Co nam w duszy gra meloman

Wysłane przez Amazonki.net 

Al_la (offline)

Post #1

19-10-2016 - 12:55:28

k/Warszawy 

A mi dzisiaj tak gra:

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

lubię taką muzykę tak

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #2

19-10-2016 - 14:05:13

Gdańsk 

melomanbrawo fajne, ale jak na dzisiejszą angielska pogode - dla mnie troche za smutne... uśmiech, a jeszcze kiedys sprawdzę tekst czy nie zalatuje dekadencją... oczkojęzyk

Kuba (offline)

Post #3

19-10-2016 - 19:43:48

Gogolin 

the finger smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-10-2016 - 19:46:12 przez Kuba.

dziubas (offline)

Post #4

20-10-2016 - 14:48:50

Gdańsk 

Kuba (offline)

Post #5

12-11-2016 - 18:10:39

Gogolin 

ira (offline)

Post #6

27-12-2016 - 21:49:08

[www.youtube.com]

Nie mogę, nie mogę się pogodzić z Ich śmiercią...

Kuba (offline)

Post #7

06-01-2017 - 15:42:24

Gogolin 

[www.youtube.com]

Lady Pank - Przerwa w trasie

Utwór z płyty Zawsze tam, gdzie ty z roku 1990. Autorem tekstu (podobnie jak i wszystkich na tej płycie) jest nieżyjący już Jacek Skubikowski. Daję ten utwór nie tyle ze względu na muzykę, bo akurat nie on jest moim ulubionym z tej płyty, ale bardziej na tekst, niezwykle wzruszający. Tragedia, która dotknęła Naród Rosyjski bo stracie Chóru Aleksandrowa jak najbardziej koresponduje ze strofami Ś.P. Jacka...

dziubas (offline)

Post #8

06-01-2017 - 16:24:05

Gdańsk 

Ooo! uśmiech Jak miło, ze sie w tym watku znowu cos pojawiło! meloman

Kali (offline)

Post #9

06-01-2017 - 17:34:36

Warszawa 

video: [www.youtube.com]

A mi od tygodnia gra jak w załączniku, szkoda że na koncert już się nie wybiorę smutny

Kuba (offline)

Post #10

06-01-2017 - 19:02:49

Gogolin 

Lady Pank - Młode orły

Proste, pewnie naiwne, a jakie piękne... Dla niewtajemniczonych, to pierwszy tekst dla Lady Pank autorstwa wokalisty Janusza Panasewicza. Jak na debiut, chybe nieźle, co...?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-01-2017 - 19:07:34 przez Kuba.

dziubas (offline)

Post #11

07-01-2017 - 16:06:27

Gdańsk 

wczoraj napisałam sie tu jak gupia język i wszystko zeżarło... załamka, zastanawiam się czy moze nie mialam tu tego zamieszczać...myśli, a jednak sprobuję! tak
dzięki Kuba za obydwa kawalki LP! serce, od wczoraj "podsluchuję" ich rózne kawalki takze z płyty Zawsze tam, gdzie Ty i przyznam sie, ze zdarza mi sie chyba to po raz pierwszy w życiu! meloman, nie po raz pierwszy natomiast, z Twoją pomocą, odkrywam rzeczywiście piekno, nie tylko muzyki ale i poezji, bo tekst do utworu jest przeciez poezją! W mediach o zespole i Panasie mozna natrafić na kulisy rożnych skandali z ich udzialem... ale ich muzyka, a teraz sie okazuje, ze teksty tez, swiadcza o ich dużej wrazliwości, która pewnie jest w kazdym z nas, czasami głęboko zakopana... (boje sie, ze bede musiala pisac w odcinkach...! stres)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-01-2017 - 16:17:38 przez dziubas.

dziubas (offline)

Post #12

07-01-2017 - 16:34:32

Gdańsk 

tekst Jacka S. niewatpliwie traktuje o śmierci, moze gdzies autor tłumaczył, co mial na mysli, jeżeli nie-juz sie nie dowiemy, słowa "to nie koniec" kazdy moze zinterpretować po swojemu, dla mnie zwłaszcza w tym światecznym okresie brzmia i znaczą pocieszająco! jeszcze zastanawialam sie nad takim "drobiazgiem" w tekście, w wiekszosci miejsc podajacych ten tekst rozpoczyna sie on slowami "Kiedy wróci do mnie jeden z tych..." a w jednym miejscu natknęłam się na słowa "po mnie", czy to duża róznica? raczej nie, ale uważnie słuchajac jak spiewa Janusz, nie potrafię jednoznacznie orzec, która wersja jest prawidłowa bezradny
tekst Młodych orłów także piękny i prawdziwy, bo w każdym z nas drzemie potrzeba kochania i bycia kochanym wstydniś, tez swiadczy o wrazliwości autora, ktory czesto bulwersował mnie swoim zachowaniem na scenie ( na żadnym koncercie nie byłam), a to tylko przykrywka róznych zranień, ograniczeń, doswiadczeń a na poczatku bierze sie to z checi rozpaczliwego zwrócenia na siebie uwagi, buntu i i wolania o pomoc...
Fajnie Kali, że tez pochwaliłas sie , co tobie w duszy gra..., w ostatnim czasie, w zwiazku ze śmiercią GM bardzo duzo czytałam o nim, słuchalam jednak tylko "światecznego" Last Christmas

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 07-01-2017 - 16:48:39 przez dziubas.

dziubas (offline)

Post #13

07-01-2017 - 18:00:53

Gdańsk 

czy juz was zeby rozbolały? pyta bo to jeszcze nie koniec...jezor, ale juz dośc krotko prosi, w końcu przymusu czytania nie ma...język
wracam wiec do moich odczuć w stosunku do George'a Michaela, jestem wrecz przeraźliwie hetero i przyznam, ze do niedawna nie rozumiałam nikogo o innej orientacji...gafa, Kuba moze pamieta moja niechęc do Fredka M. czy tez lekko do Eltona Johna, to samo z GM, i teraz jak on juz umarł, dowiedziałam sie jak był głeboko poranionym człowiekiem, jak bardzo szukał akceptacji, jak sie w tej gonitwie rozmijał z prawdą, rozczarowywał i brnął dalej nie mogac już nad niczym zapanować a jednak w srodku został człowiekiem wrażliwym na potrzeby innych, czyż Bóg, który obdarzyl go takim talentem mogł go nie kochac tak jak mnie...? to dlaczego nim gardziłam...? myśli, fajnie, ze to sie juz zmienia i zaczynam inaczej myśleć uśmiech
ale sie rozgadałam..., sorki! taka miałam potrzebę...serce padło na ten watek...bezradny

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-01-2017 - 18:04:08 przez dziubas.

dziubas (offline)

Post #14

10-01-2017 - 19:38:25

Gdańsk 

Fajne słowa i fajna muzyka! sercemeloman[youtu.be] melomanserce

dziubas (offline)

Post #15

11-01-2017 - 17:00:04

Gdańsk 

cały dzień w duszy mi gra i śpiewa Sting...meloman, chetnie poznałabym tłumaczenie tekstu, ale go w necie nie znalazłam bezradny, piekny duet...brawo
sercemeloman[youtu.be] melomanserce

Kali (offline)

Post #16

11-01-2017 - 17:10:18

Warszawa 

Mój faworyt wśród duetów Stinga to
[www.youtube.com] gara mi to w duszy od lat meloman

dziubas (offline)

Post #17

11-01-2017 - 17:34:42

Gdańsk 

mi tez sie podoba!!! okmeloman

dziubas (offline)

Post #18

11-01-2017 - 18:02:12

Gdańsk 

...jejciu!!! jakie to piękne!!! brawo
sercepłaczemeloman[youtu.be] melomanpłaczeserce
I Will Be There-Będę Tam
Ona jest jak pani w dole drogi
Albo po prostu kobieta na ulicy.
Jak każda matka którą możesz znać.
Dla mnie ona jest osobą, która zaplanowała
Doprowadzić nas do Krainy Czarów,
Zawsze chciała, żebyśmy poszli,
I powiedziała:

Nigdy nie będziesz samotna,
Pamiętaj, że zawsze będę się troszczyć
Gdziekolwiek jesteś
Pamiętaj, będę tam.

I podobnie jak inna pani, którą znamy
Ona ma uśmiech tak jasny i słodki,
I włosy tak białe jak zwichrowany śnieg
Choć życie nigdy nie jest łatwe, dzień w dzień,
Ona ma bardzo szczególny sposób
Aby sprawić byśmy się śmiali, kiedy jesteśmy smutni
I mówi:

Gdziekolwiek jesteś
Pamiętaj, będę tam.

Gdziekolwiek jesteś
Pamiętaj, będę tam.

Gdziekolwiek jesteś
Pamiętaj, będę tam.

Będę tam.
Będę tam.

No jestem całkowicie rozmiekczona...bezradnypłacze

Al_la (offline)

Post #19

11-01-2017 - 18:29:45

k/Warszawy 

Uwielbiam Katie serce

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

dziubas (offline)

Post #20

11-01-2017 - 18:32:46

Gdańsk 

ja tez choc rzadko ja słucham...tak

Al_la (offline)

Post #21

23-02-2017 - 20:31:43

k/Warszawy 

A ja dziś sobie słucham i słucham....[www.youtube.com] serce

ira (offline)

Post #22

13-05-2017 - 20:03:41

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 331
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016