Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą?

Wysłane przez maja1987 

maja1987 (offline)

Post #1

23-06-2014 - 09:11:26

kłodzko 

Witajcie. Dziś mam pierwszą od daaaawna rozmowę kwalifikacyjną. Nie jest to jakieś nie wiadomo co, bo tylko żabka. Chciałabym jednak wrócić do robienia czegokolwiek bo czuje jak obrastam mchem niezdecydowany
I tu moje pytania:
Czy powinnam mówić przyszłemu pracodawcy o chorobie?
Czy w medycynie pracy także muszę o tym mówić, jeżeli musze jakie powinnam mieć dokumenty?

Obawiam się, że kiedy powiem o chorobie pracy nie dostanę załamka

Proszę pomóżcie serce

mea (offline)

Post #2

23-06-2014 - 16:04:38

Piaseczno 

Majka, ja niedawno byłam w podobnej sytuacji. Po powrocie ze zwolnienia, 1 dnia dostałam wypowiedzenie. W następnym tygodniu poszłam na rozmowę w sprawie pracy, 1 od 13 lat, stracha miałam okropnego i też pytałam dziewczyny co mam robić i mówić.
Postawiłam na szczerość, powiedziałm, że muszę co 3 tygodnie brać kroplówkę (herceptyna), że czasem wyskoczą mi badania itd. Szef okazał sie człowiekiem, powiedział, że jesteśmy ludźmi i musimy sobie pomagać. Mi sie udało, dostałam tę pracę, właśnie dziś byłam drugi dzień.
Co do medycyny pracy, to ja wykorzystałam 182 dni zwolnienia lekarskiego, potem pół roku niezdolności i po tak długim zwolnieniu, onkolog musiała mi wystawić zaświadczenie, że nie widzi przeciwwskazań do powrotu do pracy. Na tej podstawie lekarz med. wydał orzeczenie "zdolna do pracy".

Nie musisz mówić, że chorowałaś, nie wiem na jakim etapie teraz jesteś, ja tak jak napisałam biore jeszcze hercię także wcześniej czy później i tak by wyszło na jaw, że się leczę.
Powodzeniabuzki

With or without you...

justyna81 (offline)

Post #3

23-06-2014 - 16:35:32

ostatnio kiedy oglądałam konferencje prasową p. Tuska w sprawie afery taśmowej stwierdziłam, że jeśli ja bym się tak przygotowała od rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiadania na pytania tak jak On na pewno dostałabym pracę winking smiley

a tak serio to jestem za prawdą, lepiej powiedzieć, żeby ktoś później nie miał do Ciebie pretensji.
powodzenia smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-06-2014 - 16:36:39 przez justyna81.

andzia73 (offline)

Post #4

23-06-2014 - 17:01:07

Gdańsk 

Dokładnie lepiej odrazu powiedzieć ,że się jest po przejsciach...A Twój urok osobisty przysłoni Twoją historie chorobową i tego sie trzymajbuziakjesli sie nie uda w ten sposób to lepiej z "takim" nie współparacować..oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-06-2014 - 17:01:28 przez andzia73.

aquila (offline)

Post #5

23-06-2014 - 18:35:32

ja bym nie była taka wyrywna z tym mówieniem, no chyba że od razu na wstępie wyczujesz, że pracodawca jest w porządku; dobrze czasami zaufać intuicji

no ale lekarzowi medycyny pracy to musowo trzeba powiedzieć

It's just a ride ...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 392
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016