Jak uporać się z obrzękami po zabiegu chirurgicznego usunięcia guza?

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

22-10-2013 - 20:22:08

Forumowo 

Limfa (chłonka) jest płynem ustrojowym, który zostaje przesączony z naczyń krwionośnych. Chłonka jest odprowadzana dzięki naczyniom limfatycznym, które łączą się z układem krwionośnym. Naczynia limfatyczne na swojej drodze przechodzą przez węzły chłonne, których rola polega na filtrowaniu limfy.

czytaj więcej

annakepca (offline)

Post #2

14-01-2014 - 09:20:18

dobrze napisany artykuł i też dobrze wyjaśniony

dziubas (offline)

Post #3

14-01-2014 - 11:36:32

Gdańsk 

a ja juz rok mam obrzęknietą pierś (nie mylić z "spuchnietą"winking smiley i tylko bedąc na wczasach zdrowotnych wykupiłam u masazysty drenaż i myśłę, że taiego dotyczacego piersi a nie kończyny górnej nie sposób sobie w warunkach domowych stosować...myśli

kdadak (offline)

Post #4

09-02-2014 - 21:54:52

Brzeszcze 

proszę o radę gdzie się dowiedzieć -gdzie w okolicy zamieszkania jest placówka związana z umową z NFZ w której usprawnia się pacjentki po leczeniu raka piersi

Krysiek

tetrus (offline)

Post #5

22-03-2014 - 10:07:59

kdadak
proszę o radę gdzie się dowiedzieć -gdzie w okolicy zamieszkania jest placówka związana z umową z NFZ w której usprawnia się pacjentki po leczeniu raka piersi
wpisz w gogle nazwę miejscowość i "rehabilitacja po raku piersi".

kdadak (offline)

Post #6

23-03-2014 - 12:17:12

Brzeszcze 

Tetrus , wiem ,że to tak działa , ale nic mi sie nie pokazuje. Myslalam, że jest jakiś wykaz ogólnodostępny, z jakimi ośrodkami NFZ podpisał umowy na rehabilitację w 2014 roku.

Krysiek

dziubas (offline)

Post #7

06-06-2014 - 01:06:00

Gdańsk 

Obrzękiem może być objęta cała kończyna lub jej część, np. przedramię.

Powikłanie w postaci obrzęku może być wynikiem mastektomii radykalnej bądź częściowej, którym towarzyszy usunięcie węzłów chłonnych.

W tego typu przypadkach niezwykle istotne znaczenie ma rehabilitacja w rozpoczęta już w drugiej dobie po operacji w warunkach szpitalnych i kontynuowana po powrocie do domu. Najskuteczniejszym zabiegiem fizjoterapeutycznym jest drenaż limfatyczny.

Ot i własnie! Po ponad roku od BCT zażyczyłam sobie od prowadzacego onka skierowanie na rehabilitację. Od learz od rehabilitacji dowiedziałam sie, ze mam obrzęk przedramienia (!!!) a nie tylko piersi i , ze własnie kazda pacjentka z wypisem po kazej operacji nowotworu piersi powinna od razu otrzymywac skierowanie na rehabilitację! pomarzyć dobra rzecz! niedowiarek

lulu (offline)

Post #8

06-06-2014 - 16:48:07

k/Kwidzyna 

Artykuł jest reklamą airVibrant. Dla mnie artykuł ogólnikowy bez konkretów, za to reklama taaak.
Ja w szpitalu, po operacji,dostałam od rehabilitantki xero z obrazkami ćwiczeń. W domu robiłam to sama, bez konsultacji ze specjalistą. Widać moja intuicja i motywacja wystarczyły aby osiągnąć ideał. Ręka sprawna, chociaż ostatnio ograniczyła mi zakres swojej sprawności, ale to drobiazg. Pracuję od prawie czterech lat fizycznie, przed operacją byłam biuralistką. Ja daję radę, moja ręka też, robimy to czego nie powinnyśmy. Póki co jest ok. Tylko pierwszy rok po operacji rączka byłą najważniejsza, ćwiczenia, zero głupich robót (czyt. niedozwolonych). Z tego powodu mam przekonanie, moje przekonanie, że zrobiłam to co należało, rączka dostała to co powinna, a teraz spłaca dług. Ja tyram fizycznie, a rączka sprawdza się, nie ma obrzęku i tak jeszcze troszkę ... do emeryturki. Obie damy rade ... bo nie ma innego wyjścia.
A artykuł może sobie iść w pip... nie cierpię reklam, okropnie nie cierpię.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Rehabilitant (offline)

Post #9

22-07-2014 - 12:09:33

Polecam aparaty Unix Maxstar, gdyż zetknąłem się z nimi na praktyce w jednym z Niemieckich gabinetów rehabilitacyjnych i muszę przyznać, że jakość wykonania i prostota obsługi to ich mocne strony.
Moją uwagę przykuł model UNIX MAXSTAR Lympha Pro (UAM-8500).
Po pierwsze rękawy jak i nogawki mają po 6 komór co jest zdecydowanym plusem.
Po drugie jednoczesna obsług 4 rękawów 6-cio komorowych. Czyli masaż wszystkich kończyn jednocześnie.
Po trzecie cena. Bardzo okazyjna za takiej klasy urządzenie.

Wydaje mi się, że niższy model UNIX MAXSTAR Aesthetic Pro (UAM-8400) jak najbardziej nadaje się do użytku domowego, zwłaszcza, że jego cena jest bardzo zachęcająca.

pozdrawiam !

M.T
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 441
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 3503 dnia 20-09-2016