Lignany

Wysłane przez amor 

amor (offline)

Post #1

15-12-2011 - 20:42:22

Siemianowice Sl. 

Halinka (offline)

Post #2

15-12-2011 - 23:06:21

A toś mi, Amorku, zabiła ćwiekamyśli To ja tu unikam fitoestrogenów nawet w kremach, a wynika, że nie powinnam?

kasia82 (offline)

Post #3

16-12-2011 - 09:39:16

No własnie amorku ja już dawno czytałam na temat tych lignanów i sama zastanawiałam się nad tymi tabletkami [popierwszeczlowiek.pl]

ale jest tyle sprzecznych informacji że nie zaryzykowałam, a Ty co o nich sądzisz?

Poza tym znalazłam w necie coś takiego [www.primanatura.pl]

karolina21 (offline)

Post #4

16-12-2011 - 10:32:26

Strzelce Krajeńskie 

Brałam na początku choroby......zakupilam razem z olejem dr Budwig w Oleofarmie przez internet...wzięłam zużyłam 3 opakowania ( 3 miesiące)......chyba nie zaszkodziłomyśli a może pomogło....nie wiem....jestem 4 i pół roku po chorobie i dokładnie 4 po ostatniej chemii Pozdrawiam

amor (offline)

Post #5

16-12-2011 - 17:48:18

Siemianowice Sl. 

Wysłaam pytanie w sprawie lignanow do naszego eksperta-onkologa i czekam na odpowiedz. Ja piaty rok tez je dostarczam organizmowi dzięki pascie budwig ( sa w oleju lnianym) . Ostatnio jednak zainteresowałam się tabletkami ligunin z oleofarmu i trochę sie waham.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-12-2011 - 17:49:05 przez amor.

berni (offline)

Post #6

16-12-2011 - 20:26:30

Gryfino 

Dziewczynki kochane, pisałam już wcześniej, że od pół roku piję siemię lniane i zjadam ziarenka. I jak najbardziej dla hormonozależnych wskazane jest popijanie i podjadanie siemienia lnianego i jeszcze dodam , że piekę ciasteczka lniane raz w tygodniu, na które zresztą podałam przepis. je

karolina21 (offline)

Post #7

16-12-2011 - 20:47:33

Strzelce Krajeńskie 

amor
Wysłaam pytanie w sprawie lignanow do naszego eksperta-onkologa i czekam na odpowiedz. Ja piaty rok tez je dostarczam organizmowi dzięki pascie budwig ( sa w oleju lnianym) . Ostatnio jednak zainteresowałam się tabletkami ligunin z oleofarmu i trochę sie waham.
No właśnie te tabletki brałam Amorkuduży uśmiechto są takie kapsułki, które w środku mają proszek......dokladny opis jest w książeczce, którą przysłali razem z olejem

Halinka (offline)

Post #8

16-12-2011 - 21:33:56

Ja chyba nie rozumiem tego wszystkiego... estrogenów mi nie wolno, tamox ma hamować ich produkcję, a fitoestrogeny są wskazane? No bo te lignany to właśnie fitoestrogeny.

Karolinko, a przecież Ty ostatnio pytałaś na forum o krem właśnie bez fitoestrogenówmyśli

karolina21 (offline)

Post #9

16-12-2011 - 22:42:37

Strzelce Krajeńskie 

Ja też tego nie rozumiemniezdecydowanyale na w diecie dr Budwig, na ulotce tabletek i w "Antyraku" napisane jest, że te z siemienia lnianego regulują poziom estrogenów cytuję: "Lignany lagodzą skutki nadmiaru estrogenów w organiźmie kobiety, ponieważ konkuruja z estrogenami o miejsca receptorowe na błonie komórkowej...." dobrze by było o tym poczytać najlepiej na stronie "oleofarmy"bo za dużo pisaniaprzewraca_oczy Pozdrawiam

joakil (offline)

Post #10

17-12-2011 - 11:43:36

Pomiechówek 

A ja zakupiłam nasiona siemienia lnianego i na ulotce było napisane "nie stosować u osób z hormonalnym rakiem piersi"...... to co? oni tak na wyrost?

amor (offline)

Post #11

17-12-2011 - 12:29:29

Siemianowice Sl. 

Czekajmy co odpowie onkolog!

Teresa1957 (offline)

Post #12

17-12-2011 - 17:08:43

Kraśnik 

Poczytajcie tu jest dużo o siemieniu lniany.
siemie lniane

ira (offline)

Post #13

17-12-2011 - 17:15:24

Pabianice 

joakil
A ja zakupiłam nasiona siemienia lnianego i na ulotce było napisane "nie stosować u osób z hormonalnym rakiem piersi"...... to co? oni tak na wyrost?

Ja pytałam naszego eksperta - wręcz zalecał.

amor (offline)

Post #14

17-12-2011 - 22:23:51

Siemianowice Sl. 

Halinka (offline)

Post #15

17-12-2011 - 22:43:29

Hm...

"Wysuwa się hipotezę, że fitoestrogeny mają działanie antynowotworowe. Przypuszcza się, że hamują rozwój naczyń i komórek nowotworowych oraz wytwarzanie enzymu aromatazy, pobudzają syntezę globuliny wiążącej hormony płciowe, a także mają własności przeciwutleniające.

[...], jest prawdopodobne, że fitoestogeny hamują ryzyko raka piersi, jajnika, prostaty i okrężnicy.

Mnie artykuł nie przekonuje do stosowania. Choć żal mi trochę tego piwa z chmielusmileys with beeroczko

kasia82 (offline)

Post #16

19-12-2011 - 04:15:06

Amorku bardzo dobry pomysł z tym pytaniem do eksperta. Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi.

mag_dag (offline)

Post #17

19-12-2011 - 18:25:28

Sosnowiec 

jest już odpowiedź:

[amazonki.net]

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

aurora (offline)

Post #18

19-12-2011 - 18:38:13

No i wszystko jasne.

ira (offline)

Post #19

19-12-2011 - 18:39:29

Pabianice 

A mnie tak odpowiedział odnośnie siemienia lnianego:

[amazonki.net]

karolina21 (offline)

Post #20

19-12-2011 - 18:50:25

Strzelce Krajeńskie 

Jedna wypowiedź zaprzecza drugiejoczko Ten sam lekarz odpowiadał? Bo jak dwóch to rozumiem różne stanowiska w tej kwestii, ale jak ten sam to już sama nie wiem :mysli:

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-12-2011 - 18:51:09 przez karolina21.

ira (offline)

Post #21

19-12-2011 - 19:07:55

Pabianice 

Ten sam lekarz odpowiadał.

Halinka (offline)

Post #22

19-12-2011 - 19:53:37

No i brzydkie słowo ciśnie się samo na ustagafawnerwiony
I jak tu wierzyć lekarzom???bezradny

Bo mnie jeszcze przed tymi sprzecznymi odpowiedziami zastanawiało, dlaczego np. na zlewne poty soja nie, a len tak... one chyba jakieś podobne w składziemyśli

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-12-2011 - 19:54:06 przez Halinka.

amor (offline)

Post #23

19-12-2011 - 20:44:04

Siemianowice Sl. 

NO i dla mnie tez wszystko jasne!rotflrotflrotfl

karolina21 (offline)

Post #24

19-12-2011 - 21:44:14

Strzelce Krajeńskie 

To znaczy co Amorku? Wcinasz siemię i pastę Budwigowej dalej, czy zaprzestajesz?myśli

amor (offline)

Post #25

19-12-2011 - 22:22:38

Siemianowice Sl. 

Oczywiscie ,ze wcinam! Nie widze powodow by przerwac, ewentualnie ligunin ( tabletki) bedzie nieuzywany. Olej lniany i siemię są t bardzo zdrowe- a moja dieta to dieta antycholesterolowa i antynowotworowa ( to mnie zachęciło do jej stsowowania) . NIe wiem jak z tym drugim ale cholesterol mam bardzo dobry i to juz mi wystarcza! smiling smiley A śmieje sie z tych przeczących sobie informacji .
Myśle ,ze zle sformuowałam pytanie i lekarz wystraszył się, ( moze asekurował) ze moze ktoras zechce przerwac leczenie onkologiczne na rzecz lignanow( oczywiscie to byłaby głupota) . Gdyby wiedza na ich temat byłaby tak oczywista i udowodniona w 100% to podawaliby nam je w CO. Myslałam ,ze fachowiec powie mi ciutkę więcej....coż..
Karolinko jak dobrze pojdzie to za poł roku mogłabym budwig odstwic, bo ta dieta jest na 5 lat....ale chyba ją polubiłam:-)

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 19-12-2011 - 22:32:41 przez amor.

berni (offline)

Post #26

20-12-2011 - 16:49:38

Gryfino 

Amorku, podzielam w 100% Twoje zdanie, też dalej wcinam i nic co nie jest stosowane w nadmiarze nie może zaszkodzić. Czytałam zdanie experta i tak jak napisałaś to źle to zrozumiał i się wystaszył.jebuzki

Perełka (offline)

Post #27

30-12-2011 - 01:16:14

Cóz, ja podobnie jak joakil zakupiłam siemienie lniane i na ulotce jest napisane jak wół, żeby nie stosować w hormonozależnym raku piersi. Być moze do tej pory siemienie lniane było zalecane , ale przeprowadzane nowe badania i zgodnie z nimi juz sprawa nie wygląda tak różowo. Stąd dwie rożne opinie lekarza na ten temat.
Wiem z całą pewnością, że nie wszyscy producenci na opakowaniu siemienia mają zawarta taka informacje. Ja kupowałam w aptece z Herbapolu.
Nie wiem jak to jest naprawdę, ale ulotka ta sprawiła , ze nie zażywam tego typu preparatów. Myślę że podpierali się jakimiś badaniami, skoro na opakowaniu umieścili taka informacje.
Ostatnio tez zakupiłam zwykłe tabletki Dolomit, ze względu na skurcze w nogach. Na ich ulotce również jest ostrzeżenie żeby nie zażywać w rozpoznanej chorobie nowotworowej. Sprawa nie dotyczy Dolomitu jako takiego ale magnezu. I komu wierzyć?

Oto fragment ulotki

2. Zanim zastosuje się lek – Nasienie lnu

Nasiona lnu nie powinny być stosowane w niedrożności jelit każdego pochodzenia, w nagłej zmianie zwyczaju oddawania stolca, utrzymującej się ponad 2 tygodnie( np. stolec ołówkowaty ).
Nasiona lnu nie powinny być również stosowane u pacjentów ze zwężeniem przełyku i wpustu lub innej części przewodu pokarmowego, z trudnością w połykaniu oraz w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na nasiona lnu.

Zachowanie szczególnej ostrożności
Jeśli objawy nasilą się, nie nastąpi oczekiwany efekt leczniczy lub wystąpią bóle brzucha
o nieznanej przyczynie, nudności, wymioty należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania u kobiet z nowotworami hormonozależnymi.

[abcleki.pl] w zakładce ostrzeżenia stosowania

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 30-12-2011 - 01:30:50 przez Perełka.

Perełka (offline)

Post #28

30-12-2011 - 01:36:19

A oto ulotka dot Dolomitu

[aptekizz.pl] w zakładce przeciwwskazania

[www.kfd.pl] w zakładce przeciwwskazania

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-12-2011 - 01:38:15 przez Perełka.

Teresa1957 (offline)

Post #29

30-12-2011 - 09:32:53

Kraśnik 

Dziwne, na żadnym magnezie nie widziałammyśli takiego ostrzeżenia, a z tego co jest na ulotce Dolomitu to tym bardziej powinno być na ulotce magnezu.
Jeśli chodzi o siemię lniane to myślę, że to jest asekuracja firmy. Ja wcinam i mam zamiar dalej to robić.

berni (offline)

Post #30

30-12-2011 - 09:39:55

Gryfino 

Ja jednak pozostaję przy siemieniu lnianym, rzeczywiście informacje są różne, koresponduję ze znajomym ze Stanów Zjednoczonych i od niego wiem, że ostatnio siemię robi wielką karierę przy nowotworze piersi (również hormonozależnym), zawarte w nim związki niszczą komórki nowotworowe (tak jak amigdalina czyli wit B17 która znajduje się w pestkach moreli i jabłek), myślę że nie należy przesadzać z jego ilością i filiżanka (2 łyżeczki ) dziennie nikomu nie zaszkodzi. Oczywiście jako dodatek do alternatywnego lecznia. Ze względu na lepkość trzeba uważać przy chorobach jelit i przełyku. Decyzje co do suplementów każdy dobiera według własnego uznania. myśli

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 203
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018