POMYSŁ NA BIZNES

Wysłane przez baniula 

baniula (offline)

Post #1

24-01-2011 - 16:57:18

LESZNO 

Pozwalam sobie założyć wątek o tej tematyce.
Poszukuję pomysłu na pracę , a właściwie na działaność gospodarczą.
Muszę zacząć główkować, ponieważ niedługo mogę zostać bez środków do życia.

Heh ................. proszę mnie tu podsuwać różności,
..................wiem , że jesteście mądre, a ja mam pustkę w głowie.

Na forum od 21 stycznia 2006 roku

andzia73 (offline)

Post #2

24-01-2011 - 17:32:04

Gdańsk 

Pomysłów może być mnóstwo...Ale napisz co lubisz robić...Tak to trudno doradzić...W jakim miejscu miało to by być...Czy sklep,kawiarnia,1001 drobiazgów....jedno jest pewne,jest ogrom możliwości trzeba tylko się rozejrzeć... co się dzieje wokoło,czego brakuje w okolicy...duży uśmiechMy chciałyśmy z siostrą otworzyć upominkowy-chemiczno -papierniczy sklep...Ale na razie musimy poczekać...

baniula (offline)

Post #3

24-01-2011 - 17:43:16

LESZNO 

Miasto 60 tys ludności to trochę małe, sklapów trochę jest. rozglądam sie do okoła i obserwuję, ale moje spostrzeżenia nic nie wnoszą d mojej łepetyny. Są miejsca w których nowy sklep utrzymuje się jakiś krótki czas i pada. Handlowcem nigdy nie byłam myśli i pewnie doświadcaenie na poziomnie 0 mam, mogły by być usługi ale fachu jakotakiego nie mam choć pojetna jestem, ale zabrakło mnie sprytu życiowego.

Andzia ty to chyba sprytniejsza jesteś , bo już masz pomysła i cel ..................tak

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 17:44:49 przez baniula.

agawa (offline)

Post #4

24-01-2011 - 17:46:30

okolice 

Od zawsze mówię, że jakby_co - dam sobie radę przewraca_oczy
Baniulu - pomysł oddaję za darmo: pieczenie ciast domowych, pierogów wszelkich, innych dań czasochłonnych - na konkretne zamówinie i dostarczanie po wykonaniu do drzwi zamawiającego. Najtrudniej zacząć, bo ktoś musi zaufać. A później idzie lawinowo pocztą pantoflową radocha
Gdyby w mojej okolicy taka pani w ten sposób działała - miąłaby pracy po pachy...
*
Tak sobie myślę, że ja z ciastami wyskakuję, a może Ty myśłisz o poważnym i wielkim biznesie myśli Też mam kilka pomysłów, ale środki trzeba spore zaiwestować myśli w sklep na pewno...

andzia73 (offline)

Post #5

24-01-2011 - 17:47:07

Gdańsk 

To moja sis taka spryciula...ona to i by Tobie worek od kartofli sprzedała i byś się nie kapła...Ale trzeba by pomyśleć o czymś co by Cię cieszyło...bo być na swoim i nie mieć z tego satysfakcji to kicha...

agawa (offline)

Post #6

24-01-2011 - 17:50:47

okolice 

Andziu - w samo sedno trafiasz. Mówią, że gdy praca jest twoją pasją, to nie pracujesz, a jeszczemasz z tego pieniądze. I o to chodzi chichot

andzia73 (offline)

Post #7

24-01-2011 - 17:52:46

Gdańsk 

No właśnie...duży uśmiech garmaż fajna sprawa ,ale nie wiadomo czy baniula lubi gotować..

żaba (offline)

Post #8

24-01-2011 - 17:55:30

Wszystko tylko nie handel!!
pomyśl o usługach,to przyszłość!!

agawa (offline)

Post #9

24-01-2011 - 17:58:36

okolice 

Barek? Kawiarenka?
Się rozmarzyłam... takie miejsce z dobrą kawą i maleńkimi ciasteczkami - gdzie można prasę poczytać.... leży sobie ona i się czyta. Wygodne fotele, małe stoliczki (a każdy inny, kupione za gorosze, przyozdobione ręcznie robionymi poduszkami) ... I jeszcze gry planszowe...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 18:01:12 przez agawa.

andzia73 (offline)

Post #10

24-01-2011 - 18:00:36

Gdańsk 

Tak żabciu do handlu to tylko Ci, którzy mają do tego smykałkę...O usługach warto pomyślećbuziak.

agawa (offline)

Post #11

24-01-2011 - 18:04:38

okolice 

A jakie moga być działy usług?
gastronomia
zdrowie i rehabilitacja
odzież (czyli pranie, szycie)
?

andzia73 (offline)

Post #12

24-01-2011 - 18:09:07

Gdańsk 

fryzjer,informatyka, turystyka,transport, łączność,opieka społeczna,nieruchomości itd...
Aguś sama bym do tej kawiarenki wpadładuży uśmiech

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 18:12:22 przez andzia73.

madzia_61 (offline)

Post #13

24-01-2011 - 18:12:57

podobno najlepiej w jedzonkowy biznes założyć ,Baniula musisz podpatrzeć czego waszym mieście nie ma lub w pobliżu .Wiesz teraz rożnego rodzaju maleńkie knajpki modne ,żeby niedrogo i dobrze zjeść a wieczorkiem przy fajnej muzyce wypić piwko ,lampkę winka i żeby było kameralnie .Ja też myślę o swoim biznesie ,kiedyś miałam i byłam cala heppy ,pomimo trudności ale do odważnych świat należyśmiech .

andzia73 (offline)

Post #14

24-01-2011 - 18:17:04

Gdańsk 

Na pewno jak każdy napisze co by chciał gdyby...to na pewno baniuli jakiś pomysł podejdzie...także baniulka do bojubrawo do odważnych świat należy .Powodzenia buzki

żaba (offline)

Post #15

24-01-2011 - 18:45:12

Szewstwo(buty),kaletnictwo(torby plecaki zamki),pralnia!!!
(mamuś, teściowych zabraknie)chorujemy!!firanki ,zasłonki,pościel(naprawy)
nasze dzieci zaczną w końcu oszczędzać!wiele rzeczy do zrobienia!choćby pierogi!!!
tak sobie filozofuję!!rób ta co chce ta,a jest dużo do zrobienia!tylko trza pomyśleć!!

Hala1962 (offline)

Post #16

24-01-2011 - 18:59:11

Szczecin 

teraz jest dobry czas na otworzenie punktu przedszkolnego, nie ma takich wymogów jak przy przedszkolu, no ale trzeba mieć lokal
znajoma znajomej znajomej otworzyła taki punkt w wieżowcu, połączyła dwa mieszkania i ma kilkanaścioro dzieci pod opieką
i dobrze sobie radzi
też o tym kiedyś myślałam, ale póki pracę mam...to tylko marzę o swoim "biznesie"

żaba (offline)

Post #17

24-01-2011 - 19:04:21

bardziej na czasie żłobek!!

lulu (offline)

Post #18

24-01-2011 - 19:23:14

k/Kwidzyna 

Baniula, a może usługi księgowe, szybko się spinaj, bo już zaczynają się rozliczenia PIT ... tylko chyba trzeba jakieś uprawnienia ... czy cuś.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

żaba (offline)

Post #19

24-01-2011 - 19:35:35

lulu
Baniula, a może usługi księgowe, szybko się spinaj, bo już zaczynają się rozliczenia PIT ... tylko chyba trzeba jakieś uprawnienia ... czy cuś.
Kochana,teraz już każdy umie rozliczyć Pita,to sezonówka!

baniula (offline)

Post #20

24-01-2011 - 19:47:24

LESZNO 

Łał ..łał ...jaki odzew......miło ogromniaście .
Ja razem z córką czekałyśmy na Wasze wpisy,
jestem tak miło zaskoczona
............ analizuję wszystkie ................
muszę koniecznie coś wymyśleć , bo jak na kuroniu zostanę w niedługim czasie, to będę cieńko piszczeć,
szukam roboty biurowej ale ciężko.......... ja juz nie młoda koza
......pozdrawiam buzki

Magda (offline)

Post #21

24-01-2011 - 19:49:15

Jastrzębie Zdrój 

uśmiechbaniula może drogą pantoflowa Pierogarnia na zlecenia,
bo ja na dzień dzisiejszy to mogę być płaczką pogrzebową szkoda ,że takiego etatu nie ma
ech to życie...pracowałam w prywatnym żłobku ale dzieci trzeba dźwigać i łapka puchła
a też muszę myśleć o pracy bo moja renta po 17 latach pracy cieniuśka załamka

baniula (offline)

Post #22

24-01-2011 - 19:56:00

LESZNO 

Moja Karola obstaje ze kawiarenką z czymś takim:
[browse.deviantart.com]
[browse.deviantart.com]

no i kawa znakomita w zestawiesmiling smiley

lulu (offline)

Post #23

24-01-2011 - 19:57:27

k/Kwidzyna 

PIT-y sezonówka, ale zawsze coś ... a kontakty z ludźmi bezcenne. Właśnie takie nieformalne kontakty pomogły mi znaleźć pracę.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

agawa (offline)

Post #24

24-01-2011 - 20:42:18

okolice 

baniula

no i kawa znakomita w zestawiesmiling smiley
hot smiley
Moja znajoma w małej miejscowości podwarszawskiej prowadzi cukierenkę z kawiarnią. Nie wiem, jak na tym wychodzi finansowo, ale chyba nieźle, w każdym razie nie narzeka grinning smiley Kiedyś powiedziała, że sekretem jest dobry, ale bardzo dobry expres do kawy. Tzw wsad, czyli sama kawa to koszt ok 0.3 zł, do tego koszt energii ok 0,5 zł. A kawa kosztuje od 4 do 7 zł. Gdzie indziej takie przebicie na towarze?
Expres kupiła z likwidowanej kawiarni we Włoszech, transport kurierem, kosz 80% taniej niż w Polsce. Główne koszty to wynajem i obsługa. Z tym bywa problem, tzn - trzeba pilnować, czyli być na miejscu, bo ... strasznie o tym nawet pisać, ale niestety potwierdzają to wszystkie osoby prowadzące taki biznes - personel kradnie... moody smiley

agawa (offline)

Post #25

24-01-2011 - 20:59:02

okolice 

żaba
bardziej na czasie żłobek!!

Pamiętać trzeba, że w czarnej dziurze niżu demograficznego jesteśmy...
Ale jeśli już to - Przedszkola są łatwiejsze w formalnosciach, a żłobki sa pod pieczą Min. Zdrowia; trzeba liczyć się z ogromnymi wymogami formalnymi.
Czyli - raczej usługi skierowane do osób starszych.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 21:00:00 przez agawa.

Haniap. (offline)

Post #26

24-01-2011 - 21:26:34

Poznań 

Oglądałam w TVN siostry, które pieką mufinki z różnymi ozdobami na wierzchu. Na różne okazje, dla dzieci z grzybkami, smokami, kwiatkami... wszystko jadalne, z marcepana. Interes kwitnie, panie porzuciły pracę zawodową i tylko pieką i sprzedają. Tak samo, moim zdaniem poszły by pierogi z różnymi smakami, jeśli lubisz pichcić oczko i może kanapki na zamówienie, z dowozem do biura. Kilka blaszek świeżego placuszka też by szybko zjedli.... Takie śniadanie na zamówienie z czymś słodkim. Dobra sprawa teraz to opieka nad dziećmi w wieku szkolnym, które muszą wysiadywać w szkole, bo rodzice odsiadują z kolei w firmach do 17. Taka opiekunka może lekcje z dzieckiem i obiadek podszykować. Sama tak pracowałam przed wakacjami, jak miałam mało godzin w szkole i luzy w czasie. Tylko mało zarabiałam, ale ja dorabiałam, a można pewnie na cały etat . To na razie tyle ode mnie. Jak coś mi wpadnie do głowy o napiszę buzki

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

agawa (offline)

Post #27

24-01-2011 - 21:32:58

okolice 

No, jedzonko górą przewraca_oczy
Dodam jeszcze, że pierniczki świąteczne (ale proszę o pełną dyskrecję i nierozpowiadanie po mojej rodzinie) kupuję na allegro. Za straszne pieniądze. Za to śliczne.

baniula (offline)

Post #28

24-01-2011 - 21:49:52

LESZNO 

No tak gastronomia górą, ale może kto ma inne pomysłysmiling smiley

Haniap. (offline)

Post #29

24-01-2011 - 21:54:59

Poznań 

Może kiosk ruchu, tylko trzeba mieć gotówkę na franczyzę.
Jeśli umiesz i masz maszynę do szycia to może drobne usługi krawieckie...

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

baniula (offline)

Post #30

24-01-2011 - 21:58:06

LESZNO 

a to chyba mało dochodowe krawiectwo, a kiosk trzeba dobry punkt.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 397
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016