Nowe leki korzystnie wpływają na skuteczność hormonoterapii w raku piersi.

Wysłane przez Amazonki.net 
Forum jest aktualnie w trybie tylko do odczytu. Nie można się logować ani dokonywać żadnych zmian. Zapraszamy ponownie za jakiś czas.

Amazonki.net (offline)

Post #1

09-08-2018 - 07:02:50

Forumowo 

- Obecnie uważa się, że rak piersi powoli przeradza się w chorobę przewlekłą, która podobnie jak wiele innych chorób w pewnym stopniu ogranicza pacjenta, ale jednak nie doprowadza do jego śmierci w szybkim tempie - mówi dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

czytaj więcej

marzusia (offline)

Post #2

09-08-2018 - 10:39:47

Cieszyn 

Chyba przesadziła, że z 17 tyś.nowych przypadków zachorowań w stadium rozsianym zglasza sie do leczenia 8 tys. rocznie czyli 50%. Nie chodzi tu o przerzuty po wcześniejszym leczeniu

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-08-2018 - 10:40:57 przez marzusia.

Al_la (offline)

Post #3

09-08-2018 - 19:46:51

k/Warszawy 

Pewnie mówiła na podstawie statystyki. My możemy tego nie obserwować, ale jest wiele kobiet starszych, które nie idą do lekarza dopóki choroby nie zacznie być widać gołym okiem. W końcu statystyki mówią, że najwięcej kobiet choruje po menopauzie. Na forach widać inny obraz, bo starsze osoby są często "niekomputerowe".

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ira (offline)

Post #4

09-08-2018 - 21:07:52

Pabianice 

"Najlepsze wyniki osiągnięto stosując połączenie leków hormonalnych z inhibitorami CDK4/6 w pierwszej linii leczenia, czyli w momencie stwierdzenia przerzutów odległych. Niestety, w Polsce ze względu na koszt leczenia, ta możliwość jest właściwie niedostępna dla większości pacjentek. "

Dla mnie niedostępna. Płakać mi się chce. Jeżeli same inhibitory aromatazy nie zadziałają, to dupa blada...

Użytkownicy online

Gości: 615
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018