Tamoxifen - "zdychająca lilia"

Wysłane przez Maria13 

Maria13 (offline)

Post #1

24-10-2016 - 11:27:36

Gdańsk 

Witam Wszystkich ciepło,

Przeczytałam wszystkie wątki i może mój problem nie jest niczym nowym, ale spróbuję to opisać. Dwa lata po operacji oszczędzającej, radio terapia, tamoxifen. Regularnie się badam, karnie przyjmuję leki i założyłam,że będzie ok. Niemniej jednak coraz bardziej czuję się jak wrak człowieka. Moja onkolog twierdzi,że jak na tamoxifen dobrze się trzymam....Cienizna jestem straszna. Zawsze byłam energiczna, pozbierana, a tu...taka "pierdoła" i to coraz bardziej. Nie mam siły zrobić wielu rzeczy, zapominam i jeżdżę samochodem jak pięć blondynek (przepraszam wszystkie Blondynki, chciałam to opisać obrazowo). Jestem nerwowa, lekko depresyjna (radzę sobie, czasami pramolan), cera w ciągu 2-ch lat posunęła mnie w latach o dobre 10.....Ratuje mnie to,że zrobiłam się tępo bezrefleksyjna.
Jak sprzątam mieszkanie to wygląda to tak-odkurzę-odpocznę, wysprzątam coś przez 20-30 minut i poleżę...Ciśnienie dobre, wyniki morfologii dobre,a ja czuję,że oprócz choroby jestem coraz bardziej innym człowiekiem i coraz mniej mi to odpowiada. Nawet jak się gimnastykuję to nie wszystkie ćwiczenia mogę zrobić i kończę na pograniczu padnięcia trupem...Wyżaliłam się, ale może Ktoś-coś pocieszającego mi napiszesmiling smiley

pozdrawiam ciepło
Maja

marzusia (offline)

Post #2

24-10-2016 - 13:33:44

Cieszyn 

nie napiszę nic pocieszającegoprzewraca_oczy ,właśnie wlazłam pod kołdrę i leżęśpi nic mi się nie chce,na nic nie mam ochoty i siły, jak już coś zrobię to zdycham 2 godzny a o ćwiczeniach to nawet nie myślęniedowiarek

Maria13 (offline)

Post #3

24-10-2016 - 14:13:53

Gdańsk 

Ale mnie jednak pocieszylassmiling smiley Mimo moich rozlicznych wad nigdy nie cieszylam sie z cudzego nieszczescia, ale mi razniej,ze nie jestem sama.wszystkiego co najlepsze, pzdr Maja
P.S.Sorry, ale na lapku nie mam polskich znakow

dziubas (offline)

Post #4

24-10-2016 - 15:11:06

Gdańsk 

MARIA! serceja sie cieszę, ze w końcu sie rozgadałaś na forum!!! the finger smiley bo dotad do rozmownych nie należałaś... oczko 16 postów przez dwa lata cos mówi! tak Marzusi nie słuchaj...! spinning smiley sticking its tongue out, ja ja znam i duuużooo o niej wiem i to nie jest Twój przypadek! chichot Oczywiście trzeba być Marzuśce wdziecznym , ze jest czujna i trzyma reke na pulsie i zawsze jest gotowa załamanego podnieśc na duchu! Mario, jakbys chciała to w moim profilu w"danych kontaktowych"są nzmiary na mnie, a tu szepne ci , bo nie raz było to pisane przez innych i przeze mnie-zrób sobie badanie wit D3(skierowanie tylko od specjalisty, nie wiem czy nie tylko od endokrynologa...), bo ona tez ma wpływ na samopoczucie! kolosalne! moze to być niedomoga tarczycy, bo choć mam równowagę hormonalną to i guzki mam, generalnie chorobe Hashimoto, szepne jeszcze ,ze bez skierowania najlepiej zrobic badania w UCK a jeszcze lepiej w byłej ""studenckiej" przychodni, bo tam na dodatek kolejek nie ma, no i zobacz jakie płyna profity z uznania forum za dom, a forumowiczów za rodzinę!!! duży uśmiechbuziak
jeszcze chce wspomnieć o suplementacji witC najmniej 1000, bo każdy stres potrafi ją "zjeśc" doszczętnie, a nadmiar (w tabletkach) w ydalamy ewent z mocze, i jeszcze o suplementacji melatoniny, która znana nas jest jako środek na bezsenność, a ja mam cos zupełnie odwrotnego, ale sie okazuje, ze też poprawia samopoczucie!!! Zdrowia, życzę i mam nadzieje, że sie kiedyś zdzwonimy, a moze nawet spotkamy!!!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 24-10-2016 - 15:17:16 przez dziubas.

Maria13 (offline)

Post #5

24-10-2016 - 15:19:29

Gdańsk 

Ale bym powklejala emotikonow, gdybym umioalasmiling smiley Kochane Jestescie!!!!!!Biore vigantoletten, a i jestem pod opieka endokrynologa (jestem po usunieciu tarczycy). Zeby mi za wesolo nie bylo to tarczyca, astma (ale kota i tak mam!!! mimo uczulenia) i ostatnio wysoki cukier na czczo (ale krzywa cukrowa i hemoglobina glikowana w normie). Tu lupie, tam strzyka…..to nie dla mnie.
Postaram sie pisywac wiecej.

wszystkiego co najlepsze
Maja

dziubas (offline)

Post #6

24-10-2016 - 15:24:56

Gdańsk 

A wklejac emotki to ja cie mogę nauczyć, ale jesteś mądra kobietka to spróbuj i zobaczysz ze sie uda, a tę co wkleiłas to skad sie znalazła? ja mam kłopoty z emotkami w poście, jak go pisze na smartfonie, ale czasami tez sie udaję! trening czyni mistrza!!! Ciekawam czy jestes zadowolona ze swojego endokrynologa i kto to jest, ale napisz najwyzej na priv, bo tak chyba wypada, choć juz sama nie wiem... bezradnybo przeciez to nie reklama tylko pochwała dla mądrych, ludzkich i empatycznych lekarzy!!!uśmiech

renatar (online)

Post #7

24-10-2016 - 15:43:11

sieradz 

Mario mam podobne wrazenia.Czuje się jakbym miała z osiemdziesiąt lat.Kolana sztywne,sucha skora, włosy słabo rosną, nadwaga a najgorsze że siły marne. Wszystkim wkoło się wydaje że jak operację i chemię miałam rok temu to powinnam już byc w takiej formie jak przed chorobą a tu niestety tak nie jest czuje się połowa siebie. Pozdrawiam

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

dziubas (offline)

Post #8

24-10-2016 - 16:06:28

Gdańsk 

zapomniałam, ze wiekszośc z tych rewelacji usłyszałam w Akademii walki z Rakiem, dlatego zachęcam aby taka instytucję (moze byc o innej nazwie0, w waszej okolicy pioszukać, zwłaśzcza, ze udział w różnych zajeciach jest gratisowy, abilety na jamprezy typu koncert Kayah, sporo tańsze(dopłcają sponsorzy)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-10-2016 - 16:07:00 przez dziubas.

marzusia (offline)

Post #9

24-10-2016 - 16:47:12

Cieszyn 

Mario, Dziubas jest ewenementem ,ma siły konia i energię nastolatki the finger smiley ale reszta ma się tak kiepsko jak Ty, więc pociesz się,że w nieszczęściu masz duuuuuuuużo towarzyszek niedoliblee

lulu (offline)

Post #10

24-10-2016 - 17:29:50

k/Kwidzyna 

Ale zaraz o co chodzi. Przecież leczysz się, więc masz prawo, a nawet obowiązek czuć się słabo. Skończysz leczenie i wszystko wróci do normy. Też tak miałam, jak tamosia brałam, było, minęło i jest ok.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Bodzia (offline)

Post #11

24-10-2016 - 19:53:56

Cześć Kochane smiling smiley Jestem na Tamosiu 2 miesiąc i nie jestem chyba upoważniona do dawania rad smiling smiley podzielę się tym co zaobserwowałam u siebie. Tak więc mam lekkie otępienie z godzinę po połknięciu tabletki, trzyma mnie około 2 godzin , później wracam do siebie smiling smiley Nie mam jeszcze problemów z pamięcią, samochód też bez przeszkód. Jedynie co mi mocno doskwiera to całkowity brak smaku i suchość w gardle. Tak więc każda z Nas inaczej reaguje. Mam nadzieję, że ten stan nie ulegnie pogorszeniu. Nadmienię, że łykam Cetkę i BioMarine 1140. Pozdrawiam Was z całego serduszka.

marzusia (offline)

Post #12

24-10-2016 - 20:43:07

Cieszyn 

Po 2 miesiącach łykania też byłam chojrakchichot

mawik (offline)

Post #13

24-10-2016 - 20:57:00

GDYNIA 

hejka!!
Jestem na tamoxifenie od 3 m-cy i nie bardzo mogę spać tzn. wieczorem zasypiam szybciutko a od 3 do 6 mogę książkę czytać (bo nie chcę hałasować domownikom) jak powiedziałam mojej onko to kazała mi ćwiczyć ! a ja nie cierpię wf - i tak żeby się rozruszać robię gimnastykę .Czy słuyszałyście o rodzajach tamoxifenu ? ja mam EGIS a ponoć są różne.

dziubas (offline)

Post #14

24-10-2016 - 21:55:21

Gdańsk 

Ja tez mam egis, jest jeszcze Ebewe, Sandoz i nolvadex-zdaje sie oryginalny, wszystkie oprócz Egis sa tylko częsciowo refundowane, podobno Nolvadex w duzej części i dopłata nie jest duża, każdy moze powodowqac inne skutki uboczne lub wcale ich nie powodować, można poeksperymentować tylko na to musi wyrazic zgode Twój onk, bo recepta potrzebna

Maria13 (offline)

Post #15

25-10-2016 - 09:11:27

Gdańsk 

Jaka ja głupia byłam, że wcześniej wchodziłam na forum od czasu do czasu..Dzięki za wsparcie, od razu mi lepiej. Może i mam prawo być cienka, ale otoczenie tego nie przyjmuje do wiadomościsad smiley Nie, żebym się domagała jakichś szczególnych względów, ale naprawdę jak wiecie nie wszystko możemy dać radę same.
Ja generalnie jestem sama (no z kotem na szczęście), pracuję, ogarniam starszą część rodziny, itp. Mąż ma wyjazdową pracę, syn w innym mieście....
Nic to, rzucam się w wir pracy (zawodowej na razie).

wszystkiego co najlepsze, trzymajcie się
Maja

renatar (online)

Post #16

25-10-2016 - 09:48:46

sieradz 

Mario ja wypróbowałam nolvadex i żadnych zmian.Mnie właśnie otoczenie wkurza że oczekują żebym była sprawna jak kiedyś bo przecież wyglądam normalnie[oprócz włosów bo nadal noszę perukę tak mi wolno odrastają].Mam jak dawniej cieszyć się że co tydzień mam gości na wekend i ciągłe sprzątanie i siedzenie w garach a ja chcę spokoju.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Rudzia (offline)

Post #17

25-10-2016 - 10:30:41

Warszawa 

Witaj Maju kwiatek
No ... muszę Ci powiedzieć, że zaintrygowałaś mnie tym tytułem "zdychająca lilia" eye popping smiley, ciekawe porównanie...
Tak jak już tu napisały dziewczyny, głowa do góry, dasz radę! Nie jesteś sama w tym wszystkim!!! Grunt to ... dobre podejście, odrobina chęci i...siły!!
Oczywiście, że i ja miałam spadek formy... ale serio serio da się żyć, to jest do ogarnięcia. Kiedyś... oj dawno dawno temu (chyba ze 3 lata) zaczynałam swoją przyjaźń z Tamosiem, były obawy, był ten dyskomfort i czasem okropna niemoc, ale... nie ma to tamto, jest zalecenie to trzeba! Jak to mi wtedy dziewczyny mówiły "to Twoja szansa, to taka tabletka dla Twojego dobra..." . Zaufałam im, sobie... i ... mam się dobrze. No... może bez zbytniego przesadyzmu jezor bo niestety oprócz tej naszej diagnozy "raczek" mamy też inne dolegliwości np.... bóle głowy ha ha ha. A tak poważnie, to tak jak Ty jestem alergikiem i to z wielką alergią na kiciusie (rzecz jasna mam kota smiling smiley ) i mam astmę... i inne takie tam różne schorzenia, ale...kto ich nie ma??? Ot, życie!
Trzeba w tym wszystkim złapać pewien dystans i... chcieć żyć, bo ... cholercia, warto być tu na tym świecie!! Mimo tych "pstryczków w nos" od losu.
Nie przeczę są złe dni, są paskudne niespodzianki ... ale zawsze sobie mówię, inni mają jeszcze gorzej.
Nie narzekam na los ... biorę co mogę mieć, biorę co inni mi dają, staram się zawsze znaleźć to "coś"... radość z chwili...
Maju,
Trzymaj się cieplutko pociesza

"Cha do dhuin doras nach d’fhosgail doras"

Al_la (offline)

Post #18

25-10-2016 - 12:46:49

k/Warszawy 

Jak Was czytam kochane dziewczyny to sobie myślę, że chyba i ja dostaję Tamoxifen, choć jestem trójujemna chichot

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Masza70 (offline)

Post #19

25-10-2016 - 12:50:59

ja biorę, przynajmniej mam na co zrzucić winę za swoją rozlazłość ostatnią niezdecydowany na zumbę nie chodzę, posprzątać mi się nie chce, echhh bezradny

lulu (offline)

Post #20

25-10-2016 - 16:53:09

k/Kwidzyna 

Masza wiesz chyba, że tylko nudne kobiety mają idealny porządek. No przecież nas do nudnych chyba nie można, nie wolno, zaliczyć. rotfl

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

aquila (offline)

Post #21

26-10-2016 - 17:38:06

zapisz się na jakiś kurs, np językowy, coby poćwiczyć umysł
możesz się wspomagać niektórymi ziołami, np gotu kola
na sprzątanie szkoda życia, lepiej pójś na spacer się dotlenić (20 min sprzątania to i tak niezły wynik, ja kończę po 5)
na cerę warto zeżerać więcej witaminy E, czyli łyżeczka oleju z kiełków pszenicy lub łyżka oleju rydzowego, albo olej z amarantusa (ale tamte tańsze)

a może to nie tamox tylko po prostu mendopauza?

It's just a ride ...

anna1979 (offline)

Post #22

02-01-2017 - 16:24:13

Warszawa 

Witam raz jeszcze wszystkich bardzo serdecznie. Wraz z pierwszą chemia otrzymałam Zoladex. Razem z radioterapia zaczęłam przyjmować Tamoksyfen. Im dłużej się lecze, tym gorzej się czuje. Dokucza mi najbardziej ból mięśni i stawów (uogólniony, najgorszy jest rano). Pomaga suplementacja wapnem, Wit d3 i magnezem. To nie jest silny ból, nie biorę na to żadnych leków przeciwbólowych ale utrzymuje się w całym ciele. Zastanawiam się czym to wytłumaczyć? Poza tym czuje się jak ta tytułowa "zdychajaca liliasmiling smiley". Może podzielicie się swoimi sposobami na lepsze samopoczucie? Martwię się też że dostanę osteoporozy. Czuję się jak bym miała że 100 latsmiling smiley a badania w normie...

monia44 (offline)

Post #23

13-03-2017 - 17:35:40

Wołomin 

No cóż. Mam 44 lata. Byłam wulkanem energii, a teraz - stary kapeć. Nic mi się nie chce, na nic nie mam siły. A dwoje dzieci do ogarnięcia...
Czekam na wiosnę i lato, może to da mi kopa.

zuma (offline)

Post #24

10-04-2017 - 21:23:25

Trzebnica 

mam złą wiadomość odstawili mi tamoksyfen na 1,5 miesiąca z powodu przerostu endometrium a utrzymali zoladex i czuję się jeszcze gorzej ...

Tomasz. (offline)

Post #25

12-04-2017 - 16:15:19

Pruszków 

zuma
mam złą wiadomość odstawili mi tamoksyfen na 1,5 miesiąca z powodu przerostu endometrium a utrzymali zoladex i czuję się jeszcze gorzej ...
Powinni włączyć letrozol, anastrozol lub exemestan. Sam Zoladex (czy Reseligo) nie działa p.nowotworowo- tylko doprowadza do farmakologicznej menopauzy.

IRENKA52 (offline)

Post #26

21-08-2017 - 15:43:47

Zapierdowo 

HEJ hej też nie jestem tu zasiedziała ale dziewczyny tutaj są super jedziemy na tym samym wózku więc pewnie dlatego tak Ja drugi miesiac na tamoxsyfie ,tak sobie go nazwałam no i już, niech się obrazi,moja rada ja ją stosuję i pomaga po prostu polub te wybuchy i się z nimi zaprzyjaznij i pamiętaj kochana CO CIĘ NIE ZABIJE TO CIĘ WZMOCNI!.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny

dziubek (offline)

Post #27

02-09-2017 - 10:21:41

okolice Tucholi 

Hej kobietki tak czytam wasze rady ale nie widzę aby ktoś pisał na temat bóli. Ja jestem na tamosiu prawie półtorej roku. Moim najgorszym problemem jest ból podbrzusza. Najgorsze że nasila się w nocy. Robię badania i nic wszystko ok. Nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy. No i miesiączkuje normalnie lecz nie regularnie. Szok już nie wiem co robić i do jakiego lekarza się udać . Może któraś z Was coś mi podpowie. Pozdrawiam wszystkie kobietki.

Załamka (offline)

Post #28

13-10-2017 - 13:24:46

Kraków 

Hej, dziewczyny! Tak Was czytam i widzę, że mój przypadek też ciekawy niedowiarek Organizm już jakiś czas reaguje jak Wasze (te bóle, i niemoc, eh), a tarmoś ... dopiero w planach. To się nazywa trzeci zmysł i szybkość reagowania szok

dziubas (offline)

Post #29

14-10-2017 - 00:17:15

Gdańsk 

braworotflserce

Agaba190 (offline)

Post #30

14-10-2017 - 12:00:04

k/Warszawy 

dziubek
Hej kobietki tak czytam wasze rady ale nie widzę aby ktoś pisał na temat bóli. Ja jestem na tamosiu prawie półtorej roku. Moim najgorszym problemem jest ból podbrzusza. Najgorsze że nasila się w nocy. Robię badania i nic wszystko ok. Nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy. No i miesiączkuje normalnie lecz nie regularnie. Szok już nie wiem co robić i do jakiego lekarza się udać . Może któraś z Was coś mi podpowie. Pozdrawiam wszystkie kobietki.

Przyszło mi do głowy, że może cierpisz na endometriozę.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 743
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018