Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

wiwibis (offline)

Post #1

20-03-2016 - 10:33:36

knurów 

Agaba190 dzieki za odpowiedz

marysieńka (offline)

Post #2

20-09-2016 - 11:47:10

Konin 

Dostałam rentę na dwa lata, stopień umiarkowany,ostatnio miałam na rok.

goja66 (offline)

Post #3

14-04-2018 - 17:20:01

Ozorków 

Dziś byłam na "komisji " o orzekaniu stopnia niepełnosprawności...Dziś...w sobotę ...na 9.05....Można w soboty ?? Można...!W końcu doktor też człowiek - wszystkiego nie ogarnie w tygodniu....Czasu też nie ma...W soboty rano ...ma...No !!Pacjenci/klienci umówieni co 5 minut..Pani przede mną się zaniepokoiła-jak w 5 minut opowie swoją chorobę...No nie opowie...nie zdąży....Rozumiem...Ja tak bardziej na luzie - bo pierwszy raz- to nie wiem co będzie....Nawet szło w miarę sprawnie....Ale ja to z tych co to - nie może się poderwać z krzesła- ale można - jak już sie człowiek bujnie...Pani przede mną- nerwowa i już wukrzona - że był wcześniej -ale może wejdzie później...i ,że tylko 5 minut na pacjenta....Dzieci chyba mają 10 minut przyznane....No jak ktoś chce się "rozwinąć "-to nie da rady...Psycholog miła - czekałam na pytanie - kiedy chce do pracy....nie zadała...Nikt mi go nie zadaje...A ja już chce...-bo zwariuje...w domku....Normalnie podobno pytają zwykle....innych...Mnie nikt o to nie pyta....Ale może zasugerowła się ,że dopiero zacznę zasiłek rehabilitacyjny....od 25 kwietnia...Potem do doktora - nie wiem jaki specjalista- bo sie nie przedstawił....Dokończył papiery tej kobitki co to przede mną...Zapytał o nazwisko...Dopasował papiery...do człowieka czyli mua....I skupił się tylko na tym co miał w "aktach "....Czyli moja aktualna teczka - z wypisami ,badaniami, wynikami - niepotrzebna była w ogóle....Czytał tylko to co już tam miał....Nic nowego nie chciał ( czekałam na komisję 1 i 1/2 m-ca)...Zapytał tylko o to czy jest po mastektomii....No nie....No to chciałby mnie zobaczyć ...(smiling smileyNo to o to jestem....Widziałam sama jak pisał ,że prawa pierś....Jak mnie "rozebrał " rzucił się do lewej....Aleeee....może ma jakiś pierwiastek kobiecy doktor w sobie - bo ja też nigdy nie wiem -czyja prawa czyja lewa jak stoje naprzeciw.....No to tylko moja mała korekta-że ta pierś jest moja prawa....dotknął....aleeeee....nigdy mnie tak nikt nie dotykał....no cóż....raczej chyba z odruchu niż z chęci...Ale sama rozumiem -jak sie ma 52 lata i cycki na kolanach i jeden jeszcze bardziej ....to co tu dotykać....Ale...ale...Efekt końcowy taki - jak zwykle słyszałam,że nie mówią od razu....Każą się dowiadywać za tydzień o wynik....-no to mnie powiedział -ZNACZNY NA ROK....NA CZAS LECZENIA....I podziękował...Zapytałam grzecznie ,czy to wszystko...powiedział ,że tak....Ale za nim ja "się poderwałam" z krzesła- zdziwiony rzucił na mnie okiem jeszcze raz...Uspokoiłam:doktorze- za nim ja się poderwę rześko z krzesła-no to chwilaaaaa....Ale sie poderwałam....w końcu....i wyszłam...I już....I tyle...Z tych co tam czekali - to ja najbardziej pozytywna ( w sensie żywotna )-inni faktycznie schorowani...Dwoje niepełnosprytnych dzieciaków...-one były dłużej w gabinteach...Po mnie przychodzili jeszcze bardziej żywotni i choroby po nich nie było widać..Ale nie mnie to oceniać....Nie grałam- ale i nie musiałam-u mnie najgorzej wstać i ruszyć.....ale jak już to chodzę.....I pozycję zmienić w trakcie -bo musze postękać...nogi zmienić...to nie jest proste....ale raczej na spokojnie...i bez stresu....Uda się to ok -nie uda...to trudno...Chociaż niestety już czuję się "niepełnosprawna".....poczułam to....i źle mi z tym ....ale sponiewierana jestem...

dziubas (offline)

Post #4

14-04-2018 - 17:26:08

Gdańsk 

Goja! serce na madrego doktora trafiłaś! brawo pozazdrościc!!! tak

goja66 (offline)

Post #5

14-04-2018 - 17:30:58

Ozorków 

Jezuuuu-przeprasza...przepraszam....rozpędziłam się -miałam pisać w swoim wątku-ale się zagapiłam....soryyy...sory....soryy...

dziubas (offline)

Post #6

14-04-2018 - 17:46:54

Gdańsk 

nie panikuj goja! serce tu nie biją !!! niedowiarek

goja66 (offline)

Post #7

14-04-2018 - 17:56:41

Ozorków 

dziubas
nie panikuj goja! serce tu nie biją !!! niedowiarek
serio ???myśli

marzusia (offline)

Post #8

14-04-2018 - 18:23:41

Cieszyn 

rotfl

Agaba190 (offline)

Post #9

14-04-2018 - 20:26:29

k/Warszawy 

No to teraz złóż wniosek o zasiłek pielęgnacyjny. Dostaniesz całe 153 zł.rotfl
Tutaj wszystko o zasiłku i gdzie załatwiać.
I tutaj też poczytaj.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

goja66 (offline)

Post #10

16-04-2018 - 18:22:58

Ozorków 

Agaba190
I tutaj też poczytaj.

Dzięki Agaba ...dzięki ...dzięki - na Ciebie zawsze można liczyć...buziak

goja66 (offline)

Post #11

17-04-2018 - 14:05:51

Ozorków 

goja66
I tutaj też poczytaj.

Poczytałam - i już zobaczyłam tam 1140zł-czy jakoś tak - ale to doczytałam już 100 razy -że to dodatek pielęgnacyjny...A ja to zdecydowanie zasiłek pielęgnacyjny czyli 12 x 153 zł (czyli rok x 153 )..I to zawsze przez MOPS ....i bez zaświadczenia o dochodach....Bo ja tak zawsze jakoś mam -że jak dochód to za wysoki.....jak płacić karę to idealny....smiling smiley
A bo mnie tu koleżanka podpuściła -że jak zasiłek przez ZUS płacony to 50 zł więcej....niż przez MOPS-ale coś chyba przekombinowała i ona raczej o dodatku myślała/marzyła...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 443
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018