schodzą paznokcie u stóp po "czerwonej"!!!

Wysłane przez hawute 

hawute (offline)

Post #1

14-11-2010 - 21:16:42

Dostałam 5 wlewów " czerwonej" , potem z różnych powodów 5 tygodni przerwy, potem 4 kapsułki nawerbiny, teraz 12 dzień radioterapii. Od kilkunastu dni paznokcie u stóp / i tylko u stóp / wyglądają jak po przytłuczeniu - pod paznokciem bordowe, po kilku dniach oddzielają się i chodzą. Dwóch dermatologów wykluczyło jakąkolwiek formę grzybicy, a orzekli, że to " po chemii". Czy ktoś miał podobne objawy : jak odwrócić-zatrzymać proces ? czy jeżeli paznokieć całkowicie zejdzie / narazie ścinam po kawałku to co bardzo odstaje i zaczepia skarpety / to czy narośnie nowy, zdrowy ? Pozdrawiam serdecznie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-06-2012 - 20:45:10 przez Al_la.

luska (offline)

Post #2

14-11-2010 - 21:28:53

Gdynia 

Ja tez tak miałam .....odrosną zdrowe ale to długo potrwa ...cierpliwości

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Grazyna S (offline)

Post #3

14-11-2010 - 22:17:58

mnie też paznokcie przy chemi czerwonej schodziły ,mimo ze całkiem włosy mi nie wyszły tylko sie przezedziły i zrobiły się bardzo brzydkie ,paznokcie u duzych palców zrobiły mi sie fioletowe i odchodziły od skóry ,w butach mi ciezko było chodzić bo mnie urazały i krew mi szła,w czerwcu pojechałam nad morzem i chodziłam gołymi nogami po morzu ,troche mi zagoiły a w domu jak wróciłam kupiłam sobie wode morską z ,mikroelementami i przemywałam nią palce ,teraz jest wszystko wporządku ,paznokcie nowe urosły uśmiech

"nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

Haniap. (offline)

Post #4

14-11-2010 - 22:26:22

Poznań 

Mnie schodziły paznokcie na dłoniach. Moja córka założyła mi tipsy i robiła śliczne ozdoby..... Paznokcie odrosły, ale rzeczywiście troszkę to potrwało. U stóp paznokcie zrobiły się tylko troszkę bardziej miękkie, więc malowałam je lakierem i nie haczyły rajstop. Cierpliwości hawute buzki

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

lidziaz (offline)

Post #5

16-11-2010 - 14:28:57

Tomaszów Maz 

Mnie również zlazły paznokcie u stóp , jest to mało estetyczne i fajne , ale cóż ....... Chemia jedno wyleczy , ale ma również skutki uboczne ( zlazły mi pazury). Odrosły i już je mam smiling smiley

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 200
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012