Dojazd z Dworca Centralnego do MSWiA

Wysłane przez Rybka 

Rybka (offline)

Post #1

22-07-2010 - 10:30:50

Gród nad Sanem 

JAK DOJECHAĆ DO SZPITALA MSWiA - krok po kroku.
(Warszawianki proszę o ew. korektę, jeżeli się pomyliłam)

1.Dworzec Centralny:
2.Należy wyjść z Gł. Hali - stojąc na wprost kas, a z tyłu za sobą mając zejście na perony, skręcamy w lewo i wychodzimy z Hali – na wprost będziemy mieli zabudowę Złotych Tarasów.
Skręcamy w lewo i teraz po prawej stronie mamy Złote tarasy, a po lewej Dworzec Centralny. Idziemy wzdłuż Dw.Centr. w kierunku gł. ulicy Al.J.Pawła II. Schodzimy lekko w dół, przechodzimy w prawo na drugą stronę uliczki (to jest wewn. droga dojazdowa na dworzec) dochodzimy do głównej ulicy, skręcamy w prawo i za kilka metrów za jakimś kioskiem, zobaczymy wejście podziemne, schodzimy po schodkach do tunelu, skręcamy w prawo i idziemy w kierunku wejścia na przystanki tramwajowe.
Wchodzimy na wejście oznakowane Mokotów – to będzie wejście po lewej str. tunelu. Wychodzimy na przystanek tramwajowy. Tramwaj nr 17.
3.I przystanek – ruszamy z ul. J.PawłaII, wjeżdżamy na ul. Al. Niepodległości.
4.II przystanek – Koszykowa, nadal jesteśmy na Al. Niepodległości,
5.III przystanek - Nowowiejska , nadal na ul. Al. Niepodległości, za tym przystankiem zobaczymy po lewej stronie duży gmach Urzędu Pocztowego.
6.IV przystanek – GUS – po lewej stronie zobaczymy duży skrzydłowy budynek Gł. Urzędu Statystycznego,
7.V przystanek – Biblioteka Narodowa – tez duży gmach po lewej stronie,
8.VI przystanek – Metro Pole Mokotowskie – nadal jesteśmy na Al.. Niepodległości, po tym przystanku tramwaj skręca w prawo na ul. Rakowiecką.
9.VII przystanek – Kielecka (tu nie jestem pewna nazwy przystanku, ale to nieważne – jedziemy dobrze), po tym przystanku tramwaj skręca w lewo k. kościoła (chyba) na ul. Św. A.Boboli.
10.VIII przystanek – Paszkowskiego – wjeżdża na ul.Wołoską.
Z okna tramwaju widzimy już z daleka po prawej stronie duży kompleks budynków szpitalnych oddalonych od gł. drogi o ok. 50 metrów.
11.IX przystanek – Szpital MSWiA – wysiadka!

W każdym tramwaju na ścianie powyżej okien jest rozrysowany plan przystanków – można sobie sprawdzać, gdzie aktualnie jesteśmy. To pomaga osobom zwłaszcza tym, którzy rzadko bywają w Warszawie i czują się zagubieni. POWODZENIA

i dodatkowo pomocna strona w necie:

jak dojechać tramwajem

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 22-07-2010 - 13:08:08 przez mag_dag.

dani (offline)

Post #2

22-07-2010 - 10:32:50

Ło matko..Rybko..Jesteś genialna...brawo
Ja kcem, aby zawsze ktoś takie instrukcje wklejał...
P.S.Ja w Warszawie bywam dosyc częstawo,ale i tak czuję się tam zagubiona....
Jak widzę Pałac Kultury, to wiem gdzie jestem...chichot

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

Rybka (offline)

Post #3

22-07-2010 - 10:37:51

Gród nad Sanem 

duży uśmiech Dziekuje Dani. Ja kiedyś, dawno temu, też tak miałam, szczególnie w podziemiach Dworca Centralnego.
Do Warszawy jeżdżę dosyć często, ale przeważnie samochodem. Nie czuje się zagubiona, radzę sobie, jak czegoś nie wiem, pytam ludzi - są bardzo uprzejmi :-)
A plan zrobiłam sobie, jak przy drugim przyjeździe do Witwickiego znów zaczęłam się kręcić w kółko...

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

mag_dag (offline)

Post #4

22-07-2010 - 10:58:16

Sosnowiec 

Rybko, aleś literek napisała, przyznam, że zgubiłam się przy którymś z kolei "w lewo" i odnalazłam kierunek tylko dlatego, że już się wokół centralnego kilka razy kręciłam oczko

po mojemu bardzo dobry jest link, który wkleiła andżeles w wątku o rekonstrukcji, więc go powtórzę:

tramwajem z dworca centralnego na Wołoską

wystarczy wstukać w okienko "z" [dworzec centralny] a w okienko "do" [Wołoska]

wyskakuje cała trasa tramwajem 17 (kierunek na tramwaju "Woronicza"winking smiley z liczbą przystanków i ich nazwami - widać je na mapie - oraz to, gdzie znajduje się przystanek przy Al. Jana Pawła II

jak się mapkę odpowiednio powiększy, to nawet widać co się będzie po drodze mijało chichot

9 przystanek nazywa się "Szpital MSWiA"
a 10 "Wołoska"

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Rybka (offline)

Post #5

22-07-2010 - 12:48:01

Gród nad Sanem 

Mag, no może tak to trochę zawile się czyta, ale wg. tych wskazówek poprowadziłam już kilka koleżanek, które z dworca do przystanku trafić nie mogły przewraca_oczy Ale to nic. Niech są obie wskazówki, tylko mam do Ciebie prośbę, zmień w moim 2 punkcie (ostatnia linijka) tą nieszczęsna Wolę na Mokotów, bo jak zaczęłam sprawdzać wg. "mapy.google" to na 99% masz rację.
99%, bo ja nie jestem Warszawianką, miasta nie znam i czasem mogę czegoś nie kumać, jak ten tramwaj jeździ i jakie kierunki ma rozpisane.
Obejrzałam wskazówki z dojazdem z linku, który wskazałaś - powiem - Rewelacja! Nie znałam tej strony... Właśnie dodałam sobie ją do zakładek.
Kurcze! nawet na tym planie, jak sie kliknie w przystanek, to można rozkład jazdy zobaczyć.
Mag, wklej ten link jako pierwszy w tym temacie.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 22-07-2010 - 12:59:29 przez Rybka.

mag_dag (offline)

Post #6

22-07-2010 - 13:09:45

Sosnowiec 

Rybko, poprawiłam Ci post i dodałam w nim link tramwajowy uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Rybka (offline)

Post #7

22-07-2010 - 13:18:04

Gród nad Sanem 

Dziękuję, Mag! buziak Polecam wszystkim ten link - jest świetny! Właśnie teraz zamiast pracować "jeżdżę tramwajami" po Warszawie.

Al_la (offline)

Post #8

22-07-2010 - 19:39:08

k/Warszawy 

Rybka
99%, bo ja nie jestem Warszawianką,

Warszawianką nie jestem, ale byłam nią przez 45 lat i potwierdzam jeszcze raz - jedzie się na pewno na Mokotów oczko
Link podany przez Mag znam i korzystam.
Ale częściej korzystam z rozkładu jazdy, bo wiem czym dojechać, tylko sprawdzam, o której godzinie mam środek lokomocji.

strona główna [www.mza.waw.pl]
rozkład jazdy [www.ztm.waw.pl]
szukanie w/g linii [www.ztm.waw.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Grażyna1 (offline)

Post #9

22-07-2010 - 21:03:58

Warszawa 

Alu - dzięki za te linki radocha

anna66 (offline)

Post #10

23-07-2010 - 16:57:14

Super dziewczyny, dzięki za wskazówki, szczególnie podziękowania dla Rybki, zaraz drukuję plan, coby nie zabłądzić i nie chodzić w kółko.brawo

Ella (offline)

Post #11

30-08-2010 - 22:04:53

Gorzów Wlkp. 

Hm... i tak nie rozumiem.
Zajrzałam na "jak dojadę" i najpierw automat upiera się, że przewiezie mnie autobusami, a potem - gdy ja się uparłam - wychodzi, że 17-tka z kierunkiem na Służewiec jedzie aż 18 przystanków, po czym trzeba iść ponad kilometr do szpitala... Dlaczego tak mi się dzieje?

Tutaj link do rozkładu jazdy 17-tki.
[www.ztm.waw.pl]

Grażyna1 (offline)

Post #12

30-08-2010 - 22:33:46

Warszawa 

Ellu - według mnie najprościej można dojechać tak : z podziemia Dworca Centralnego wyjść na górę na przystanek tramwajów jadących w kierunku Mokotowa . Jest oznakowanie - a w razie wątpliwości można dopytać przechodniów.
Na tym ptrzystanku wsiąść w tramwaj numer 33 i wysiąść tuż przy szpitalu MSW. Szpital jest widoczny z daleka , a poza tym - można dopytać u motorniczego . Prostrzej drogi nie znam.

Emi (offline)

Post #13

30-08-2010 - 22:36:54

Warszawa 

Elu musisz skorzystać jednak z autobusu bo tory tramwajowe w Al Niepodległości i na Wołoskiej są w remoncie do 20 września i są duże objazdy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-08-2010 - 22:45:46 przez Emi.

Grażyna1 (offline)

Post #14

30-08-2010 - 22:40:16

Warszawa 

A o tym to ja nie wiedziałam bezradny

betty (offline)

Post #15

31-08-2010 - 13:02:50

autobus 117, spod Cepelii - zawsze tym jeździłam

Halka (offline)

Post #16

31-08-2010 - 14:35:26

Ellu, ja pracuję w pobliżu szpitala i dojeżdżam codziennie do pracy. Najlepiej i najbliżej od Dworca dla Ciebie to wsiąść w tramwaj 17, 35 lub inny jadący przez Chałubińskiego do Koszykowej, wysiąść przy Koszykowej i przesiąść się w autobus Z-1 (zastępczy), który podwiezie Cię pod sam szpital. Niestety, ze względu na remont torowisk w Al. Niepodległości jest tam korek - tramwaj jedzie, ale autobus troszkę stoi w korkach (nie wiem, o której godzinie przyjeżdżasz). Nie wiem, jak obecnie jeździ autobus 117. Pozdrawiam

Ella (offline)

Post #17

31-08-2010 - 20:56:17

Gorzów Wlkp. 

Dzięki wielkie.
Termin mam na 21 września, może do tego czasu skończą remont.
Poradzę się was, gdy dzień wizyty będzie się zbliżał.

buzki

Halka (offline)

Post #18

01-09-2010 - 10:55:40

Na dzien dzisiejszy - do 20 września mają zakończyć remont i puścić tramwaje, więc dojazd będzie jednym tramwajemtak

misia20 (offline)

Post #19

25-09-2012 - 09:52:42

Witam

Jak dojechac i czym, jak potem dojsc od Zawiszy do PKP Śródmiescie, i z PKP śródmiescoe jak dojsc do Złotych tarasów?Prosze o pomoc

Al_la (offline)

Post #20

25-09-2012 - 10:40:15

k/Warszawy 

Misiu, a przeczytałaś cały ten wątek?
Pytasz jak dojechać, a nie napisałaś skąd uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

agawa (offline)

Post #21

25-09-2012 - 12:30:27

okolice 

Misiu, obie odległości są nieduże, ok 600-800 m. Każdy z przechodniów wskaże Ci kierunek.

misia20 (offline)

Post #22

26-09-2012 - 08:00:36

no dobrze zapytałam z PKP śródmiescie do złotych, a potem ze złotych jak wyjsc na Ochote, na tramwaj, 7,9, etc
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 47
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 815 dnia 05-07-2012