niskiego parteru...i to w krzaki...Jak to mi się czasem zdarza przy myciu okien...Dzięki dziewczęta...

anita70 (offline)

Post #29

17-06-2018 - 12:34:51

Co zaznaczałyście we wniosku o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności? Jest tu tyle punktów, że nie wiem co zaznaczyć. Zależy mi na dodatkowym urlopie w pracy, czy jeśli zaznaczę dla celów odpowiedniego zatrudnienia to będzie dobrze?

Agaba190 (offline)

Post #30

17-06-2018 - 12:44:15

k/Warszawy 

Tak. Będzie dobrze. Ale w sumie to obojętne co zaznaczysz. Wszystko zależy jaki stopnień niepełnosprawności Ci przyznają. Od tego zależą ulgi i uprawnienia.

Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-06-2018 - 12:46:04 przez Agaba190.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 354
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018