PROSZĘ O interpretację moich wyników

Wysłane przez ewcia61 

ewcia61 (offline)

Post #1

27-07-2011 - 12:52:16

Witam,
jakiś czas temu wykonałam badanie USG piersi, ponieważ wyczułam guzek w lewej piersi.
Oto wynik USG: wiek 50 lat
Oba sutki gruczołowo- tłuszczowe, z cechami dysplazji. W obu sutkach różnej wielkości torbiele proste, największa w prawym sutku ma około 23mm x 7mm. Dwie obok siebie w lewym sutku mają po około 12mm i 11mm średnicy, na godz 1.00, blisko otoczki.
Zmian litych w sutkach nie wykazano.
Skóra, tk. podskórna oraz przewody mleczne sutków w normie.
W pachach nie ma powiększonych węzłów chłonnych.
Po zrobieniu tego badania udałam się do onkologa, który powiedział, że wszystko jest w porządku, że torbiele są niegroźne i nie wymagają leczenia.

Miałam zarezerwowane badanie mammograficzne...Chciałam już zrezygnować z jego wykonania po wizycie u onkologa, który mnie uspokoił, ale za namową córki poszłam się skontrolować, żeby mieć pewność.

Teraz znowu jestem zdenerwowana, ponieważ wyniki badań mammografii pokazują, że mam guzek 22mm w sutku lewym...
OPIS: Piersi o budowie gruczołowo- tłuszczowej
UWAGI: Guzek 22mm w sutku lewym.
Już nic z tego nie rozumiem, zaczynam się baćsad smiley Kolejną wizytę u onkologa mam dopiero 8 sierpnia:/
Proszę o interpretację.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-07-2011 - 13:06:12 przez ewcia61.

Al_la (online)

Post #2

27-07-2011 - 13:27:30

k/Warszawy 

Trudno tu cokolwiek interpretować, bo nie wiadomo, co to za guzek.
Może to nic groźnego. 8 sierpnia to niedługo. Na pewno onkolog da Ci skierowanie na biopsję.
Rzeczywiście torbiele nie są groźne. Trzeba je tylko obserwować, ale każdy guzek trzeba zbadać.
Na razie nie martw się pociesza

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

ewcia61 (offline)

Post #3

27-07-2011 - 13:43:28

Dziwne dla mnie jest to, że wynik mammografii jest taki ogólny...Myślałam, że podadzą tam bardziej szczegółowe informacje...

Barbuś (offline)

Post #4

27-07-2011 - 13:51:32

Mnie też USG wykazało że mam guzka w piersi i dole pachowym ,teraz czekam na wynik biopsji .U mnie natomiast mammografia ic nie wykazała ,tak więc wychodzi na to że warto robić uzupełniająco i mammografię i Usg uśmiech

Al_la (online)

Post #5

27-07-2011 - 14:32:47

k/Warszawy 

Ewcia, szczegółowe informacje podawane są w wyniku z biopsji, a jeszcze dokładniejsze w wyniku histopatologicznym uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

magda2411 (offline)

Post #6

27-07-2011 - 21:39:02

Olsztyn 

hmmmm, a może BRIDAS napisali? Taka skala jest, poczytaj tu: [amazonki.net]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-07-2011 - 21:42:44 przez magda2411.