Przerost endometrium

Wysłane przez Amazonki.net 

tesa (offline)

Post #1

27-08-2012 - 21:56:23

Witajcie. Dziś rano zauważyłam coś na majtkach, delikatną brązową plamkę. Panika. Umówiłam się z ginką. Najpierw pobrała wymaz (szczoteczką jakąś), a później zaczęła mnie badać no i na palcu pojawiło sie troszkę krwi. Włożyła tam taki długie nożyce z gazikiem i znowu tam trochę krwi było. Jak badała ręcznie to mówiła że nie widzi nic złego. Później zrobiła usg dopochwowe i stwierdziła że endometrium ma 7 mm i że jest na granicy. I że ze wzgl. na fakt żę to plamienie i ten przerost to muszę mieć abrazję.Oczywiście powiedziałam jej że jestem hormonozależna (nolvadex i lucrin). Na końcu powiedziała że to krwawienie które było u niej na palcu to pewnie wynik pobierania wymazu ale trzeba sprawdzić. Wiecie co ja już nie wiem. Nie wiem naprawdę czy to co rano dziś zauważyłam to plamienie z dróg rodnych czy poprostu kiepska toaletagafa (rano miałam lekką biegunkę). Poza tym lekarka wogóle nic nie mówiła o moich mięśniakach na macicy (a wiem że są). Już sama nie wiem czy powinnam sie poddać tej abrazji. Na usg pół roku temu też miałam endometrium 7 mm. Czy ta abrazja jest bezpieczna? Czy mozna ją wykonywać jak ma się mięśniaki macicy? Co sądziecie na ten temat?

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="tesa" /></a>

lulu (offline)

Post #2

27-08-2012 - 22:30:01

k/Kwidzyna 

Ja miałam trzy razy, co trzy miesiące, ale u mnie narosło prawie na 21 mm. Miałam też mięśniaki, w wyniku nic złego nie było. Ponieważ rosło sobie i rosło, to zdecydowałam się na usunięcie całego dołu. Abrazja jest to bezpieczny zabieg. Są lekarze, którzy przy grubszym endometrium dopiero zalecają ten zabieg.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

tesa (offline)

Post #3

27-08-2012 - 23:56:30

Dzięki Lulu, czyli mięśniaki nie są przeciwskazaniem do tej abrazji?

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="tesa" /></a>

lulu (offline)

Post #4

28-08-2012 - 00:12:40

k/Kwidzyna 

Myślę, że nie. U mnie po każdym zabiegu nie było żadnych kłopotów. Te mięśniaki lekarze zobaczyli jak było badanie histop. ... pewnie to przerośnięte endometrium je ukrywało.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

suchal (offline)

Post #5

28-08-2012 - 09:07:43

Uzdrowisko 

Tesa, będąc ostatnio u ginekologa, zadałam pytanie: czy fakt, że po pobieraniu wymazu miałam lekkie brudzenie to norma?
Lekarz odpowiedział, że tak, może tak być. Wymaz pobiera się właśnie tą szczoteczką, po której może być taka reakcjka.
Endometrium mam różne 6, 9, 7mm. Abrazji nie miałam.

debora48 (offline)

Post #6

28-08-2012 - 09:41:17

Kozienice 

Tesa, ja jak brałam tamoksifen to endometrium urosło do 30mm/też było małe plamienie/, dwa razy miałam abrazje, od 3ech mies. biorę Egistrozol.....jak będzie po nim jeszcze nie wiem. Jak bym miała 7 do 10 mm to bym się nie przejmowała i nie robiła abrazji, ale sluchaj się lekarza.... może nie jednego.

bovalino (offline)

Post #7

28-08-2012 - 15:11:56

Niedaszów 

Biorę inhibitory aromatazy , najpierw miałam arimidex , teraz anastrozol. Jak każdy lek , mają dodatkowe efekty specjalne , ale dzięki nim pozbylam się endometrium. tydzień temu byłam u dowcipnej i okazało się , że całkiem zanikło. A dawało mi popalić , już pare razy miałam abrazję i po jakimś czasie wracało. Ostatnio podczas chemii rok temu. lekarze chcieli mi wyciąć cały dół na cito , nie zgodziłam się i dobrze zrobiłam . Okazało się , że dobrze dobrany lek wystarczy .

miałam piękne plany......i rozśmieszyłam Boga......teraz nie mam żadnych...........więcej go nie rozśmieszę.......chcę żyć spokojnie

Haniap. (offline)

Post #8

28-08-2012 - 15:38:35

Poznań 

Tesa, myślę, że powinnaś pomyśleć o konsultacji u innego ginekologa. A po Tamoksifenie też endometrium szalało i zdecydowałam się na operację usunięcia macicy i jajników. Nie wiem czy dobrze, czy źle, ale wiem, że jestem trochę spokojniejsza ... przynajmniej o podwozie oczko

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

61grazyna (offline)

Post #9

31-08-2012 - 10:43:09

rypin 

Witam tez mam problem z endometrium ,czy moze mi ktos polecic dobrego lekarza z Torunia.

lulu (offline)

Post #10

31-08-2012 - 11:13:09

k/Kwidzyna 

Zajrzyj sobie do naszej bazy danych, może coś znajdziesz dla siebie.
[amazonki.net]

je

serenia (offline)

Post #11

03-01-2013 - 18:44:21

Cieszyn 

Witam, jestem po usg endometrium i ma sie ono dobrze bo jest na 4,7 mm ( to pierwszy i jedyny pomiar jaki miałam podczas brania tamoxifenu ) dodam że 3 lata nie miesiączkuję , wybieram sie na zabieg abrazjii a po odebraniu wyników na usunięcie jajników i macicy tak profilaktycznie.......to chyba dobra decyzja co nie ??? stres

'Każdy nowy dzień zaczyna się głęboka nocą'
'Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
nie gaś nigdy światła nadziei'

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-01-2013 - 18:45:01 przez serenia.

serenia (offline)

Post #12

28-01-2013 - 08:58:17

Cieszyn 

No i mam wyniki abrazjii ....wszystko jest ok aleeeeeeeee termin na usunięcie dołu już mam i troszkę się boję stres nie tak bardzo operacji a tego bólu juz po zmeczony , czy któraś z Was co przeszła taką operacje mogła by mi napisać jak długo dochodzi sie do stanu używalności swojego ciała ?

'Każdy nowy dzień zaczyna się głęboka nocą'
'Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
nie gaś nigdy światła nadziei'

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-01-2013 - 09:02:52 przez serenia.

Al_la (offline)

Post #13

28-01-2013 - 10:57:43

k/Warszawy 

Tu zajrzyj [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

tinka25 (offline)

Post #14

29-01-2013 - 22:25:05

Witam, niewiem czy ktoś jeszcze tu zagląda?
Mam 25lat miałam robione usg tv i wyszło endometrium niejednorodne 18,4mm czy to źle?czy może to oznaczac raka lub co innego?Dodam że plamiłam,miesiączka z duzymi skrzepami, ból po stosunku i plamienie,ból dołu brzucha dochodzący po dół pleców i ud.Strasznie się boje czekam za wynikami histo-pato.Mam dziecko 6letnie.Pozdrawiam

Al_la (offline)

Post #15

29-01-2013 - 22:47:35

k/Warszawy 

Tinka, trudno powiedzieć, jaka to może być przyczyna.
Musisz poczekać cierpliwie na wynik.
Jesteś młoda, więc może to są zaburzenia hormonalne.
Endometrium masz pogrubione, ale w tym wieku przed miesiączką takie jest.

Na zapas się nie denerwuj. Raka u Ciebie nie podejrzewam uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

andzia73 (offline)

Post #16

29-01-2013 - 22:57:19

Gdańsk 

tinkapocieszaNie denerwuj sie pocieszaja miałam endometrium 21 mm .histo wyszło ok..Ala ma racje zalezy w jakiej fazie cyklu Tobie to stwierdzili...

tinka25 (offline)

Post #17

29-01-2013 - 22:58:41

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Kurcze strasznie się boje i myśle, myśle i myślesad smiley
Oprócz endometrium miałam ognisko hiperechogeniczne o wym.10,5x9,4mm lekarz powiedział że może to "polip" tak wiec niewiem wkońcu co to było.Miałam łyżeczkowanie a czytałam że to jest robione w ciemno więc niewiadomo czy usunoł mi polipa"?.
Wynik za tydzień, niewiem jak wytrzymam...
ps.Usg miałam robione 10dni przed spodziewaną miesiączka.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-01-2013 - 23:00:08 przez tinka25.

andzia73 (offline)

Post #18

29-01-2013 - 23:04:23

Gdańsk 

tinka25
Usg miałam robione 10dni przed spodziewaną miesiączka.
no i własnie...dlatego endometrium moze byc pogrubione....dlatego spokojnie..pocieszawiem nerwów to duzo kosztuje ...kciuki trzymam aby było okejbuziak

Al_la (offline)

Post #19

29-01-2013 - 23:09:51

k/Warszawy 

Poczekaj spokojnie.
Ja mam ciągle przerost endometrium.
Miałam już zdiagnozowanego polipa (3 razy) i mięśniaka i torbiele i jak widzisz żyję uśmiech
A ty jesteś o ponad połowę młodsza ode mnie, więc myślę, ze to hormony Ci skaczą uśmiech

tinka25 (offline)

Post #20

29-01-2013 - 23:10:34

Dziękuje za pomoc i słowa otuchysmiling smiley
Jeszcze tydzień i zobaczymyyy...
Mam pytanko a jak długo sie powinno plamić po zabiegu,ponieważ ja miałam zabieg tydzień temu i cały czas mam plamienia raz większe raz mniejsze,od wczoraj większe i ból w dole brzucha szczególnie po prawej stronie aż tak dziwnie boli mnie udo..Pozdrawiam Was serdeczniesmiling smileyFajnie że jesteście smiling smiley))

Al_la (offline)

Post #21

29-01-2013 - 23:14:25

k/Warszawy 

Plamić można do 2 tygodni.
Ja miałam tak, ze plamiłam tylko 7 dni.
A za drugim razem plamiłam 3 dni, potem tydzień było czysto, a potem znów zaczęłam plamić. Też się wystraszyłam duży uśmiech
Ból brzucha z promieniowaniem do uda też przerabiałam uśmiech

tinka25 (offline)

Post #22

29-01-2013 - 23:22:43

No właśnie zastanawiałam się czy juz jest coś nie tak?.Ale jak może tak długo to dobrze.
A co ozancza te endometrium NEJEDNORODNE bo nie moge znależć pisze tylko o jednorodnym..

andzia73 (offline)

Post #23

29-01-2013 - 23:28:34

Gdańsk 

Ech tinka ty sie nie doszukuj duży uśmiechniejednorodne moze znaczyc wszytko....ja miałam tez niejednorodne... potem w histopacie wyszly jakies szaro -brunatne coski..i do tego torbiel czekoladowa i jeszcze insze ustrojstwaduży uśmiech...no ładnie teraz do łózeczka spacpocieszabuziak

Al_la (offline)

Post #24

29-01-2013 - 23:33:02

k/Warszawy 

Niejednorodne jest wtedy, kiedy są w nim torbiele, mięśniaki, polipy.
A Ty masz polipa, dlatego endometrium pogrubione, plamienia i niejednorodne endometrium.
Jeśli nie usunęli Ci go w czasie łyżeczkowania, to zrobią histeroskopię. Miałam 2 razy, nic strasznego uśmiech

tinka25 (offline)

Post #25

30-01-2013 - 06:50:31

Już się nie doszukuje,jestem spokojniejszaprzewraca_oczy
Czekam do wtorku jak wynik.Pozdrawiam cieplutkobuziak

Halka (offline)

Post #26

30-01-2013 - 20:05:31

SERENIA - jestem po takiej operacji. Wiadomo, brzuszek (a raczej rana, jak po każdej operacji) troszkę boli, ale będziesz dostawać kroplówki z lekiem przeciwbólowym, a potem naprawdę się już tego nie czuje. Trzeba pamiętać, żeby koniecznie się przemóc i starać się ruszać (a tak!) już od następnego dnia po operacji. Zresztą same pielęgniarki nas dopingowały do tego. Czwartego dnia maszerowałam kilkanaście minut korytarzem szpitala (tylko powolutku!). CHodzi o to, żeby rozruszać delikatnie "wnętrzności" i mięśnie, żeby nie było w przyszłości zrostów, które są bolesne. Po wypisaniu do domu (przeciętnie po 5 dniach) dostaniesz rozpiskę, jakie ćwiczenia należy robić, żeby dojść do formy. Jeżeli masz jakieś pytania co do samej operacji, czy postępowania potem, czy inne - pisz, chętnie odpowiem. Sama się bałam i w sukurs przyszła mi nasza koleżanka z forum, radząc co zabrać ze sobą, czego unikać itp.
Acha, ważne - weź ze sobą do szpitala szare mydło Biały Jeleń - tylko tym mydłem będziesz się mogła myć przez jakiś czas (dezynfekuje i wysusza ranę). Pielęgniarki w szpitalu są niezawodne w takich sprawach i chętnie podpowiadały nam, co robić, żeby się szybciej rana goiła itd. Pozdrawiam

tinka25 (offline)

Post #27

03-02-2013 - 20:17:54

Witajcie ponownie.
Mam wynik raczej jest oksmiling smiley)
tylko nie rozumiem co w nim jest.Proszę o pomoc:
Endometrium in stadio secretionis.
Fragmenta parva endocervicis.Dziękuje

Al_la (offline)

Post #28

03-02-2013 - 20:34:48

k/Warszawy 

Endometrium w stadium wydzielniczym
Fragmenty śluzówki kanału szyjki

Wszystko ok uśmiech

tinka25 (offline)

Post #29

03-02-2013 - 21:42:17

to super,kamień spadł mi z serca.smiling smiley
Ale nierozumiem, czyli tego polipa nie wysłali do badania?
Nie bede potrzebować żadnych leków ani leczenia smiling smiley

Al_la (offline)

Post #30

03-02-2013 - 21:50:58

k/Warszawy 

O to zapytaj lekarza.
A polipów się nie leczy, tylko wycina uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 42
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012