Przygotowanie do chemioterapii

Wysłane przez izabela szu 

izabela szu (offline)

Post #1

13-09-2013 - 08:41:00

kalisz 

Kochani mam pytanie jestem po operacji,dostalam już wyniki i termin do szpitala na oddzial chemioterapii,jednak mój lekarz nie powiedział mi czy dostane chemie w tym dniu a może będę musiala zostać na oddziale w zasadzie nie wiem co będzie jak to było u Was a może jade na samo wskazanie dalszego leczenia.Jak się przygotować do przyjęcia chemiterapii kupic może już jakies srodki przeciwwymiotne macie już doświadczenie wiec będę wdzieczna za kazda odpowiedz.Pozdrawiamniedowiarekbezradny

mea (offline)

Post #2

13-09-2013 - 08:52:51

Piaseczno 

Mnie chirurg skierował do chemika, poszłam na wizytę w piątek, lekarka mnie zbadala popatrzyła w papiery, zakwalifikowała do chemii i we wtorek miałam badana krew, znów do niej do gabinetu, rozpisala schemat chemii, dala recepty na leki przeciw mdlosciom i wymiotom i następnego dnia rano byłam juz na oddziale dziennym chemioterapii. Na chemie dojezdzalam, nie byłam stacjonarnie w szpitalu. A w czwartek jeszcze na zastrzyk z neulasy. Trzymam kciukasy za łagodny przebieg leczeniapociesza

With or without you...

izabela szu (offline)

Post #3

13-09-2013 - 09:14:09

kalisz 

Bardzo dziekuje za odpowiedz,a przebieg leczenia przejde pewnie łagodnie tak jak operacje,po operacji w kolejnym dniu wstałam i poszlam się porządnie wykapac i umyc włosy chonka nie nachodzila mi prawie wcale wiec gada się już pozbyłam a teraz pojade go dobic.

mea (offline)

Post #4

13-09-2013 - 09:23:21

Piaseczno 

Brawo za optymizmduży uśmiech tak trzymaj!

With or without you...

smokooka (offline)

Post #5

13-09-2013 - 09:37:55

Warszawa 

Iza, ja podobnie jak Mea miałam przedoperacyjną chemię w schemacie AT, czyli tzw czerwoną i taksany, dostawałam ją na oddziale dziennym, tzn po kilku godzinach szłam do domu. Dostawałam też recepty na leki przeciwwymiotne i steryd, który brałam dosłownie 3 razy po każdej chemii. Przed podaniem kroplówki robione były badania krwi, podawane leki przeciwwymiotne, przeciwalergiczne i steryd. Ani razu nie klęczałam przed kibelkiem, nudności miałam leciusieńkie dosłownie raz, trochę pobolewała mnie głowa, brzuch = kibelek częściej, w pozycji siedzącej chichot Jedyne na co mogę ponarzekać to duże osłabienie i to że kiepsko mi się stoi w jednym miejscu. Ja mam może 10% siły którą miałam przed leczeniem, ale to normalne. Może tak być, ale nie musi. Czuję się dobrze, ale bardzo szybko i byle co mnie męczy. Ale żyję, jeżdżę na rowerze, chodzę gdzie chcę, zbieram grzyby, zajmuję się małym dzieckiem i czekam na operację.
Pozdrawiam Cię i twierdzę, że chemia nie jest straszna tak jak sobie wyobrażałam. Dostawałam mocny koktajl i jest jako tako. smiling smiley

izabela szu (offline)

Post #6

13-09-2013 - 12:41:15

kalisz 

Za mna już operacja i mam znajoma która przeszla chemie ok,ale jak czytałam niektóre wpisy na forum to mi się włosy na głowie zjerzyły

Renka623 (offline)

Post #7

13-09-2013 - 17:00:44

Izabela to wszystko zależy od ogranizmu ja miałam 3 operacje co m-c potem trzy tygodnie przewa i 4 AC potem 12 taksanów co tydzien wiadomo że w odczuwa się wstręt do jedzenia picia i wyczulony organizm na zapachy ale wogóle nie miałam spotkania z kibelkiem. A jak się przygotować ?to wszystko ci powiedza na oddziale 1 chemie zostawiają w szpitalu na noc w celu obserwacji a potem to tylko wlew i do domki recepty wypisują i najwazniejsze żebyś o wszystkich zmianach w samopoczuciu mówiła prowadzącemu czy to żołądek wątroba czy zatwardzenie czy rozwolnienie .Pozdrawiam.

izabela szu (offline)

Post #8

26-09-2013 - 16:47:29

kalisz 

Witam kobietki ja już jestem po pierwszej chemii schemat ac ,później jeszcze 3 ac,i 4 taxany czuje się rewelacyjnie nie biore nawet lekow przeciwwymiotnych,zapytalam tylko lekarzy czy może podali mi jakies witaminy a nie chemie w każdym razie skutkow ubocznych zero buzkiduży uśmiechhura

smokooka (offline)

Post #9

26-09-2013 - 16:54:30

Warszawa 

Iza to super! To ile dni jesteś po chemii, że aż tak dobrze?

izabela szu (offline)

Post #10

26-09-2013 - 18:45:46

kalisz 

WE wtorek miałam podana wczoraj wyszłam ze szpitala i sama wracałam do domu 130kmduży uśmiech

Al_la (offline)

Post #11

26-09-2013 - 19:37:23

k/Warszawy 

Izabela, tu jest wątek dziewczyn w czasie chemioterapii -> [amazonki.net]
Zostaw już te przygotowania i chodź porozmawiać uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

letasha (offline)

Post #12

18-01-2016 - 17:43:47

W piątek dostanę pierwszą chemię sad smiley Sprawdziły się moje najczarniejsze myśli.
Dostanę 4 wlewy co 3 tygodnie, a potem 8 co tydzień.
Czy muszę się jakoś specjalnie do tego przygotować? Lub swój żołądek? Nie wiem, zjeść w ten dzień mniej albo nic czy może zjeść normalnie? Jak długo trwa taki wlew? Jak szybko mogą wystąpić ewentualne mdłości bądź wymioty? Już w trakcie podawania czy może jak tylko zejdę z fotela, czy może w nocy? Boję się strasznie, zwłaszcza tych wymiotów. Cierpiałam w ciąży przez ponad 4 miesiące przez te dolegliwości, więc naprzód się już martwię.
Czy schemat pierwszy to ta chemia czerwona?

fianiebieska (offline)

Post #13

18-01-2016 - 17:58:06

Warszawa 

Nie powiedzieli ci jaki schemat dostaniesz? Na pocieszenie wymioty zdarzają sie naprawdę rzadko. Jest tyle leków które dostaje się osłonowo... poproś też o receptę na lek przeciwwymiotny najlepiej w czopkach. Sam wlew trwa do ok 2 godzin. Wszelkie atrakcje zaczynają się najwcześniej w nocy. Ale nie nastawiaj siē źle.

fianiebieska opowiada

lulu (offline)

Post #14

18-01-2016 - 18:13:46

k/Kwidzyna 

Letasha jak zajrzysz do" Chemioterapia - rozmowy codzienne", to będziesz mogła poczytać na ten temat.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

letasha (offline)

Post #15

18-01-2016 - 18:23:52

fianiebieska, właśnie nie powiedzieli, w ogóle z wielką łaską się dowiedzialam ile tych wlewów dostanę sad smiley
lulu zajrzę tam.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 166
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012