Prośba o interpretację wyników

Wysłane przez demetriusz 

dziubas (offline)

Post #1

13-06-2018 - 22:53:47

Gdańsk 

Normalne, normalne. uśmiech

demetriusz (offline)

Post #2

14-06-2018 - 13:23:04

Tomasz.
Trzeba powiedzieć tu wyraźnie, że raki luminalne A bywają mało wrażliwe na chemioterapię- guzy silnie hormonozależne czasem b.słabo na to reagują. Była tu Forumowiczka, która miała lokalne zaawansowanie choroby- i nie zdecydowała się na chemioterapię- mimo 8 przerzutów do węzłów. Przy silnej hormonoterapii (Symex- exemestan) guz wyraźnie się zmniejszył. I to bym zastosował z z późniejszą operacją radykalną- bez radioterapii- jak to inni powiedzieli wyżej.

Jeśli już to niezbędne (moim zdaniem zbędne) to schemat chemioterapii bez antracyklin (one osłabiają serce) np. Taxol/Cyclofosfamid (TC) albo wręcz monoterapię którymś z taxanów (paclitaxel lub docetaxel).
Sugerowałbym pilną konsultację w innym ośrodku do weryfikacji zaproponowanego schematu leczenia.

Byliśmy w innym ośrodku. Ma być 6 miesięcy hormonoterapii i operacja.

Tomasz. (offline)

Post #3

14-06-2018 - 17:44:26

Pruszków 

demetriusz
No proszę! smiling smiley Sprawdziło się to, co proponowałem. Pilnie trzeba jednak obserwować guz (najlepiej pod USG) - czy jest regresja w trakcie leczenia. Dokładniejszym badaniem jest powtórny his-pat (biopsja gruboigłowa) dla oznaczenia markera proliferacji Ki67. Jeśli spadnie do ok 2%- jest dobrze.

demetriusz (offline)

Post #4

15-06-2018 - 14:49:30

Tomasz.
No proszę! smiling smiley Sprawdziło się to, co proponowałem. Pilnie trzeba jednak obserwować guz (najlepiej pod USG) - czy jest regresja w trakcie leczenia. Dokładniejszym badaniem jest powtórny his-pat (biopsja gruboigłowa) dla oznaczenia markera proliferacji Ki67. Jeśli spadnie do ok 2%- jest dobrze.

Po pierwszych 8 tygodniach mają robić usg i chyba inne badania żeby zobaczyć, czy guz się zmniejsza smiling smiley Bardzo Ci dziękuję za pomoc, wiedzieliśmy o co dopytywać, wszyscy w rodzinie jestesmy szczęśliwi, że (najprawdopodobniej) chemii udało się uniknąć smiling smiley

Raz jeszcze wielkie dzięki.

Tomasz. (offline)

Post #5

16-06-2018 - 11:50:31

Pruszków 

Dodam jeszcze tylko, że hormonoterapia przedoperacyjna oposuje się przed operacją ma cechować się silniejszym potencjałem, niż ta dodana (adiuwantowa, po operacji). Dlatego tamoxyfenu (pierwsza linia leczenia) się nie stosuje. Od razu inhibitor aromatazy (najlepiej sterydowy exemestan- Symex- lek drugiej linii leczenia) ew. Faslodex (III linia) z dodatkiem analigu GnRH w razie okresu przed klimakterium.

demetriusz (offline)

Post #6

20-06-2018 - 13:11:32

Tomasz.
Dodam jeszcze tylko, że hormonoterapia przedoperacyjna oposuje się przed operacją ma cechować się silniejszym potencjałem, niż ta dodana (adiuwantowa, po operacji). Dlatego tamoxyfenu (pierwsza linia leczenia) się nie stosuje. Od razu inhibitor aromatazy (najlepiej sterydowy exemestan- Symex- lek drugiej linii leczenia) ew. Faslodex (III linia) z dodatkiem analigu GnRH w razie okresu przed klimakterium.

Mamie przepisano Letrozol.

Tomasz. (offline)

Post #7

20-06-2018 - 19:01:07

Pruszków 

Czyli jak napisałem- II linia leczenia hormonoterapia

demetriusz (offline)

Post #8

21-06-2018 - 15:25:16

Tomasz.
Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję za wielką pomoc smiling smiley

demetriusz (offline)

Post #9

22-08-2018 - 12:06:01

Tomasz.

Dzisiaj było USG po 2 miesiącach stosowania Letrozolu. Niestety, guz pozostał dokładnie taki sam, jak był. Zero zmian sad smiley

renatar (offline)

Post #10

22-08-2018 - 13:00:17

sieradz 

Demetriusz wydaje mi się że to sukces że nie urósł. Mnie podczas chemioterapii się powiększył.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Al_la (offline)

Post #11

22-08-2018 - 16:37:16

k/Warszawy 

Demetriusz, czasami guz się niewiele zmniejsza, ale komórki nowotworowe zostają uszkodzone, a to też ważne. Ponówcie USG za jakiś czas, np. za miesiąc. Wtedy powinien się już zmniejszyć.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-08-2018 - 16:37:42 przez Al_la.

Tomasz. (offline)

Post #12

24-08-2018 - 20:11:46

Pruszków 

Warunkiem poprawy (zadziałania leków) jest spadek markera Ki67. Należy wykonać biopsję zmiany i określić ten marker. Powinien spaść do poziomu nie większym niż 2-3%.

xpele10 (offline)

Post #13

24-08-2018 - 21:56:29

Witam serdecznie proszę o interpretację wyników
G3 n1 potrójnie ujemny ki67 50% inwazyjny rak piersi
Czy są juz jakieś leki na terapię celowana porusza chemii
Z góry dziękuję za odpowiedz

fianiebieska (offline)

Post #14

24-08-2018 - 22:35:51

Warszawa 

Jakiej wielkości guz? To wynik pooperacyjny? Ogólnie na trójujemne to tylko operacja, chemia i radio...

fianiebieska opowiada

marzusia (offline)

Post #15

25-08-2018 - 09:25:01

Cieszyn 

xpele10
Witam serdecznie proszę o interpretację wyników
G3 n1 potrójnie ujemny ki67 50% inwazyjny rak piersi
Czy są juz jakieś leki na terapię celowana porusza chemii
Z góry dziękuję za odpowiedz
Potrzebna jest większa ilość informacji zwłaszcza odnośnie receptorów guza. Każdy typ raka wymaga innego leczenia, tutaj podana jest tylko wysokość ki 67 i G. Jakie jest Er, Pgr i her2 ?

Gosia1982 (offline)

Post #16

25-08-2018 - 10:26:02

Świdnica 

Marzusia xpele10 napisała, że jest potrójnie ujemny

xpele10 (offline)

Post #17

25-08-2018 - 22:27:49

Guz jest duży 5cm jest w trakcie chemioterapii po 1 wlewie schemat 4×czerw 12 biała a potem operacja

Al_la (offline)

Post #18

26-08-2018 - 10:39:23

k/Warszawy 

Miałam raka potrójnie ujemnego, guz 5 cm. Dostałam chemię przedoperacyjną. Było to 15 lat temu.
Powodzenia!

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 505
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018