USG - prośba o interpretację

Wysłane przez Asinus 

Elka1975 (offline)

Post #1

06-02-2017 - 21:05:50

Byłam dzisiaj na kolejnej konsultacji u lekarza ..liczyłam na profesjonalne podejście a on nawet w moje papiery nie spojrzałsad smiley Powiedział że to pewnie znacznik ale jeśli nawet nie to jest to makrozwapnienie a one nie są niebezpieczne..A co ważne pierwsze co od razu powiedział to że on mi to bez problemu wytnie..800 zł sztuka..razy 4 ...3200 zł . Nie stać mnie co mu powiedziałam i już było mniej miło..Nie wiem już sama. Nie chcę wyjść na idiotke że nie powiedziałam o znacznikach..tzn powiedziałam ale kiedyś..A nie skojarzylam na wizycie.sad smiley na tym zdjęciu wygląda to jak kreseczka biała w guzie.Proszę doradzcie czy mam jechać na te biopsje czy po prostu kombinować by mi to wycieli. I byłby spokój..Przepraszam że tak jecze ..potrzebuje tylko małej podpowiedzi..w moim otoczeniu nie mam co na to liczyć..sad smiley

Tomasz. (offline)

Post #2

06-02-2017 - 22:46:49

Pruszków 

Można się zdecydować na wycięcie z odpowiednimi marginesami- tak, jakby to był rak. Badanie his-pat pokaże charakter zmian (czy to rak czy nie) i rozważyć celowość dalszego leczenia i diagnostyki.

Elka1975 (offline)

Post #3

06-02-2017 - 23:11:37

Dziękuję Tomasz nawet nie wiesz jak bardzo, tak chyba zrobię bo już mam dość tej bezsilnościsad smiley niestety prywatnie nie dam rady muszę kombinować na NFZ. Czy ma znaczenie jaki lekarz wystawi skierowanie? Czy musi to być poradnia chorób piersi?

Selka (offline)

Post #4

17-02-2017 - 17:15:01

No to jestem zdrowa. I z jednej strony radość, a z drugiej... dezorientacja. Bo ileż można jeszcze nałykać się antybiotyków, żeby zniknęły węzły chłonne powiększone od kilku miesięcy?
Wynik USG z dziś to:
"W badaniu USG piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej bez ewidentnych zmian ogniskowych. Przewody gruczołowe poszerzone do 4 mm. W dołach pachowych widoczne pojedyncze węzły chłonne z zachowaną zatoką tłuszczową dł. do 6 mm w osi krótkiej."
BI-RADS 1

Czy ja jestem głupia, czy mi napisano, że wszystko w porządku?

Chciałabym wyjaśnić, skąd te węzły powiększone rozrzucone po całej okolicy od pach aż po głowę. :/

Nie zamartwiaj się. Nie możesz zmienić przeszłości, ale na pewno możesz
zniszczyć teraźniejszość, martwiąc się o przyszłość pamiętaj, że połowa
rzeczy, o które się martwimy, nigdy się nie zdarzy, a druga połowa zdarzy się
tak czy owak. Po co zatem się przejmować? (Kemmons Wilson)

Al_la (offline)

Post #5

17-02-2017 - 21:10:17

k/Warszawy 

Może masz jakąś infekcję.
Nic podejrzanego o chorobę nowotworową nie znaleziono w tym badaniu.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 217
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016