Prośba o interpretację wyników

Wysłane przez steiner 

steiner (offline)

Post #1

12-11-2012 - 23:00:49

Witam,
Proszę o interpretację na "ludzki" ponizszego wyniku badania TK:
"Badanie TK klatki piersiowej przed i po dozylnym podaniu środka kontrastowego (obrazowanie spiralne, przekroje poprzeczne uzupełnione rekonstrukcjami wielopłaszczyznowymi). Drobne podopłucnowe zagęszczenia w szczytowych partiach obu płuc o charakterze zmian włóknisto-bliznowatych. W segmencie 4 prawego płuca drobny nieregularnego kształtu guzek miękkotkankowy wielkości 9mm związany ze szczeliną międzypłatową. Pozostałe segmenty płucne nie wykazują uchwytnych zagęszczeń i zmian ogniskowych. W śródpiersiu na poziomie rozwidlenia tchawicy po stronie prawej oraz wzdłuż prawego oskrzela głównego stwierdza się pakiet węzłowy o wym. 35x20x11mm oraz kilka węzłów wnękowych po tej stronie do 7mm. Elementy układu kostno-szkieletowego oraz zobrazowane narządy jamy brzusznej przedstawiają się prawidłowo."
Wynik badania dotyczy kobiety w wieku 39 lat po przebytym usunięciu piersi ( 2010 rok) oraz stwierdzonych przerzutach do OUN (luty 2012). Największy guz w OUN operowany, potem radio i chemioterapia. Aktualnie terapia paliatywna oparta na Tyverb i Xyloda.
Wiem, że nie wyglada to wszystko dobrze...
Proszę o informację co oznacza "pakiet węzłowy" i jakie sa jego skutki jeśli umiejscowiony jest w takim miejscu. Czy informacja o "guzach wnękowych" to coś czego należy się obawiać? Czy konieczne i możliwe jest ewentualne leczenie chirurgiczne? Czego można się spodziewać?
Proszę o pomoc.

b_angel (offline)

Post #2

13-11-2012 - 08:48:38

radom 

zmiany włóknisto - bliznowate wydają się być zmianami powstałymi po radioterapii (jeżeli takowa była) po mastektomii

guzek miękkotkankowy bez uchwytnych zagęszczeń to raczej zmiana łagodna

węzły chłonne skupione są w takie grupki zwane pakietami - ale co oznacza, że akurat tam znaleziono ten "pakiet" to nie wiem

po mojemu to w płucach nic złego sie nie dzieje - ale ja nie jestem lekarzem ....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Al_la (offline)

Post #3

13-11-2012 - 12:14:51

k/Warszawy 

Proponuję zasięgnąć porady u naszego eksperta-onkologa.

[amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho