Etruzil przed menopauzą

Wysłane przez aaaniaaa 

aaaniaaa (offline)

Post #1

19-01-2018 - 20:52:57

Dzień dobry uśmiech Mam 29 lat i niespełna 2 miesiące temu przeszłam zabieg mastektomii lewej piersi. Tydzień temu otrzymałam wyniki histopatologiczne guza, który jest silnie zależny od estrogenu. (er 99%, pr 40% oraz her2 negatywny). Jako leczenie uzupełniające zastosowano terapię hormonalną - co 4 tyg zastrzyk z zoladexu oraz etruzil. Zgodnie z zaleceniem onkologa wczoraj przyjęłam 1 zastrzyk, a dziś wzięłam pierwszą tabletkę etruzilu. Jedyne co mnie zastanawia, to wyraźne wskazanie, że etruzil należy przyjmować wyłącznie po menopauzie (co jest chyba niemożliwe w moim wieku). Przyznam szczerze, że ulotkę przeczytałam dopiero dzisiaj wraz z podaniem leku, wcześniej rozmawiałam z onkologiem, że w dniu przyjęcia zastrzyku powinnam zacząć miesiączkować (co też się stało) i zapewniał mnie, że nie stanowi to żadnego problemu. Ważnym elementem pozostaje również fakt, że nie zdążyłam zostać jeszcze mamą i jak pozbędę się pozostałości dziada raz na zawsze, mam zamiar nadrobić zaległości w tym zakresie oczko Czy wiedzą Panie czy mój wiek nie stanowi przeszkody do przyjmowania etruzilu? Przy odrobinie szczęścia uda mi się gdzieś "złapać" mojego onkologa dopiero w pon., do tego czasu powinnam przyjąć 3 tabletki. Będę wdzięczna za każdą informację!

Tomasz. (offline)

Post #2

19-01-2018 - 21:29:39

Pruszków 

Po to się podaje Zoladex przez naturalną menopauzą, aby takową wywołać. Możesz w okresie do 30 dni mieć plamienia (krwawienia miesiączkowe)- objaw normalny. Po 30 dniach (po 2 zastrzyku) okres ma być bezwzględnie zatrzymany.

aaaniaaa (offline)

Post #3

19-01-2018 - 21:47:26

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź!kwiatek Nie zdawałam sobie sprawy, że już po pierwszej dobie po zastrzyku zostanę wprowadzona w stan menopauzy (z absolutnie nieznanych mi powodów byłam przekonana, że pewnie potrwa to parę miesięcy). Przyznam szczerze, że cały temat choroby to dla mnie duża nowość i nie do końca wiem o co pytać mojego onkologa. Tym bardziej dziękuję za bardzo rzeczową odpowiedź uśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 324
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018