Taksany

Wysłane przez Amazonki.net 

karolina21 (offline)

Post #1

20-04-2017 - 20:57:48

Strzelce Krajeńskie 

Jeżeli chodzi o żołądek to w badaniu histopatologicznym było napisane: rąk gruczołowy conajmniej śródnabłonkowy G3 i tyle. Morfologia miałam robioną podczas pobytów w szpitalu wiele razy i nikt nie wie o co chodzi z tą gorączką.

Tomasz. (offline)

Post #2

20-04-2017 - 22:15:42

Pruszków 

Zrób morfologię z rozmazem, OB i CRP. Jak będą wyniki to się zastanowimy.
Jakie warstwy (na głębokość) obejmuje rak żołądka? Czy przerasta mięśniówkę? Jeśłi nie przerasta (zmiana nie dochodzi do warstwy surowicznej) to podlega leczeniu operacyjnemu.

karolina21 (offline)

Post #3

21-04-2017 - 09:22:25

Strzelce Krajeńskie 

Lekarz powiedział że operacja odpada ze względu na ogólny stan zdrowia. Jeżeli chodzi o guzek w żołądku to trzeba by było zrobić dodatkowe badania. Konsultowałam się z wieloma lekarzami i żaden nie zlecił mi takowych. Jestem już trzy miesiące bez leczenia więc zależy mi na tej chemii a w trakcie jak bym się dobrze czuła to spróbuję dalej diagnozować.

Tomasz. (offline)

Post #4

21-04-2017 - 13:25:18

Pruszków 

Agnieszka, postaraj się u lekarzy leczących o dołaczenie do taxolów kapecytabiny (Xeloda). Ona ma dobre notowania i w chorobie rozsianej od piersi i w razie raka żołądka. Jest to DOUSTNY prolek, genialna sprawa, zamienia się na cytostatyk w komórkach nowotworu. Jest to lek b.dobrze tolerowany i wygodny do stosowania.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-04-2017 - 13:25:48 przez Tomasz..

AsiaJJ (offline)

Post #5

21-04-2017 - 18:33:18

Łódź 

Za 3 tyg zaczynam 12 wlewów paklitakselu jednocześnie z zastrzykami z herceptyny. Mam pytanie czy Wy też musiałyście brać 10 tabletek dexamethasonu przed wlewami ?

Tomasz. (offline)

Post #6

21-04-2017 - 20:41:33

Pruszków 

Dexamethason przy taksanach jest obligatoryjny. Nawet w przypadku cukrzycy, nadciśnienia, wrzodów. Bez premedykacji sterydowej wlew może się zakończyć anafilaksją a nawet zgonem.

karolina21 (offline)

Post #7

22-04-2017 - 12:34:37

Strzelce Krajeńskie 

Tomasz a czy dodanie xelody do paclitaksel w moim wypadku nie będzie zbyt obciążające. No i czy lekarze się zgodzą to też mam pewne wątpliwości. Oczywiście wspomnę im o tym delikatnie.

Kitka (offline)

Post #8

22-04-2017 - 12:42:52

Kraków 

AsiaJJ, zaczynam 12 maja, 11-13 mam brać Dexamethasone 8mg rano i wieczór.

gosia0101 (offline)

Post #9

22-04-2017 - 13:00:02

Niepołomice 

AsiaJJ
Za 3 tyg zaczynam 12 wlewów paklitakselu jednocześnie z zastrzykami z herceptyny. Mam pytanie czy Wy też musiałyście brać 10 tabletek dexamethasonu przed wlewami ?
Biorę przez 4 dni 2x8mg,a następnie przez 6 dni w dawce schodzącej do zera.

Tomasz. (offline)

Post #10

22-04-2017 - 13:34:27

Pruszków 

karolina21
Tomasz a czy dodanie xelody do paclitaksel w moim wypadku nie będzie zbyt obciążające. No i czy lekarze się zgodzą to też mam pewne wątpliwości. Oczywiście wspomnę im o tym delikatnie.
Wskazania:
Leczenie uzupełniające po operacji raka okrężnicy w stadium III. Leczenie chorych na raka jelita grubego i odbytnicy z przerzutami. Leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego raka żołądka w skojarzeniu ze schematami zawierającymi pochodne platyny. W skojarzeniu z docetakselem leczenie miejscowo zaawansowanego raka piersi lub raka piersi z przerzutami po niepowodzeniu leczenia cytotoksycznego zawierającego antracykliny. Monoterapia miejscowo zaawansowanego albo uogólnionego raka piersi po niepowodzeniu leczenia taksanami i schematami opartymi na antracyklinach lub u pacjentek, u których dalsze leczenie antracyklinami jest przeciwwskazane.
Przeciwwskazania: Zachować ostrożność i monitorować chorych z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby. Należy przerwać leczenie w przypadku zwiększenia stężenia bilirubiny powyżej 3-krotnej wartości górnej granicy normy lub zwiększenia aktywności aminotransferaz powyżej 2,5-krotnej wartości górnej granicy normy. Przeciwwskazanie: ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
Ogólnie to lek dobrze tolerowany, z łagodnie zaznaczonymi objawami ubocznymi.

AsiaJJ (offline)

Post #11

22-04-2017 - 14:54:06

Łódź 

Ja mam zażyć te 10 tabl. dopiero bezpośrednio przed wlewem ... a Wy macie zalecone nawet 4 dni przed ? niezdecydowany hmmm dziwne to wszystko.. wstydniś

A czy oprócz tego jeszcze coś wstrzykują do wenflonu ? Czy to ten dexamethason to ten 'słynny' steryd po którym tak się chce jeść .. ?

braja (offline)

Post #12

22-04-2017 - 20:30:27

Ja miałam 8 tabletek o północy, potem 8 o 8mej rano w dzień wlewy, pó xniej zastrzyk przed samym wlewem i kolejne 8 kilka godzin po chemii, w miarę leczenia ilośc po doszla do 3 razy po 8 po wlewie, przed mi nie zmienili

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 436
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016