Pierogi z..................czym chcecie.oczko

Wysłane przez Gizi 

Gizi (offline)

Post #1

24-06-2014 - 17:46:52

Warszawa 

Ruskie pierogi

Z ciastem mam problem. Nie podam składników bo robię na pamięć, nigdy nie ważę. Ale moje ciasto składa się z mąki, oleju ok. 1/3 szkl, szczypty soli jajko i woda prawie gotowana. Olej to fantastyczna sprawa bo ciasto jest elastyczne, nie wysycha w czasie lepienia i po ugotowaniu jest bardzo delikatne i miękkie.

Nadzienie:
25 dag sera białego przemielonego,
50 dag ugotowanych ziemniaków zmielonych,
jedna duża cebula pokrojona i usmażona,
sól, pieprz
Wszystkie składniki wymieszać i nadziewać pierożki. Smacznego.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Gizi (offline)

Post #2

24-06-2014 - 17:58:57

Warszawa 

Pierogi z jabłkami

Pierwszy raz zrobiłam pierogi z jabłkami jak do domu wpadł syn ze stadem znajomych. Całe towarzystwo głodne, prawie mdleli, a obiad zostawiony dla jednej osoby.
Porozglądałam się po kuchni i wpadłam na szatański jak mi się wydawało pomysł. Jedyne co mogłam zrobić to pierogi z jabłkami.
Pierogi robiłam jak wszystkie inne. Pokroiłam jabłka na kawałki, posypałam cukrem i cynamonem i nadziewałam ciasto. Ugotowałam. I właściwie to wszystko.
Dzieciaki zjadły wszystko co do jednej sztuki i nie wiem czy to z powodu głodu, ale zapewniali mnie, że bardzo im smakowało. Od tamtej pory wielokrotnie takie pierożki gościły na moim stole. Naprawdę szczerze polecam.

Gizi (offline)

Post #3

24-06-2014 - 18:10:57

Warszawa 

Ze szpinakiem

Składniki nadzienia:
400 g mrożonych liści szpinaku (lub świeżych)
250 g ricotty
garść rukoli
2 ząbki czosnku
sól
pieprz

Szpinak wrzucić na patelnię wraz z rozgniecionym czosnkiem. Gdy odparuje z niego woda doprawić , solą i pieprzem. Przestudzić (nie musi być zimny), dodać ricottę, pokrojoną na drobno rukolę, wymieszać (ew. doprawić).

Ciasto cienko rozwałkować, wykrawać z niego kółka, nakładać łyżeczkę nadzienia i zlepiać pierogi. Ja często robie okrągłe pierogi, zlepiając je z dwóch kółek. Idzie wówczas szybciej, bo nadzienie ze szpinakiem i ricottą jest mniej ścisłe niż np. ziemniaczano - serowe. Gotowe pierogi ugotować we wrzącej wodzie. Podawać polane stopionym masłem.

Rukola dodaje ostrości nadzieniu.

Gizi (offline)

Post #4

08-07-2014 - 18:01:26

Warszawa 

Pierogi z serem i jagodami. Dzisiaj zrobiłam i dzisiaj jadłam. Pychotka. Jak ktoś nie próbował to niech się odważy. Nic w zasadzie do pisania nie ma. Ser biały mielimy, dodajemy cukier waniliowy i cukier puder do smaku. Jak to zmiksujemy to dokładamy jagody. Delikatnie mieszamy i już. Pycha. Jagoda bardzo ładnie przełamuje smak słodkiego sera.je

Al_la (offline)

Post #5

15-04-2015 - 12:45:56

k/Warszawy 

[www.facebook.com] uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

sielinka (offline)

Post #6

13-02-2018 - 15:50:45

Mi ostatnio posmakowały pierogi z różnymi kaszami i grzybami albo z warzywami. Takie nie do końca oczywiste i mało popularne połączenia składników, ale są bardzo smaczne!! Dobrze, że moja mama akceptuje moje pomysły na dania i teraz jest na etapie testowania dla mnie różnych farszów
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 410
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016