10 niebezpiecznych ludzkich pokarmów dla kotów

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

18-03-2014 - 09:45:37

k/Warszawy 

[ulubiency.wp.pl]

kilka grzechów popełniłam, ale koty przeżyły przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lulu (offline)

Post #2

18-03-2014 - 12:30:27

k/Kwidzyna 

Ja nie jestem kociara, ale mamy tu, od wielu lat, takiego osiedlowego kotka. I z obserwacji wiem, że kot wie co dla niego jest najlepsze. Jest jedzenie, które je od razu i jest też tak, że grymasi ... i zostawia wałęsającym się pieskom. Najlepszym przykładem było jak kiedyś kupiłam karmę dla psów (sknerstwo za tym przemawiało, dużo i tanio), kot się całkowicie wypiął na to żarcie. W ramach przeprosin, zakupiłam karmę dla kotów, to było wielkie żarcie mniam.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mea (offline)

Post #3

18-03-2014 - 12:45:08

Piaseczno 

jaaaaa a ja mojemu czasem dawałam mleko i jajo surowe.... no dobra, teraz już wiem, że nie możnanie za to jakis czas temu odkryłam przez przypadek, że koty uwilbiają zielone oliwki, oczywiście zajrzałam do netu i wyczytałam, że:
-niewielka i pozornie atrakcyjna jedynie z powodu swojego kształtu kuleczka u większości kociaków wywołuje niepohamowany atak radości i chęć spałaszowania smakołyku, który z kocim przysmakiem zupełnie się nie kojarzy. Wszystkiemu winne zawarte w nich substancje chemiczne przypominające skład budzącej kocie pożądanie kocimiętki. Właśnie dlatego oliwkowe aromaty oddziałują niemal dokładnie tak samo na ukryte w kocim nosie receptory.Zdziwieni odkryciem nowej oliwkowej pasji swojego kota właściciele nie powinni się martwić – jedna oliwka kotu nie zaszkodzi.

Mój dostał wariacji, uwielbia jemniam

With or without you...

Krynia58 (offline)

Post #4

18-03-2014 - 12:51:31

Warszawa 

kot
Pogłaszczcie ode mnie wszystkie Wasze kotyuśmiech
Ja bardzo chciałabym mieć kicię w domu,ale mieszkanko malutkie
Poza tym mój mąż kotów nie znosi
smutny

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Al_la (offline)

Post #5

18-03-2014 - 15:37:12

k/Warszawy 

Niekiedy koty mają podniebienie "francuskich piesków" duży uśmiech
Są takie, które zjedzą wszystko, łącznie z tym, co ludzie dadzą "ze stołu", a są bardzo wybredne i jest z nimi kłopot.
Na pewno ma to związek z karmieniem kotka od początku, ale pewnie nie zawsze.
Kiedy wzięłam pierwszego kota myślałam, że koty lubią mięso, ryby i mleko przewraca_oczy
Mleko pił, a nie wolno dawać, choć mój kot nie miał biegunki. Za mięsem szalał - każdym mięsem, a podobno wolno dawać tylko wołowinę. A kiedy czuł zapach surowej ryby to dostawał amoku, więc dobra pańcia dawała rybki, a tego nie wolno robić - szczególnie jeśli mamy kastrata.

Od drugiego kota w domu pańcia ma internet, doświadczenie i jest mądrzejsza duży uśmiech Ale o jajeczku dopiero teraz się dowiedziała przewraca_oczy
A słyszałam gdzieś, że kot po jajeczku ma ładną sierść...bezradny

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aga66 (offline)

Post #6

01-04-2014 - 17:37:19

Warszawa 

Mój Gutek bardzo lubi suchy chleb, a żeby tego byo malo to uwielbia makaron ze szpinakiem, czosnkiem i mozarelląchichot

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

mea (offline)

Post #7

01-04-2014 - 18:48:02

Piaseczno 

a mój pączki wciągaszok

With or without you...

Jolcia (offline)

Post #8

01-04-2014 - 18:58:47

A moja kotka wcina chipsyniedowiarek Czasami też dam jej loda polizaćchichot

aga66 (offline)

Post #9

06-04-2014 - 15:09:51

Warszawa 

Oj tak zapomniałam, lody to priorytet dietyduży uśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

sielinka (offline)

Post #10

13-02-2018 - 16:00:55

Kotka mojej teściowej uwielbia lukier z pączków, krówki (ale te kruche) i uwaga... klej np. z tych zamknięć do chusteczek. Tego ostatniego nikt jej świadomie nie daje, ale ona skubana potrafi znaleźć paczkę chusteczek w najciemniejszym kacie i na najwyższej półce i jeszcze w dodatku jakoś się do nich dostać... Nie wiem jak ona to robi. I nie wiem też jak to się stało, że do tej pory się nie pochorowała po takiej diecie, ale faktycznie nigdy z tego typu problemami jej właściciele nie mieli do czynienia.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 447
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018