Proszę o interpretację wyników

Wysłane przez sed 

sed (offline)

Post #1

24-06-2013 - 21:33:37

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałabym się przywitać smiling smiley

Zaczęło się klasycznie: mama poszła na mammografię, przyszły wyniki i zalecenie zrobienia USG.
Wyniki USG wykazały:
W lewym i prawym dole pachwowym niezmienione węzły chłonne. Piersi o utkaniu tłuszczowym. Przybrodawkowo w piersi prawej kierunku godz. 2 widoczny jest hypoechogenny guzek o wym. 12x6mm - FA?
Wskazana BG.
BI-RADS 4a.

Martwi mnie ta biopsja gruboigłowa, że tak "z grubej rury", bo głupio nastawiona byłam na cienkoigłową, o czym mamie nie powiedziałam, bo po co mam ją martwić. Ja udaję pozytywnie nastawioną, wspieram ją, nie pokazuję, że się martwię, ale boję się ogromnie.

Mama płakała, a ja jej mówiłam, że biopsja wszystko wyjaśni, że trzeba być cierpliwym, nie rozpaczać na zapas. Mówiłam jej też o Was, jakie jesteście dzielne na tym forum, bo podczytuję Was od jakiegoś czasu.

Proszę o interpretację. Biopsja 12 lipca dopiero.

I jeszcze jedno pytanie, bo do końca gdzie je zadać: czy szpital, w którym się leczymy wybieramy sami? Mamy blisko do dwóch szpitali i zawsze wolałabym wybrać "ten lepszy".

magda2411 (offline)

Post #2

24-06-2013 - 21:53:48

Olsztyn 

BIRADS 4 a - to zmiana podejrzana, ale o małym stopniu prawdopodobieństwa złośliwości, popatrz tu: [pl.wikipedia.org]

FA - gruczolowłókniak

Dobrze, że mama ma biopsję gruboigłową, więcej materiału jest i można dokładniej zbadać - np. określić HER2, czy PR, ER w razie czego.

Szpital wybieramy sami.

Niech mama nie rozpacza, bo stres niewskazany jest. Jak mawia klasyk naszego Forum - nie ma diagnozy - nie ma choroby!!! buzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-06-2013 - 21:54:12 przez magda2411.

Al_la (offline)

Post #3

24-06-2013 - 21:56:37

k/Warszawy 

Na razie nie ma czego interpretować. Biopsja być może wszystko wyjaśni. Piszę "być może", bo czasami wycinek jest pobrany z miejsca zdrowego i wynik jest zafałszowany. W wyniku USG jest napisane "FA?", czyli nowotwór łagodny (gruczolakowłókniak).
BIRADS 4 oznacza zmianę podejrzaną.

Poczekajcie cierpliwie na wynik biopsji uśmiech

Pisałam razem z Magdą oczko

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-06-2013 - 21:57:42 przez Al_la.

sed (offline)

Post #4

24-06-2013 - 22:01:32

Dziękuję dziewczyny buziak ja staram się być spokojna, choć się boję - wiadomo. Gorzej z mamą, ale wspieram ją jak najlepiej potrafię i czekamy cierpliwie na biopsję, później wynik i decyzję lekarską.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-06-2013 - 22:02:40 przez sed.

sed (offline)

Post #5

01-08-2013 - 13:52:09

Dzisiaj odebrałam wyniki biopsji, a na jutro zapisałam już mamę do lekarza prowadzącego.

Na karcie z wynikami napisano: Fibroadenoma [M-9010/0).
3 fr. biało-żółte od 0,5 do 0,9cm.

Czyli potwierdziło się, że to gruczolakowłókniak? Czy to normalne, że nic więcej w tym przypadku nie ma napisanego? Chodzi mi o HEr2, ER, PR itd.? Przyznam, że jestem zdezorientowana niedowiarek

Al_la (offline)

Post #6

01-08-2013 - 14:12:10

k/Warszawy 

Przy zmianach niezłośliwych nie bada się receptorów. Gratuluję wyniku kwiatek

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

magda2411 (offline)

Post #7

01-08-2013 - 21:59:36

Olsztyn 

brawo bardzo się cieszę!

filipinka35 (offline)

Post #8

03-08-2013 - 19:19:27

Gratuluję serdecznie wyniku

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.