Nowe leki korzystnie wpływają na skuteczność hormonoterapii w raku piersi.

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

09-08-2018 - 07:02:50

Forumowo 

- Obecnie uważa się, że rak piersi powoli przeradza się w chorobę przewlekłą, która podobnie jak wiele innych chorób w pewnym stopniu ogranicza pacjenta, ale jednak nie doprowadza do jego śmierci w szybkim tempie - mówi dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

czytaj więcej

marzusia (offline)

Post #2

09-08-2018 - 10:39:47

Cieszyn 

Chyba przesadziła, że z 17 tyś.nowych przypadków zachorowań w stadium rozsianym zglasza sie do leczenia 8 tys. rocznie czyli 50%. Nie chodzi tu o przerzuty po wcześniejszym leczeniu

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-08-2018 - 10:40:57 przez marzusia.

Al_la (online)

Post #3

09-08-2018 - 19:46:51

k/Warszawy 

Pewnie mówiła na podstawie statystyki. My możemy tego nie obserwować, ale jest wiele kobiet starszych, które nie idą do lekarza dopóki choroby nie zacznie być widać gołym okiem. W końcu statystyki mówią, że najwięcej kobiet choruje po menopauzie. Na forach widać inny obraz, bo starsze osoby są często "niekomputerowe".

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ira (offline)

Post #4

09-08-2018 - 21:07:52

"Najlepsze wyniki osiągnięto stosując połączenie leków hormonalnych z inhibitorami CDK4/6 w pierwszej linii leczenia, czyli w momencie stwierdzenia przerzutów odległych. Niestety, w Polsce ze względu na koszt leczenia, ta możliwość jest właściwie niedostępna dla większości pacjentek. "

Dla mnie niedostępna. Płakać mi się chce. Jeżeli same inhibitory aromatazy nie zadziałają, to dupa blada...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 497
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018