kapsaicyna lek na raka

Wysłane przez maja350 

maja350 (offline)

Post #1

30-08-2010 - 12:44:27

okolice chrzanowa 

Witam ostatnio dostałam od rodziny macerate z papryczek chili i oleju lnianego , podobnoś pomaga zwalczać komórki nowotworowe, szczerze mówiąc jeszcze tego nie piłam , jakoś nie mam przekonania , czy ktoś z was to pił i jakie jest po tym działanie .

b_angel (offline)

Post #2

30-08-2010 - 12:57:57

radom 

poczytaj tutaj:

[archiwum2.amazonki.net]

[archiwum2.amazonki.net]

[kopalniawiedzy.pl]

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Melodyjka (offline)

Post #3

30-08-2010 - 17:30:43

Gdańsk 

Wiem, że w składzie chili jest kurkuma - zabójczyni raka, a olej lniany też pomaga w jego zwalczaniu smiling smiley

amor (offline)

Post #4

30-08-2010 - 18:59:55

Siemianowice Sl. 

Codziennie dodaje pieprz cayenne do pasty budwig ( pieprz ten zawiera kapsaicyne).Czasem do butelki oliwy z oliwek wrzucam chilli i duzo czosnku - uzywam to do potraw- pyszne

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-08-2010 - 19:00:21 przez amor.

Al_la (offline)

Post #5

22-09-2010 - 21:58:55

k/Warszawy 

Składnik papryczek chili związany z ryzykiem raka skóry

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

amor (offline)

Post #6

29-09-2010 - 23:08:41

Siemianowice Sl. 

Mam nadzieje ,ze jak jest zmiksowana z pasta Budwig to nie dziala juz tak na sluzowke ..co innego gdybm sie smarowala nią, dobrze myslę?

Informatyk (offline)

Post #7

23-11-2011 - 13:40:57

Wpiszcie w google kapsaicyna to wszystkiego się dowiecie na ten temat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapsaicyna

Medycyna

Kapsaicyna jest stosowana jako lek znieczulający, stosowany zewnętrznie (głównie w maściach zmniejszających ból stawów i mięśni). Zwykle jest ona dodawana do specyfików w formie ekstraktu z papryki chili.

Obecnie odkryto zastosowanie tej substancji w leczeniu nowotworów. Naukowcy z Nottingham University wykazali, że kapsaicyna pobudza komórki nowotworowe do apoptozy (samozniszczenia), atakując ich mitochondria (które odpowiadają za wytwarzanie energii). Także inne spokrewnione z kapsaicyną związki (tzw. wanilloidy) potrafią specyficznie wiązać się z komórkami nowotworowymi, nie uszkadzając zdrowych.

Uczeni z uniwersytetu w Nottingham (Anglia) przeprowadzili badania nad kapsaicyną podawaną wewnętrznie. Dotychczas stosowano ją zewnętrznie jako plastry przeciwbólowe w reumatyzmie i artretyzmie. Podając kapsaicynę wewnętrznie zwierzętom doświadczalnym zauważyli, że chore na nowotwory - zdrowiały. Otóż okazało się, że kapsaicyna, dostawszy się do organizmu poszukuje komórek rakowych i znalazłszy je, zabija mitochondria, które są odpowiedzialne za podział i rozrost komórek.

Kapsaicyna niszczy każdy rodzaj nowotworu, bez względu na to, jaką część ciała zaatakował.

Kapsaicyna (nazwa systematyczna: trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid, C18H27NO3) - organiczny związek chemiczny, alkaloid, odpowiedzialny za ostry, piekący smak papryki chili. Związek ten działa na receptory bólu (nocyreceptory) oraz błonę śluzową, powodując uczucie pieczenia i ostrości w jamie ustnej. Ilość kapsaicyny w danej potrawie, czyli jej ostrość, jest mierzona w SHU (skali Scoville'a).

Kapsaicyna została po raz pierwszy wyodrębniona i zbadana w 1846 przez amerykańskiego chemika L.T. Thresha.

Analogiczne do kapsaicyny związki, zwane kapsaicynoidami, o bardzo zbliżonej strukturze chemicznej, są odpowiedzialne za ostry smak pieprzu czarnego, papryki ostrej, kurkumy i wielu innych ostrych przypraw korzennych. Związki te to m.in.:
• 7-metylo-N-wanilino-oktamidy;
• 9-metylo-N-wanilino-dekamidy.
Wszystkie one są jednak mniej efektywne od samej kapsaicyny w sensie nadawania potrawom pikantnego smaku.

Kapsaicyna jest przede wszystkim stosowana jako dodatek nadający żywności pikantny smak. Czystej kapsaicyny nie można jednak nabyć jako przyprawy, ze względu na jej toksyczność w większych dawkach. Jest ona jednak często stosowana przez producentów sosów, przypraw oraz gotowej żywności, gdyż syntetyczna kapsaicyna jest znacznie tańsza od sproszkowanej papryki chili. Produkcja żywności z użyciem czystej kapsaicyny wymaga jednak bardzo drobiazgowej kontroli jej dozowania.

Kapsaicyna zawarta w żywności w niewielkich dawkach pobudza trawienie i "rozgrzewa" organizm, w większych dawkach może jednak powodować uszkodzenia wątroby.

Kapsaicyna i jej pochodne nie są rozpuszczalne w wodzie, lecz tylko w alkoholu i tłuszczach. Ze względu na to, że większość ostrych potraw zawdzięcza swój pikantny smak kapsaicynoidom, próby uśmierzenia uczucia pieczenia po ich spożyciu przy pomocy płynów lub płukania jamy ustnej wodą mogą przynieść zupełnie odwrotny skutek niż pożądany przenosząc kapsaicynę po dłuższym odcinku przewodu pokarmowego. Znacznie lepsze rezultaty uśmierzające można uzyskać przez płukanie ust dowolnym, ciekłym tłuszczem roślinnym lub wypicie szklanki tłustego mleka. Dobre rezultaty przynosi też lizanie lodów. Alkohol, ze względu na swoje rozpuszczające właściwości, okazuje się również skuteczny.

W 2007 firma Blair's Death Sauces w ramach eksperymentu wypuściła na rynek czystą kapsaicynę w buteleczce o objętości 1 ml. Wyprodukowano zaledwie 999 egzemplarzy produktu Blair's 16 Million Reserve[2] (w całości wyprzedany). Pod żadnym pozorem nie powinien być on spożywany, a nawet otwierany - jeśli już, to tylko w specjalnych rękawicach i goglach ochronnych. Może on zabić astmatyków i być bardzo niebezpieczny przy kontakcie z wrażliwymi częściami ciała. W skali Scoville'a ma ona 16 milionów SHU (dla porównania: klasyczny sos tabasco ma 2500-5000 SHU)

W medycynie kapsaicyna jest stosowana jako lek przeciwbólowy i rozgrzewający, stosowany zewnętrznie - głównie w balsamach i maściach zmniejszających ból stawów i mięśni. Zwykle jest ona dodawana do specyfików w formie ekstraktu z papryki chili.

Obecnie odkryto zastosowanie tej substancji w leczeniu nowotworów. Naukowcy z Nottingham University wykazali, że kapsaicyna pobudza komórki nowotworowe do samozniszczenia (apoptozy), atakując ich mitochondria, które odpowiadają za wytwarzanie energii. Także inne spokrewnione z kapsaicyną związki - tak zwane wanilloidy - potrafią specyficznie wiązać się z komórkami nowotworowymi, nie uszkadzając zdrowych.

W dużych stężeniach kapsaicyna jest śmiertelną trucizną. Symptomy przedawkowania to kłopoty z oddychaniem, sina skóra i konwulsje. Naturalnie występujące stężenia tego związku w ostrych przyprawach i żywności są jednak znacznie poniżej granicznej dawki śmiertelnej. Zbyt wysokie stężenie tego związku w żywności powoduje taką jego pikantność, że uniemożliwia to jej spożycie przez większość ludzi. Powoduje to, że przypadki zatruć kapsaicyną są niezmiernie rzadkie.

Dawka śmiertelna kapsaicyny, wg różnych źródeł, wynosi od 56 do 512 mg/kg. Przyjmując najniższą z tych wartości, można łatwo obliczyć, że do uśmiercenia przeciętnego, dorosłego człowieka potrzeba byłoby co najmniej 3,5 g tego związku, podczas gdy już 1-2 mg w 1 kg żywności nadaje jej intensywną pikantność.

Uczucie palenia i bólu związane ze spożywaniem kapsaicyny wynika z jej bezpośredniej interakcji z neuronami układu nerwowego. Kapsaicyna, będąca jednym z alkaloidów z grupy wanilinoidów, łączy się receptorem wanilinoidowym podtypu 1 (VR1), który pełni funkcję transmembranowego kanału jonowego neuronów. VR1, który jest zwykle stymulowany przez ciepło lub mechaniczne uszkodzenie ciała, umożliwia kationom sodu i potasu przenikanie przez błonę komórkową do wnętrza komórek. Skutkuje to tzw. depolaryzacją synaps i wysyłaniem przez układ nerwowy fali sygnałów do mózgu, które są odbierane jako wrażenie ciepła i bólu. Przyłączenie cząsteczek kapsaicyny do receptorów VR1 skutkuje podobnym ich uruchomieniem, jak ma to miejsce w czasie spożywania zbyt gorących potraw.

Kapsaicyna nie powoduje jednak żadnych trwałych uszkodzeń tkanek - pobudza tylko komórki nerwowe w dokładnie ten sam sposób, jak rzeczywiste uszkodzenia tkanek na skutek urazu mechanicznego lub poparzenia. Jej działanie toksyczne w zbyt dużych dawkach wynika tylko z nadmiernego porażania układu nerwowego i zakłócania jego normalnego funkcjonowania.

Papryka chili (chilli), papryka ostra - owoc jednej z odmian papryki rocznej ('Chili'). pochodzi z Peru (Peruvian hot pepper), uprawiana ze względu na swoje walory smakowe. Jest używana jako przyprawa. Dojrzała ma intensywnie czerwony kolor, a także bardzo ostry smak, za, który odpowiada kapsaicyna. Jest bodźcem powodującym wytwarzanie endorfiny.

W 1912 roku została skonstruowana skala ostrości papryczek chili, skala ta nosi nazwę skali Scoville'a. Skala ta mierzy koncentrację kapsaicyny. Najostrzejszą papryką chili jest Naga Jolokia.

(Źródło: Wikipedia)

Papryka chili

Wziąć 1,5 kilograma ostrej papryki, obmyć i pokroić na możliwie najdrobniejsze cząstki, razem z gniazdami nasiennymi, bo połowa kapsaicyny znajduje się właśnie w nich (koniecznie w rękawiczkach, a potem kilkakrotnie umyć ręce. Nie dotknąć oka lub miejsc intymnych). Zalać w słoiku 1,5 litrem oleju szlachetnego, najlepiej z pestek winogron lub lnianego. Odstawić w chłodne i zaciemnione miejsce (lodówka) na 7 do 10 dni, codziennie kilkakrotnie wstrząsając. Zlać płyn do butelki.

Używać 5 razy dziennie, przed każdym posiłkiem, po 1 łyżeczce do herbaty. Popijać wyłącznie mlekiem dla złagodzenia ostrości. Tylko mleko ma właściwości łagodzące. Można zjeść małą kromeczkę chleba 4×4 cm grubo posmarowaną masłem.

Spożywanie kapsaicyny nie daje żadnych skutków ubocznych ponieważ składniki są naturalnymi produktami spożywczymi.

Chabanero

Najostrzejszą papryką jest ,,chabanero", ale w Polsce jest niedostępna. Można użyć papryki ,,chili". Związek wytrąca się z papryk, zalanych jakimś szlachetnym olejem. Papryczek nie wyrzucać. Można je wykorzystać, dodając do surówek, co znakomicie poprawia ich smak. Nie należy się obawiać ujemnego wpływu ostrości papryki na przewód pokarmowy. Mitem jest opinia, że ostrość szkodzi. Wprost przeciwnie, kapsaicyna doskonale reguluje cały układ wewnętrzny, a dla osób otyłych wręcz cudowny, bo przy okazji nie pozwala się rozwijać tłuszczom, więc na stałe przywraca normalne proporcje sylwetki.

Informatyk (offline)

Post #8

23-11-2011 - 20:03:36

Al_la
Składnik papryczek chili związany z ryzykiem raka skóry

Pan administrator zapomniał wspomnieć że tylko kapsaicyna stosowana w maściach zewnętrznie może wywołać raka skóry.Zauważyłem że lobby farmaceutyczne daje spore datki na ten portal żeby go kontrolować.

b_angel (offline)

Post #9

23-11-2011 - 20:23:31

radom 

rotfl
to bardzo interesujące, że pan informatyk zarejestrował się jedynie o to, żeby lobbować wiadomy specyfik chichot

a może lobby kapsyicainowe da jakieś datki na ten portal radocha

a tak poza tym to pani administrator jeżeli już ...

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Perła (offline)

Post #10

23-11-2011 - 23:59:21

Łódź 

Ja sobie zrobiłam ten zajzajerski maceracik...i po skosztowaniu łyżeczki, kiedy to poczułam, jak mi mózg wypala i przez dłuższą chwilę latałam na bezdechu po kuchni... no, nie mam odwagi i flacha od roku(!) stoi w lodówce. Dla zainteresowanych...Przeczytałam w necie, że tylko mleko jest w stanie ugasić ten ogień, żadna woda...sprawdzone.

www.perla.nets.pl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-11-2011 - 23:59:59 przez Perła.

amor (offline)

Post #11

24-11-2011 - 09:18:34

Siemianowice Sl. 

Węgrzy kiedys mnie uczyli by bardzo ostre pokarmy zagryzac chlebem i popijac winem! Moze tak Perła? duży uśmiech

Perła (offline)

Post #12

24-11-2011 - 13:50:27

Łódź 

Winem!!! O tak, jasne , że winem!chichot Zaraz se machnę i ciekawe dokąd odlecę?duży uśmiech

www.perla.nets.pl

amor (offline)

Post #13

24-11-2011 - 16:51:01

Siemianowice Sl. 

Zaspiewasz-"Lecę bo chcę , lecę bo życie jeste złe..."buzki

Informatyk (offline)

Post #14

01-03-2012 - 07:24:52

Pani administrator proszę nie wyśmiewać autorytetu brytyjskich naukowców skoro badania to udowodniły że kapsaicyna powoduje samoistne zniszczenie komórek nowotworowych.Jestem też osobą religijną i czytałem objawienie Maryjne w którym Maryja powiedziała że kapsaicyna zawarta w papryczkach czilli to lek na raka.

post edytowany z powodu treści obraźliwych . W przypadku powtórzenia się wpisów konto zostanie zawieszone

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-03-2012 - 22:45:16 przez Szpaku.

Informatyk (offline)

Post #15

01-03-2012 - 07:28:49

Czytałem i mówiono o tym w telewizji że firmy często płacą forumowiczą i administratorą portali za wyśmiewanie i wystawianie negatywnych komentarzy na temat konfliktowych z polityką firmy artykułów.

Informatyk (offline)

Post #16

01-03-2012 - 08:15:43

Ostatnio pomogłem jednej osobie tą metodą wysyłając jej artykuł o kapsaicynie.Miała raka kości a lekarze skazali ją już na śmierć rozkładając ręce.Dowiedziałem się że uratowałem tej osobie życie tą metodą.Również pisałem o terapi gersona ale ta metoda jest o wiele prostsza i bardzo tania w stosowaniu.

lulu (offline)

Post #17

01-03-2012 - 12:24:01

k/Kwidzyna 

Kochany "informatyk" trzeba było się dobrze wgryźć w nasze forum ... baaardzo dawno już pisałyśmy na ten temat ... dobre kilka lat temu ... temat dla nas nie nowy i nie taki znów rewelacyjny.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Perła (offline)

Post #18

01-03-2012 - 12:24:39

Łódź 

Ja akurat jestem zwolenniczką poszukiwań w kwestii leczenia raka. I mój wewnetrzny głos wręcz ryczał, gdy lekarze aplikowali mi chemię i radio. Ten głos darł się:dobra, niech poleczą te objawy, ale człowieku...ratuj swą d...! Idź do jakiegoś lasu i pogadaj ze sobą. Jak trzeba zrobić rewolucję w życiu, to przynajmniej trochę się postaraj. I nie mówię o dodaniu suplementacji...ale może o np. zmianie pracy, albo wyrwaniu się z jałowych związków. Niestety...mam kontakty z ludźmi od leków i niestety sporo jest prawdy w tych tak łatwo obśmiewanych teoriach spiskowych. Miliony leków produkowanych codziennie, które trzeba gdzieś opchnąć, tysiące miejsc pracy...a tu jakieś "gówienko" mialoby działać. Celowo nie piszę leczyć. Bo pragnę zauważyć, że skuteczność chemii w niektórych opracowaniach to jakieś 2 %, wiec jej moc "leczenia"..wiecie, rozumiecie... Wszędzie mamy do czynienia z zaledwie działaniem.
Nie ma lekarstwa na raka, wiec kapsaicyna jest pewnie równie dobra (albo zła), jak jakiś tamoks.
Może pogadamy o istocie choroby, która nas dopadła, a nie jeno co łyknąć, czym się obłożyć, żeby przeszło... Myślicie, że przejdzie?

www.perla.nets.pl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-03-2012 - 12:26:46 przez Perła.

lulu (offline)

Post #19

01-03-2012 - 12:36:59

k/Kwidzyna 

A ja sobie myślę, że jeśli to jakieś "gówienko" mogłoby tak pomagać, to koncerny znalazłyby sposób aby nam to sprzedać i mieć też spory zysk ... łatwa, tania produkcja, bez badań klinicznych, które też kosztują ... reklama następny składnik ceny leku. Przecież mogliby część kosztów pominąć i zgarnąć łatwą kasę. Po prostu to choróbsko jest bardzo wredne i nie daje się ując w karby.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Perła (offline)

Post #20

01-03-2012 - 12:57:24

Łódź 

Nie tak łatwo Lulu...Nie chcę już dolewać oliwy do ognia, ale to trochę tak wygląda, jakby ktoś chciał nas leczyć, ale nie wyleczyć...I najgorsze, że na 100% i"gówienka" i leki nie działają. I chyba to jest taki przeciwnik, że nic z tych rzeczy nie wystarczy...

www.perla.nets.pl

amor (offline)

Post #21

01-03-2012 - 19:59:25

Siemianowice Sl. 

Proponuje zbiorowe sepuku! Po co tak się męczyc?

mag_dag (offline)

Post #22

01-03-2012 - 21:06:36

Sosnowiec 

Informatyk
Czytałem i mówiono o tym w telewizji że firmy często płacą forumowiczą i administratorą portali za wyśmiewanie i wystawianie negatywnych komentarzy na temat konfliktowych z polityką firmy artykułów.

za wyśmiewanie pisowni informatyków typu "forumowiczą" i "administratorą" nawet nie muszą mi płacić, rotfl śmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Szpaku (offline)

Post #23

01-03-2012 - 21:12:33

Poznań 

informatyk wszystkie próby reklamy będą kasowane.

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

Szpaku (offline)

Post #24

01-03-2012 - 22:53:28

Poznań 

Informatyk
w przypadku gdy chcemy dopisać coś do swojego postu jest możliwość edycji wcześniejszego. Proszę z niej korzystać.

A co do tezy wystawiania negatywnych komentarzy opłacanych przez firmy farmaceutyczne chyba pomylileś serwisy.

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

braja (offline)

Post #25

12-08-2012 - 20:31:10

Wczoraj pani w aptece poleciła mi ten specyfik papryczkowy. Może to znak, ze powinnam spróbować? Ostrość leczy nie tylko mleko, ale tez inne mleczne produkty.

Kiedyś wpadł mi do oka kawałek jalapeno. Myslałam, że wylecę przez dach kuchni. Natychmiast przyłozyłam pierwszą biała substancję jaka wpadła mi w ręce w lodówce (nie wiem czy to był jogurt czy kwasne mleko). Pomogło uśmiech

waldek123 (offline)

Post #26

16-06-2013 - 16:59:00

Witam i pragnę poinformować że w Krakowie od pewnego czasu dostępny jest suplement diety o nazwie Habro-Lin wykonany z oleju lnianego i kapsaicyny w postaci kapsułek żelowych bardzo wygodnych dla osób nie lubiących ostrych potraw.

waldek123 (offline)

Post #27

26-06-2013 - 13:02:56

Jest już na www.facebook.com/habrolin

amor (offline)

Post #28

27-06-2013 - 21:17:39

Siemianowice Sl. 

Od lat jadam pastę zrobioną na bazie sera białego i oleju lnianego .Zawsze dodaję pieprz cayenne- to on zawiera kapsaicynę! Po co kupować i łykac tabletki!

Gosia1971 (offline)

Post #29

26-02-2014 - 12:18:04

Do Informatyka - czy mogę liczyć na kontakt w sprawie leczenia kapsyciną, bardzo prosze Gochaaug@wp.pl

Post #16
01-03-2012 - 08:15:43
.
Na forum od:
23-11-2011
Ostatnio pomogłem jednej osobie tą metodą wysyłając jej artykuł o kapsaicynie.Miała raka kości a lekarze skazali ją już na śmierć rozkładając ręce.Dowiedziałem się że uratowałem tej osobie życie tą metodą.Również pisałem o terapi gersona ale ta metoda jest o wiele prostsza i bardzo tania w stosowaniu.

Virtual_1 (offline)

Post #30

17-11-2014 - 09:56:27

Witam forumowiczów.

Na wstępie chciałem zaznaczyć że zalogowałem się tylko po to żeby zaprzeczyć fałszywym informacjom rozsiewanym przez Informatyk

Osoba ta przedstawia przepis na zrobienie leku z ostrej papryki i oleju lnianego. Wszystko się zgadza ale... nie wiadomo dla czyjego zysku czy ze swojej niewiedzy wprowadza ludzi w błąd. Informatyk podaje przepis:

Informatyk
Wziąć 1,5 kilograma ostrej papryki, obmyć i pokroić na możliwie najdrobniejsze cząstki, razem z gniazdami nasiennymi, bo połowa kapsaicyny znajduje się właśnie w nich (koniecznie w rękawiczkach, a potem kilkakrotnie umyć ręce. Nie dotknąć oka lub miejsc intymnych). Zalać w słoiku 1,5 litrem oleju szlachetnego, najlepiej z pestek winogron lub lnianego. Odstawić w chłodne i zaciemnione miejsce (lodówka) na 7 do 10 dni, codziennie kilkakrotnie wstrząsając. Zlać płyn do butelki.

Na innych forach stopsyjonizmowi itp... podaje oczywiście link do sklepu gdzie można kupić papryczki oraz że mamy kożystać z papryczek koniecznie suszonych.

A więc ja się nabrałem.... a teraz wyobraźcie sobie 1.5 kg suszonej papryki zalanej 1.5 l oleju... wszystko się wchłonie. Nic oleju nie zostanie.

Właściwy przepis to:
250 g suszonej papryki Chili "Birds eye" + 1 litr oleju lnianego nieoczyszczonego.(reszta jak w przepisie)
LUB
150 g suszonej papryki Chili "Habanero" + 1 litr oleju lnianego nieoczyszczonego.(reszta jak w przepisie).

Mój teść aktualnie korzysta z tego oleju i jest poprawa.... radocha dlatego jeśli los chorych nie jest wam obojętny każdemu doradzajcie ten specyfik i atakujcie Informatyka za wprowadzanie ludzi w błąd dla własnego zysku.

W razie pytań piszcie na virtual_1MAŁPECZKAo2.pl
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 506
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018