Lucrin

Wysłane przez Amazonki.net 

ewka36 (offline)

Post #1

29-01-2014 - 19:14:39

Sopot 

Basiu ja jestem po lucrinie,teraz tylko na tamosiu,bo to jest dalsza hormonoterapia.Nie wszystkie kobitki dostawały lucrin,większość bierze tylko tamosia bo on ma moc.Nie bój nicuśmiechserce

gosik (offline)

Post #2

29-01-2014 - 22:26:18

Głęboka Prowincja 

Brałam przez całe 5 lat tylko lucrin, obecnie jestem po hormonoterapii a chudłam tylko i wyłącznie od stresu. Teraz znowu przytyłam 7 kg ale nie ograniczam jedzenia / czekoladę to wciągnę moment / . Mam nadzieję, że skorupiak nie wróci pociesza

.... Śmieję się ze wszystkiego na tym ziemskim padole, żeby nie płakać….

maryla (offline)

Post #3

29-01-2014 - 23:06:53

gdzieś w górach... 

Basiu ja jestem tylko po mastektomii i hormonoterapii , 5 lat ( Tamoksifen a później Ansyn) .
Minęło już 6 lat i wszystko jest w porządkuuśmiech
Zaufaj lekarzom.

gracha (offline)

Post #4

16-03-2014 - 09:28:52

gdansk 

Witaj Gosik.Napisałaś,że brałaś lucrin przez pięć lat.Onkolog powiedział na początku leczenia,że mogę go brać przez dwa lata.Zrozumiałam,że dłużej nie można.Proszę napisz,co wiesz na ten temat.Dodam,że po licznych konsultacjach mam wycofaną chemię i tamoks,więc całe moje leczenie opiera się jedynie na wycinaniu i lucrinie.Czytałam ,że zastrzyki zatrzymujące pracę jajników nie są najlepszym rozwiązaniem przy hormonozależnym.Tabletki wybiją hormony we wszystkich komórkach,czego nie zdziałają zastrzyki.Jak wyglądało Twoje leczenie,czy był tylko lucrin?Wspomnę,że właśnie idę na wycięcie prawdopodobnej wznowy w piersi z silikonem i szukam konkretnego onkologa i co za tym idzie dobrego planu leczenia.Pozdrawiam -Gracha

Przeczytałam też post Joasi i proszę o informacje na temat tego jak w odniesieniu do planu leczenia zdobyć na dalsze trzy lata refundację na lucrin.Gdzie pisać w tej sprawie.Pozdrawiam Joasię i wszystkie lukrinowe dziewczynykwiatek

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-03-2014 - 15:14:45 przez myszka.

zuzia1 (offline)

Post #5

16-03-2014 - 11:27:59

Gdańsk 

gracha
Wspomnę,że właśnie idę na wycięcie prawdopodobnej wznowy w piersi z silikonem i szukam konkretnego onkologa i co za tym idzie dobrego planu leczenia.Pozdrawiam -Gracha
Ja też jestem z Gdańska i też jestem pacjentką dr. Goszczyńskiej. Uważam, że jest ona bardzo dobrym i konkretnym lekarzem, który walczy o swoich pacjentów i dobrze ich prowadzi. Jeżeli chodzi o chirurga to swego czasu też szukałam namiarów na kogoś dobrego i polecono mi dra. Świerblewskiego. Nie zawiodłam się. Przyjmuje w WCO i w przychodni Akademii.

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

andzia73 (offline)

Post #6

16-03-2014 - 18:28:15

Gdańsk 

pocieszaGracha..Zuzia ma racje dr.Świerblewski jest bardzo dobrym chirurgiem..Gracha a moze co do leczenia napisz do naszego eksperta ...[amazonki.net]

gracha (offline)

Post #7

16-03-2014 - 20:16:21

gdansk 

Dziękuję za informacje.Chodzi mi najbardziej o onkologa,który komukolwiek zalecił lucrin na dłużej niż dwa lata.U mnie jest to jedyne leczenie hormonalne przy współistniejącej chorobie i dobrze byloby go pociągnąć dłużej,jednak nie chcą przepisywać ze względu na brak refundacji.Papapa

mea (offline)

Post #8

28-03-2014 - 14:37:17

Piaseczno 

Dziewczynki dołączam do grupyradocha miałam mieć Zoladex, ale wyczytałam, że Lucrin ma cieńszą igłę i zastrzyk raz na 3 miesiące...i to mnie przekonało. Moja onka powiedział, że nie ma żadnej różnicy w działaniu. Mam już receptę, za 3 tygodnie na następnej Herci, pielęgniarka obiecała mi zrobić. Napiszcie proszę, czy lepiej w brzuch czy w pośladek.buzki

With or without you...

kasia363 (offline)

Post #9

01-04-2014 - 10:26:17

Łódź-okolice 

mea ja miałam w ramię i jest ok. Przez pierwsza dobe miałam objawy grypopodobne a później już dobrze. Ręka też tak do tygodnia boli a teraz została tylko taka kulka tam gdzie był zastrzyk.

joasia (offline)

Post #10

01-04-2014 - 10:39:44

Mea, najbezpieczniejszy jest zastrzyk podskórny, czyli w brzuch. Tak mówią lekarze. Trzeba tylko za każdym razem zmieniać stronę: raz z lewej strony od pępka, a raz z prawej.
Ja brałam Lucrin 3 lata i wyłącznie w brzuch.
Nic się nie dzieje, nie boli. Nawet nie miałam objawów grypopodobnych. Zdarzyła mi się "kulka" pod skórą po zastrzyku, ale po miesiącu-dwóch znikła.

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

mea (offline)

Post #11

01-04-2014 - 11:42:50

Piaseczno 

Dziekuję dziewczynki serce

With or without you...

misiowa (offline)

Post #12

13-04-2014 - 14:59:34

Dzierżoniów  

Cześć dziewczyny! Mam pytanie. Moja onka przepisała mi Zoladex ale strasznie źle znoszę jakiekolwiek kłucie smiling smiley i poprosiłam o Lucrin. Niestety nie dostałam sad smiley i w dodatku powiedziała mi że to nie jest lek na raka piersi tylko na raka prostaty! Zoladexu jeszcze nie wykupiłam i nie wiem co robić, zmieniać lekarza? Radio zaczynam za tydzień i muszę wziąć ten zastrzyk...

anna2008 (offline)

Post #13

13-04-2014 - 22:05:20

Bydgoszcz 

Misiowa kwiatek obydwa zastrzyki są z tej samej grupy leków,na pewno zauważyłaś,że zarówno jeden i drugi,są często stosowane na początku hormonoterapii razem z Tamoksifenem ,dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego lekarka nie wytłumaczyła Ci,dlaczego nie chce przepisać Lucrinu.Faktem jest ,ze istnieją różne dawki tych zastrzyków i w opisie tych dawek ,jest wyraźnie zaznaczone ,który na które schorzenia i tak:
Zoladex 3,6 mg: rak gruczołu krokowego reagujący na leczenie hormonalne; rak sutka reagujący na leczenie hormonalne u kobiet w okresie przed i okołomenopauzalnym; endometrioza; w połączeniu z preparatami żelaza u kobiet z włókniakami macicy i niedokrwistością; w celu ścieńczenia endometrium przed planowanym zabiegiem ablacji; rozród wspomagany.
Zoladex LA 10,8 mg: rak gruczołu krokowego reagujący na leczenie hormonalne.

Lucrin Depot 3,75 mg: objawowe leczenie zaawansowanego, hormonozależnego raka gruczołu krokowego, objawowe leczenie zdiagnozowanej endometriozy przez okres 6 miesięcy , farmakologiczne przygotowanie do zabiegu chirurgicznego mięśniaków macicy, przedwczesne pokwitanie pochodzenia przysadkowo-podwzgórzowego.
Lucrin Depot 11,25 mg: leczenie zaawansowanego raka gruczołu krokowego, leczenie endometriozy przez okres 6 miesięcy, leczenie mięśniaków macicy przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, leczenie raka piersi estrogenozależnego u kobiet przed menopauzą i w okresie okołomenopauzalnym.
Tak więc jeden i drugi na nasze schorzenie się nadają jak widać.Różnią się znacznie ceną,to prawda i przed i po refundacji,może o to jej chodziło bezradnySama przyjmowałam Lucrin i byłam bardzo zadowolona,wkłucie raz na 3 miesiące i igiełka znacznie cieńsza.Może spróbuj jeszcze porozmawiać z lekarzem

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

misiowa (offline)

Post #14

13-04-2014 - 23:31:31

Dzierżoniów  

Anna bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie!! Jutro pójdę do innej lekarki i spróbuję od niej receptę na ten Lucrin wydębić smiling smiley Z moją dotychczasową onką nie ma dyskusji niestety sad smiley

ewa 65 (offline)

Post #15

16-04-2014 - 17:59:33

Witam Kochane!!!
Może mi coś poradzicie bo już nie wiem co robić . TYJĘ !!! - a jem tyle co zwykle .Czy po jednym zastrzyku Lucrinu może sie tak dziać? Wzięłam go miesiąc temu a już 4 kg więcej i jestem jak balon. Samopoczucie podłe ,brzuch wypchnięty i nie mam siły na nic .Osłabienie ,ospałość,...............

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-04-2014 - 18:01:39 przez ewa 65.

anna2008 (offline)

Post #16

16-04-2014 - 19:37:34

Bydgoszcz 

Ewa kwiatek jednym z najczęściej występujących objawów niepożądanych przy stosowaniu Lucrinu jest właśnie zwiększenie masy ciała.Czy jest to możliwe w tak krótkim czasie myśli,niestety nie wiem,na Lucrinie przytyłam ogółem 12 kg,po odstawieniu,mimo,że nadal na Tamoksifenie schudłam 8.
Podsyłam stronkę z wszystkimi objawami niepożądanymi po tym leku :http://leki.urpl.gov.pl/files/Lucrin_Depot_11_25mg.pdf ,piszą tam też o powiększeniu obwodu brzucha i osłabieniu (strona 8 i tabelka)

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

nikulam (offline)

Post #17

24-04-2014 - 15:52:45

warszawa 

Dziewczyny czy Lucrin trzeba trzymać w lodówce? Dostałam dziś receptę na pierwszy zastrzyk, dostanę go dopiero z racji długiego weekendu 8 maja a razem z nim mam wypisanego tomosia, mogę już teraz wykupić lucrin czy lepiej czekać?

anna2008 (offline)

Post #18

24-04-2014 - 16:04:43

Bydgoszcz 

Z tego co pamiętam,to raczej temperatura pokojowa,poniżej 25 stopni,na ulotce powinno być,ale poczekaj bo znalazłam coś takiego :http://leki.urpl.gov.plkwiatek

nikulam (offline)

Post #19

24-04-2014 - 16:33:15

warszawa 

Dziękuję Aniu buziak

misiowa (offline)

Post #20

24-04-2014 - 21:01:54

Dzierżoniów  

Wczoraj dostałam pierwszy zastrzyk smiling smiley
Dzisiaj się zważyłam i czekam tongue sticking out smiley Liczę na to że będę w grupie tych szczęśliwych co to obwód brzucha nie uległ zmianie grinning smiley

nikulam (offline)

Post #21

08-05-2014 - 13:38:59

warszawa 

Zaliczyłam dziś pierwszy zastrzyk w pośladeksmiling smiley

mea (offline)

Post #22

08-05-2014 - 14:53:13

Piaseczno 

Brawo Nikulambrawo Ja dzis dostałam kolejną receptę, mam nadzieje, że w końcu będę mogła go wykupić, bo same przeciwności i od dwóch miesiecy nie moge go dostać, tak jakby to znak jakiś byłmyśli aby nie brać...
Boli bardzo?? bo mam pietrachichot

With or without you...

misiowa (offline)

Post #23

08-05-2014 - 18:58:31

Dzierżoniów  

Mea, nie bój się. Wcale nie boli smiling smiley a uwierz że bardzo boję się kłucia wszelkiego...
Mnie tylko zapiekło przy przebijaniu skóry, jak zwykły zastrzyk. Powodzenia!!! smiling smiley

nikulam (offline)

Post #24

08-05-2014 - 19:14:43

warszawa 

Marta! wiesz,ze ja panikara i wszystkiego się bojęsmiling smiley W pośladek boli tyle co zwykły zastrzyk,czyli bardzo mało.
Ja wykupowałam w tej aptece w CO, też nie mieli od reki,ale sprowadzili na drugi dzień.

mea (offline)

Post #25

08-05-2014 - 19:55:05

Piaseczno 

Dzięki dziewczynki buzki
Nikuś ja mam innego rodzaju "atrakcje"...najpierw miałam przepisany Zoladex, ale tak się panicznie bałam tego zastrzyku w brzuch, naczytałam się, ze tam igła jak dla konia, że nie wykupiłam recepty. 3 tyg. poźniej na kolejnej Herceptynie porozmawiałam z moja onką o Lucrinie, przepisała receptę, tylko pomyliła się delikatnie w gramaturze i przeprawiła, prawie tego nie było widać, ale jak poszłam po odbiór (też mi sprowadzali) to jednak mi cofnęlismutny No więc na 3 Herci poprawiła, tzn skreśliła, napisała poprawnie, podsteplowała, podpisała...myślę sobie no nareszcie...i klops, okazało się, ze przepisała mi na złej recepcie, a dokładnie na recepcie przeznaczonej tylko na leki narkotyczne hihihichichot
No i w końcu dziś, przy 4 Herci, przypilnowałam ją, patrzyłam na każdą literke przez nią pisaną i wydaje się, że bedzie ok...ale nie wiem na 100% bo w aptece jeszcze nie byłamchichot

With or without you...

nikulam (offline)

Post #26

09-05-2014 - 09:38:18

warszawa 

Jej Marta!!!! Faktycznie niezłe przeboje!Chyba trochę rozstrzepana na Twoja onkasmiling smiley Trzymam mocno kciuki by tym razem udało się lucrin wykupić bez przebojów!

ewa 65 (offline)

Post #27

09-05-2014 - 12:45:09

anna2008 bardzo Ci dziekuję za odpowiedź na moje pytanie o Lucrin, ja nadal przybieram na wadze ale to chyba jest też może troche spowodowane tym ,że mniej się ruszam ,tak się pocieszam i postanowiłam coś z tym zrobić .Ale ciężko idzie.Napewno Lucrin w dużym stopniu też zrobił swoje .jeśpi a to też nie pomaga duży uśmiech
Mam jeszcze jedno pytanie czy Lucrin Depot i Zoladex to jest to samo ? Jeżeli tak to czy zamiast Lucrinu można brać Zoladex?

Al_la (offline)

Post #28

09-05-2014 - 14:26:32

k/Warszawy 

ewa 65
Mam jeszcze jedno pytanie czy Lucrin Depot i Zoladex to jest to samo ? Jeżeli tak to czy zamiast Lucrinu można brać Zoladex?

Nie jest to samo duży uśmiech ale ma to samo działanie.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ewa 65 (offline)

Post #29

09-05-2014 - 16:03:49

Al_la Ty skarbnica wiedzy jesteś,a może wiesz ,czy można zamienić Lucrin na Zoladex i jakich przypadkach? Czy po Zoladex-ie mniej sie przybiera na wadze? Wiem,że jest to też sprawa indywidualna ale po Lucrinie zwiększa mi sie obwód brzucha w zastraszającym tempie( a jest to jeden ze skutków ubocznych wymienionych w ulotce) a może Zoladex nie ma tego skutku ubocznego ? bezradny

Al_la (offline)

Post #30

09-05-2014 - 16:20:08

k/Warszawy 

Jak jest z brzuchem nie wiem chichot
I nie wiem też, czy jeśli jest się w trakcie brania jednego z tych leków, można bez problemu przejść na drugi. To jest pytanie do onkologa i myślę, że możesz je zadać naszemu ekspertowi zanim porozmawiasz ze swoim lekarzem uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 752
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018